baterkynoze
banner barracuda 2013 

baner_155x122

kruty2b

Remeň nie je len na prevesenie

remen0
Vplyv dnešnej uponáhľanej doby môžeme pozorovať aj u niektorých kolegov poľovníkov. Všetko sa snažia urýchľovať, všade chcú byť rýchlo, rýchlo niečo uloviť a hneď rýchlo naspäť. Neviem či sa to zdá len mne, ale ochudobňujú sa o jednu dosť podstatnú stránku poľovníctva.


Ako nabrúsiť (poľovnícky) nôž

0
V minulosti bolo brúsenie nožov pre mňa len okrajovou záležitosťou. V šuplíku sa vždy váľala nejaká tá brúska z Tesca. Stačilo po nej nožom pár krát potiahnuť a nôž bol ostrý. (to som si myslel vtedy). Ako malý chlapec si pamätám ako sused brúsil nôž na stolovej brúske až z neho iskry lietali... Alebo si pamätám mäsiara ako šermoval ocieľkou po veľkom noži. Vtedy som si myslel, že tak sa majú brúsiť nože a viac som tomu nevenoval pozornosť.


Nôž pomocník poľovníka - Lionsteel M4

2
Iste mi dáte všetci za pravdu, že dobrý poľovnícky nôž je nutnou výbavou každého poľovníka. Mnohí z nás majú dokonca niekoľko poľovníckych nožov. Sám ich tiež mám niekoľko. Či už sú to zatváracie, ktoré sa dobre nosia vo vrecku či v ruksaku, alebo nože s pevnou čepeľou. Ako sa to už hovorí, kto má veľa, chce viac :) Rád skúšam nové veci a ku kúpe ďalšieho noža ma tak trošku nakopla aj diskusia tu na stránke horar.sk


Kúpil som novú flintu a čo ďalej ?

obr0
Medzi serióznymi strelcami a poľovníkmi veľakrát vyústia diskusie do hľadania odpovede na dve samostatné otázky. Jednou otázkou je správny postup breakingu ( zlomenia alebo zabehnutia ) – koľko výstrelov a aký typ čistiacich postupov a intervalov sa musí dodržiavať medzi výstrelmi a skupinami výstrelov.


CZ 527 .300 AAC Blackout

0


Vážení čitatelia. Predstavovať CZ 527, Vám asi netreba. Určite každý z Vás vie, že ide o zbraň Českej Zbrojovky Uherský Brod. Prečo o nej píšeme je to, čo je na nej iné. 

Čo by sme mali vedieť o výbere streliva

obr0

 

Ten kto sleduje rôzne fóra, na ktorých kolegovia poľovníci prezentujú svoje skúsenosti s rôznym strelivom od rôznych výrobcov, môže čítať o veľmi odlišných skúsenostiach s ňou pri love. Niektorí kolegovia poľovníci sa snažia nájsť ideálne strelivo a preto sa obracajú o pomoc a chcú s výberom poradiť. Žiaľ vo väčšine prípadov pôjde o pomoc, ktorá býva založená na „subjektívnom“ hodnotení. V prvom rade je mať na pamäti možnosti, ktoré vychádzajú z platnej legislatívy.


Bezpečnosť pri streľbe jednotnou strelou

bezpecnost pri strelbe jednostnou strelou 0


Dnes sú na trhu pre tých, ktorí využívajú pri love na čiernu jednotnú strelu do brokovnice, rôzne konštrukcie a tvary podľa jednotlivých výrobcov nábojov. Nakoľko je jednotná strela pri svojom lete stabilizovaná šípovou stabilizáciou a nie rotačnou, ako tomu je pri guľových strelách, často sa preto v zadnej časti dopĺňajú ďalším ľahším dielom ( tento môže byť buď z plastu alebo plste ), ktorý zosilňuje stabilizáciu a zvyšuje presnosť streľby.

 


Správanie strely


V jednom s predchádzajúcich článkov som napísal, že nie sme odstreľovači a mali by sme pri streľbe dodržiavať poľovnícku vzdialenosť. A predsa sa medzi poľovníkmi nájdu takí strelci, ktorí obľubujú streľbu na veľké vzdialenosti.


Skúsenosti s nábojom 9,3x62mm

0
V tomto článku by som sa chcel pokúsiť zhrnúť moje doterajšie osobné skúsenosti s kalibrom 9,3x62. Pôvodne to mal byť len príspevok do diskusného fóra, ale po telefonáte s adminom sme sa dohodli, že to bude prínosnejšie napísať vo forme článku.

 


Mohlo by vás zaujať

Vyhľadaj na stránke

Prihlásiť

Zaregistrovať
podat inzerat zadarmo

Nájdete nás aj na Facebooku

Nové komentáre fotiek

  • alexander: "Klobúk dolu"
  • HunterJan: "Lovu zdar !"
  • polovnickydvor8: "hallo
    pokial viem na slovensku s..."

Používatelia stránky

Stránku si práve prezerá 386  neprihlásených návštevníkov.
Heslom sa prihlásil:

  • urgela

Napíšte nám

podnety2

xxzver, zviera, jelen, diviak, srnec, medved, liska, zajac, bazant, priroda, les, strom, luka, pasienok, teren, pribeh, poviedka, poviedky, rozpravky, vtip, kniha, kazatelna, posed, krmelec, krmitko, 4x4, malorazka, gulovnica, brokovnica, vzduchovka, zbran, pistol, buchacka, strelivo, strielat, strelby, pretek, trapp, parkur, naboj, strela, monolit, rws, sb, sab, sellier, bellot, federal, tsx, ttsx, lapua, zakon, vlastník, ochrana, optika, dalekohlad, puskohlad, kolimator, montaz, svenk, otocna, ocelova, weaver, horar, diskusia, diskusni, forum, fórum, chat, pokec, nazor, hunter, polovnik, polovnictvo, polovačka, polovanie, lov, lovec, myslivec, honitba, odstrel, poplatkovy, polovník, zdruzenie, PZ, SPZ, fotografie, fotky, foto, video, inzercia, inzerce, inzeraty, predam, prodam, kupim, koupim, baterka, svietidlo, príbehy, poviedky, frir, termokamera, nocne videnie, atn, pulsar, apex, scout,