baterkynoze
banner barracuda 2013 

baner_155x122

kruty2b

Termokamerka PULSAR QUANTUM LITE XQ30V

0
Zlatá stredná cesta, takto zvykneme označovať výrobky, keď je ich cena primeraná funkciám a kvalite. Tak ako autá, stroje, počítače či iná elektronika, sa vyrábajú vo viacerých modifikáciách, tak to platí aj o termokamerkách pre poľovníkov. Aj tu existujú drahé kamerky, ktoré majú špičkové parametre (optika, rozlíšenie čipu, veľkosť displeja ...), ale aj lacné už skoro ani nepoužiteľné modeli (pre poľovníkov) .


Termovízny prístroj PULSAR HELION

helion 1
Na trh s termovíznymi pozorovacími prístrojmi prichádza nový pozorovací prístroj - Pulsar Helion. Prístroj bol predstavený na výstave SHOT SHOW 2017 v Las Vegas. PULSAR HELION se vyrába v 2 modelových variantoch, XQ a XP, každá s objektívmi 19mm, 38mm a 50mm.


Poľovník s okuliarmi


K napísaniu nasledujúceho článku ma priviedol jeden rozhovor s mojím kamarátom poľovníkom. Pri mojej návšteve u neho doma mi oznámil – „ Ja už nevidím červenú bodku v puškohľade.“ A ja som mu na to odpovedal jednoducho – „ Vitaj v našom klube. „ Iste ste pochopili, že som mal na mysli imaginárny klub nás poľovníkov, ktorí nosíme okuliare. Aj ja som členom tohto klubu. Ako väčšina z členov – poľovníkov - aj ja som sa musel zo začiatku popasovať s mnohými nástrahami spojenými s nosením okuliarov pri výkone práva poľovníctva.


Optika pri výstrele

optika_po_vystrele


Videl som toto video pred pár mesiacmi a potom som ho dlho nevedel znova objaviť. Je na ňom vidieť ako sa správa puškohľad a aj montážna lišta pri výstrele. Video je natočené vysokorýchlostnou kamerou. Aj keď je to puška s trošku silnejším kalibrom, ako používame na poľovanie v našich končinách, podobne sa asi bude pri výstrele správať každá optika aj na našich puškách...


Aby sa stal zmysluplnou investíciou

1
Možno ste kolegovia podobnú situáciu už niekedy zažili. Stojíte niekde s kolegami poľovníkmi a zrazu niekto zbadá v diaľke stojacu zver. Keby sme sa každého kolegu spýtali v akej vzdialenosti sa zver nachádza, asi by sme neboli prekvapený, že údaje od kolegov sa budú líšiť. Pritom je všetkým dobre známe, že pre umiestnenie presného zásahu je dôležité vedieť túto vzdialenosť strelca od zveri.

 


Teória a prax nočného videnia.

thermo
Ľudia majú oveľa menej vyvinutý zrak a najmä citlivosť na množstvo svetla v mieste pozorovania, ako majú ostatné živočíchy voľne žijúce v prírode okolo nás, pre ktoré je zrak veľmi podstatný zmysel pre ich život a aj pomocou tohto ich podstatne dokonalejšie vyvinutému zmyslu dokážu, prežiť v prírode a predvídať prípadné nebezpečenstvo či naopak si užívať pokoj pri nočnom hľadaní potravy a kŕmení sa.

 


Termálna kamera FLIR LS64.

0
Termálne kamery sú na trhu už nejakú tú dobu, avšak aj kvôli ich cenám pravdepodobne nepatria k tovarom, ktorý by sa  predával ako "teplé rožky". Napriek tomu že nepatria  k najlacnejším hračkám, keď sa vám už raz termálna kamera dostane do ruky, veľmi ťažko sa s ňou budete lúčiť... Ja som už dávnejšie sníval o takejto hračke až do doby, kedy mi jednu takúto kameru priniesol ježiško. Ak vás táto téma zaujíma, prečítajte si nasledujúcu užívateľskú recenziu termálnej kamerky Flir LS64.

 


DDoptics – nové modely

clanok_ddoptics_2
V širokom portfóliu puškohľadov a ďalekohľadov nemeckej firmy DDoptics sa objavili viaceré nové modely, ktoré Vám teraz chceme predstaviť a priblížiť v nasledujúcich riadkoch. NENECHAJTE SI UJSŤ VYBRANÉ MODELY ZA VÝNIMOČNÉ AKCIOVÉ CENY – V ZÁVERE ČLÁNKU

Mohlo by vás zaujať

Vyhľadaj na stránke

Prihlásiť

Zaregistrovať
podat inzerat zadarmo

Nájdete nás aj na Facebooku

Nové komentáre fotiek

  • alexander: "Klobúk dolu"
  • HunterJan: "Lovu zdar !"
  • polovnickydvor8: "hallo
    pokial viem na slovensku s..."

Používatelia stránky

Stránku si práve prezerá 364  neprihlásených návštevníkov.
Heslom sa prihlásil:

Napíšte nám

podnety2

xxzver, zviera, jelen, diviak, srnec, medved, liska, zajac, bazant, priroda, les, strom, luka, pasienok, teren, pribeh, poviedka, poviedky, rozpravky, vtip, kniha, kazatelna, posed, krmelec, krmitko, 4x4, malorazka, gulovnica, brokovnica, vzduchovka, zbran, pistol, buchacka, strelivo, strielat, strelby, pretek, trapp, parkur, naboj, strela, monolit, rws, sb, sab, sellier, bellot, federal, tsx, ttsx, lapua, zakon, vlastník, ochrana, optika, dalekohlad, puskohlad, kolimator, montaz, svenk, otocna, ocelova, weaver, horar, diskusia, diskusni, forum, fórum, chat, pokec, nazor, hunter, polovnik, polovnictvo, polovačka, polovanie, lov, lovec, myslivec, honitba, odstrel, poplatkovy, polovník, zdruzenie, PZ, SPZ, fotografie, fotky, foto, video, inzercia, inzerce, inzeraty, predam, prodam, kupim, koupim, baterka, svietidlo, príbehy, poviedky, frir, termokamera, nocne videnie, atn, pulsar, apex, scout,