baterkynoze
banner barracuda 2013 

baner_155x122

kruty2b

Nebezpečný diviak

nebezpecny diviak 002
Jedna ozaj divoká situácia sa stala asi pred 20 rokmi, kedy som mal svojho prvého jazvečíka, ktorý sa stal hrdinom práve v tomto boji - a zase dvakrát! - bol to ten istý psíček, čo som opisoval, ako jedného srnca dvakrát dohľadal.


Príbeh s líškou


Dovoľte mi, aby som sa touto cestou podelil o zážitok, ktorý sa začal v stredu pred Veľkonočnými sviatkami. V ten deň okolo obeda som navštívil svoju mamu a dvoch bratov, ktorý s ňou bývajú. Cestou domov som sa nakrátko zastavil u priateľa a zapísal do knihy návštevy revíru.


Toyota Hilux po 6 rokoch


Blížil sa koniec roku 2011 a ja som si domov priviezol celkom novučičkú, Toyotu Hilux. Nové auto som si vyberal niekoľko mesiacov. O tom ako  a prečo som si nakoniec vybral Hilux a dal som jej prednosť pred Mitsubishi L200 a inými značkami, som písal aj tu na stránke horar.sk v diskusii. Dokonca z toho vznikla celkom zaujímavá debata. Ak sa nenahneváte, tak určité pasáže z tejto diskusie vložím aj do tohoto článku preto, aby som to nemusel znovu písať.


Ako to správne chápať ?

0


Tohtoročný prvý jarný deň mal pre mňa zvláštnu príchuť. Básnik Jan Vrba niekde napísal: Každý dobrý poľovník je aj dobrý človek. A práve s jedným z takých dobrých poľovníkov som sa v tento deň musel naposledy rozlúčiť.


Čo sa to deje s lesmi na Slovensku ?


Vážení priatelia, milovníci prírody, poľovníci, ochranári. Už niekoľko rokov pozorujem barbarstvo pri ťažbe drevnej hmoty v okolí našej obce. Neviem či je to teda takto na celom Slovensku, ale takto sa podľa mňa nemá ťažiť a správať sa k lesom. Už nepatrím medzi najmladších, ale takéto barbarstvo si naozaj nepamätám.


Stará puška

Hamerless
Zo šumavskej osady Pasečná si pamätám veľa rôznych príbehov a jedným z nich je aj jedna stará poľovnícka puška, ktorú nám raz v roku 1971 tajnostkársky ukazoval tamojší osadník bývajúci v novopostavených fínskych domkoch, hore nad našou pohraničnou rotou, ktoré tam pre svojich zamestnancov dalo postaviť ČKD. /obrázok je len ilustračný/

 


Škody na bezbranných

logo_clanok_skoda_na_bezbrannych
Podľa štatistiky sú najčastejšími vinníkmi dopravných nehôd na Slovensku vodiči motorových vozidiel. Za nimi nasledujú nehody „zavinené" lesnou zverou a domácimi zvieratami. Prečo som dal slovo „zavinené" do úvodzoviek ? Pretože doterajšia zaužívaná prax nám ukazuje, že pri dopravných nehodách sa z neznalosti stáva zver automaticky vinníkom.

Incident na Golgote...

logo_clanok_golgota
Písal sa rok 1973 a práve začínalo leto. Na nebi sa vznášali škovránky a spievali svoju pieseň ostošesť, akoby si priam hrdlá chceli zodrať. Na družstevných poliach práve dozrieval okrem iného aj hrach. Bolo to naše prvé leto po skončení vojenskej služby.


Mohlo by vás zaujať

Vyhľadaj na stránke

Prihlásiť

Zaregistrovať
podat inzerat zadarmo

Nájdete nás aj na Facebooku

Nové komentáre fotiek

  • alexander: "Klobúk dolu"
  • HunterJan: "Lovu zdar !"
  • polovnickydvor8: "hallo
    pokial viem na slovensku s..."

Používatelia stránky

Stránku si práve prezerá 285  neprihlásených návštevníkov.
Heslom sa prihlásil:

Napíšte nám

podnety2

xxzver, zviera, jelen, diviak, srnec, medved, liska, zajac, bazant, priroda, les, strom, luka, pasienok, teren, pribeh, poviedka, poviedky, rozpravky, vtip, kniha, kazatelna, posed, krmelec, krmitko, 4x4, malorazka, gulovnica, brokovnica, vzduchovka, zbran, pistol, buchacka, strelivo, strielat, strelby, pretek, trapp, parkur, naboj, strela, monolit, rws, sb, sab, sellier, bellot, federal, tsx, ttsx, lapua, zakon, vlastník, ochrana, optika, dalekohlad, puskohlad, kolimator, montaz, svenk, otocna, ocelova, weaver, horar, diskusia, diskusni, forum, fórum, chat, pokec, nazor, hunter, polovnik, polovnictvo, polovačka, polovanie, lov, lovec, myslivec, honitba, odstrel, poplatkovy, polovník, zdruzenie, PZ, SPZ, fotografie, fotky, foto, video, inzercia, inzerce, inzeraty, predam, prodam, kupim, koupim, baterka, svietidlo, príbehy, poviedky, frir, termokamera, nocne videnie, atn, pulsar, apex, scout,