baterkynoze
banner barracuda 2013 

baner_155x122

kruty2b

Líška

liska22
Majestátny mesiac na oblohe a čerstvo napadnutý sneh urobili svoje. Viditeľnosť bola doslovne ako cez deň a myšlienka uloviť prefíkanú líšku nebola nereálna. Po potrebnom telefonáte som nahádzal na seba haldy oblečenia a pretože bol mrazivý decembrový „deň", moja chápavá manželka mi pribalila aj trošku „čajíčku".

 
30-40 cm vrstva nového ľahkého snehu s pevným podkladom nedávala kroku moc zabrať a tak som už po 3/4 hodine sedel vo vopred upravenom trnkovom kríku. Koncert strák po chvíli zanikol a následne som už voľným okom pozoroval kľudne sa popásajúcu srnčiu na bobuľovinách asi 90 metrov odo mňa. Líšku som zaregistroval až po chvíli, keď mi zdvihnuté a nasmerované hlavy srnčej prezradili, že tam nie sme sami. Čiarujúc a špacírujúc sa v strmom svahu pod horou nebola ešte stále na celkom istý výstrel a tak pripravený s namierenou puškou som sa rozhodol cez pery napodobniť myšičku. Líška vyštartovala ku mne tryskom ako blesk a jej obraz v puškohľade zo širokým zorným poľom bol pre mňa viac ako fascinujúci. V hlbokom sypkom snehu skákala ako delfín ponad vodu a spŕška trblietajúceho sa snehu lietala na všetky strany. Do reality som sa prebral, keď 5-8 metrov predo mnou hodila prudko spiatočku a uháňala po stopách naspäť, odkiaľ prišla. Win 243 zaštekal už potretí krát bezvýsledne a v zlomku sekundy mi mozog signalizoval: ako to strieľaš, ty mamľas, strieľaj, keď doskakuje - doskočí. Stalo sa. Tiahnúca puška a nitková zámerná osnova už pozorne a chladnokrvne sledovala cieľ a po doskoku som plynulo potiahol spúšť. Podarilo sa. Líška ostala na mieste v ohni a trinásta kožušina na výrobu paleta bola na svete ( aj s vlaňajšími dvanástimi ). Po poďakovaní sa a vyjadrení úcty som ešte pomerne dlho rozjímal nad nádherným zážitkom. Lesu a lovu zdar!

Autor:
Jaro1


 

info_admKomentáre   

martin75 0 martin75
pekny aj poučny pribeh 1ka
2010-07-16 22:51 Odpovedať

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť

Mohlo by vás zaujať

Vyhľadaj na stránke

Prihlásiť

Zaregistrovať
podat inzerat zadarmo

Nájdete nás aj na Facebooku

Nové komentáre fotiek

  • alexander: "Klobúk dolu"
  • HunterJan: "Lovu zdar !"
  • polovnickydvor8: "hallo
    pokial viem na slovensku s..."

Používatelia stránky

Stránku si práve prezerá 360  neprihlásených návštevníkov.
Heslom sa prihlásil:

Napíšte nám

podnety2

xxzver, zviera, jelen, diviak, srnec, medved, liska, zajac, bazant, priroda, les, strom, luka, pasienok, teren, pribeh, poviedka, poviedky, rozpravky, vtip, kniha, kazatelna, posed, krmelec, krmitko, 4x4, malorazka, gulovnica, brokovnica, vzduchovka, zbran, pistol, buchacka, strelivo, strielat, strelby, pretek, trapp, parkur, naboj, strela, monolit, rws, sb, sab, sellier, bellot, federal, tsx, ttsx, lapua, zakon, vlastník, ochrana, optika, dalekohlad, puskohlad, kolimator, montaz, svenk, otocna, ocelova, weaver, horar, diskusia, diskusni, forum, fórum, chat, pokec, nazor, hunter, polovnik, polovnictvo, polovačka, polovanie, lov, lovec, myslivec, honitba, odstrel, poplatkovy, polovník, zdruzenie, PZ, SPZ, fotografie, fotky, foto, video, inzercia, inzerce, inzeraty, predam, prodam, kupim, koupim, baterka, svietidlo, príbehy, poviedky, frir, termokamera, nocne videnie, atn, pulsar, apex, scout,