baterkynoze
banner barracuda 2013 

baner_155x122

kruty2b

Viete si správne vybrať kolimátor na svoju zbraň?


Čoraz viac poľovníkov aj športových strelcov si obľúbilo na svojich zbraniach kolimátory. Sú kvalitnou pomôckou a doplnkom zbrane, ktorý umožňuje lepšie mierenie a strieľanie. Zistili ste, že aj vy potrebujete kolimátor a musíte si ho dobre vybrať? Zatiaľ ste však žiaden nepoužívali, takže potrebujete poradiť? Prezradíme vám ako na to.

 

Zvýšite s ním úspešnosť streľby z vašej zbrane

Kolimátor skracuje reakčný čas pri rýchlom zamierení na cieľ. Zameriavač v kolimátore mieri stále na to isté miesto, je jedno z akého uhla sa dívate. Poľovačky sú tak podstatne úspešnejšie so zbraňou s kolimátorom. Klasické mieridlá predbieha aj v tom, že vďaka nemu sa vám bude ľahšie loviť v zhoršených svetelných podmienkach – za šera, tmy alebo nepriaznivého počasia. Medzi kolimátorom a puškohľadom je rozdiel aj v tom, že cez kolimátor sa dívate oboma očami. Výhodou je lepšie periférne videnie. Pokiaľ ide o starostlivosť, tá je úplne nenáročná. Baterky majú dlhú výdrž a na vás je len pravidelné čistenie objektívu.  

 

 

Možnosti pri kúpe kolimátora

Kolimátor si môžete kúpiť bez priblíženia alebo s priblížením. Bez priblíženia si ho zaobstarajte ak je potrebný na automatickú zbraň, brokovnicu a pištoľ používanú na streľbu zblízka. Kolimátor s priblížením sa hodí na automatické pušky.

 

Keď už investujete do takéhoto doplnku vašej zbrane, poinformujte sa aj na ďalšie jeho vlastnosti a výhody a neberte hneď najlacnejší model. Dôležité je napríklad nastavenie jasu. To majú hlavne kvalitnejšie kolimátory. Pamätajte si, že cez deň sa viac hodí červené podsvietenie a v zhoršenej viditeľnosti je lepšie zelené. Objektív by mal byť čo najväčší, aby zlepšoval viditeľnosť. Pozor však na to, že čím je objektív väčší, tým je aj celý kolimátor ťažší, takže zaťažuje celú zbraň.  

 

Pre každého poľovníka je kolimátor výbornou pomôckou pri streľbe a mierení. Investujte do kvalitnej zbrane i optiky a určite tým vylepšíte svoje strelecké schopnosti. Prinesie vám to väčšiu radosť z poľovačky.

 

PR článok 12112015

 


Komentáre   

hyperon 0 hyperon
kolimator
pouzivam klimator Aimpoint H30S, je to super pomocka, no pri opatovnom vybere by som uz druhy hrat volil radsej model micro H-2 a to kvoli priehladnym krytkam objektivu, pretoze na spolocnych polovackach je pri prechodoch cez hustiny s H30S vacsia pravdepodobnost ze nieco napada od objektivu, co moze v pripade potreby znemoznit v danom okamihu bezproblemovo zamierit. do priehladnych krytiek nema ako necistota napadat a v pripade, ze su na skle krytky kvapky vody, daju sa velmi lahko utriet.
2016-02-25 23:21 Odpovedať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť

 

 pisanie2

Mohlo by vás zaujať

Vyhľadaj na stránke

Prihlásiť

Zaregistrovať
podat inzerat zadarmo

Nájdete nás aj na Facebooku

Nové komentáre fotiek

  • alexander: "Klobúk dolu"
  • HunterJan: "Lovu zdar !"
  • polovnickydvor8: "hallo
    pokial viem na slovensku s..."

Používatelia stránky

Stránku si práve prezerá 334  neprihlásených návštevníkov.
Heslom sa prihlásil:

Napíšte nám

podnety2

xxzver, zviera, jelen, diviak, srnec, medved, liska, zajac, bazant, priroda, les, strom, luka, pasienok, teren, pribeh, poviedka, poviedky, rozpravky, vtip, kniha, kazatelna, posed, krmelec, krmitko, 4x4, malorazka, gulovnica, brokovnica, vzduchovka, zbran, pistol, buchacka, strelivo, strielat, strelby, pretek, trapp, parkur, naboj, strela, monolit, rws, sb, sab, sellier, bellot, federal, tsx, ttsx, lapua, zakon, vlastník, ochrana, optika, dalekohlad, puskohlad, kolimator, montaz, svenk, otocna, ocelova, weaver, horar, diskusia, diskusni, forum, fórum, chat, pokec, nazor, hunter, polovnik, polovnictvo, polovačka, polovanie, lov, lovec, myslivec, honitba, odstrel, poplatkovy, polovník, zdruzenie, PZ, SPZ, fotografie, fotky, foto, video, inzercia, inzerce, inzeraty, predam, prodam, kupim, koupim, baterka, svietidlo, príbehy, poviedky, frir, termokamera, nocne videnie, atn, pulsar, apex, scout,