www.horar.sk

stránka o poľovníctve, prírode a zbraniach...

Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Úsťová brzda

Úsťová brzda #865

• jankohrasko's Avatar
  • jankohrasko
Chcem si dať urobiť úsťovú brzdu na guľovnicu. Mám kal.8 a hrozne ma puška kope. Pomôže to, alebo mám vymeniť 8 za niečo slabšie?
Písať príspevky môžu iba prihlásení

Úsťová brzda #870

• yegi's Avatar
  • yegi
  • NEPRÍTOMNÝ
Kal.8x57,8x60S,8x64, to všetko sú 8-mičky.8x57 kope o niečo viac, ako 7x57, tie ostaté už kopú hodne, najmä 64-ka.Niekedy býva chyba zlom prilícení a v pažbe.Kamarát mal 8x57JS, tak kopala,že mával z toho modré plece, tak ju dal preč.Maník, čo si ju kúpil vymenil pažbu a kopať prestala.úsťová brzda určite pomôže.

Úsťová brzda #872

• Lovecc's Avatar
  • Lovecc
  • NEPRÍTOMNÝ
Suhlas, 8x64 kope ako kon. :laugh:
Mam ju, ale skoro vobec ju nepouzivam, dal som za 10 litrov vymenit pazbu, ale nepomohlo, asi ju tiez dam prec.
Sauer 202 Clasik .270Winchester, Swarovski Z6i 2-12x50, YahtiJaht.

Úsťová brzda #874

• yegi's Avatar
  • yegi
  • NEPRÍTOMNÝ
Pri 8x64 nepomôže výmena pažby, jedine by mohla pomôcť gumená pätka a úsťová brzda.Jeden známy si ju dal namontovať na mosina a hovorí, že s úsťovou brzdou kope ako savažka.Neviem porovnať, len tlmočím jeho názor.

Úsťová brzda #878

• msabi's Avatar
  • msabi
najskor si skus vimenit patku na pazbe dne su uz super ktore perfektne tlmia naraz aj ustova brzda pomaha ale toto je lacnejsie pozri na www.browning.com video boss to je ich ustova brzda uvidis ako to funguje cau.

Úsťová brzda #882

• Lovecc's Avatar
  • Lovecc
  • NEPRÍTOMNÝ
msabi, da sa to kupit aj niekde u nas?

Úsťová brzda #883

• Lovecc's Avatar
  • Lovecc
  • NEPRÍTOMNÝ
No pozrel som to video....az to nie je reklamna kacica, tak je to super vecicka. Mate to uz niekto?

Úsťová brzda #1009

• damian's Avatar
  • damian
  • NEPRÍTOMNÝ
skus si precitat toto mozo to pomoze www.grandpower.eu/Download_subory/kompenzatorGP.pdf
obcas je nutne hlavou rozbit stenu a bojovat za svoju slobodu proti celemu svetu.

Úsťová brzda #1106

• lovec's Avatar
  • lovec
  • NEPRÍTOMNÝ
Ak ju budes chciet predat daj sem vediet...osobne viem,ze 8x64S nekope nijako extra.Musis mat jedine blbu pazbu.Ludove bajky o tom co a ako kope uz poznam z kazdej strany.V 99,9% pripadov je na vine bud zla pazba alebo zle drzanie.
Berger Bullets
Every Shot Counts

Úsťová brzda #1108

Páni bude to pažbou. Ale aj tak by ma zujimala ta ustova brzda. Ma to taky ucinok ako sa jej pripisuje?

Úsťová brzda #1109

Fámy o úsťovej brzde sú prehnané. Keď si namontuješ úsťovku, tak akurát budeš počuť silnejšiu zvukovú ranu.

Úsťová brzda #1111

• msabi's Avatar
  • msabi
Ja osobne ju nemam ale viem ze neni brzda ako brzda ked to nieje dobre spravene je to na prt treba sa spojit z niekym kto ma osobnu skusenost urcite by som to nedal robit neakemu amaterovi.

Úsťová brzda #1112

No mne by sa tá brzda, či ako tomu hovoríte,bola zišla. Mala som Sauerku v 7x64 ale bála som sa každej rany. Strašne ma dokopala. A to mi priateľ ktorý mi ju poradil, hovoril, že Sauerka vôbec nekope. Teraz mám tiež Sauerku ale 223 a s tou som spokojná.

Úsťová brzda #1132

Dobra volba-a univerzalnejsia ako 223 je pre Frau alebo slecnu 6,5x55, alebo 6,5x57.Ani to tzv.nekope.Ani 7x64-zalezi aj od streliva-len to treba riadne opriet. Do pleca.;)

Úsťová brzda #3898

• www.klecek.sk
  • kleco's Avatar
  • kleco
  • NEPRÍTOMNÝ
úsťová brzda zadrží až 40% energie spätného rázu ale záleží na konštrukcii
guľovnica klecek model 101 .300winmag,seeadler8-32x50,ZP 45 16-16+,výmenné hlavne 45-70govt, klecek model 98 ,6,5x57,CZ 50 ,bavorský farbiar.......jeep cherokee

Úsťová brzda #3914

• igman's Avatar
  • igman
  • NEPRÍTOMNÝ
Nechcem byť najmúdrejší ale prečo si kúpil pušku z ktorej máš obavy? Dnes sa dá vybrať z množstva kalibrov či prevedení, momentálne je veľmi módne mať 8. ale nie každý je pre ňu dosť chlap.Tak šťastný výber.B) B)

Úsťová brzda #3915

• pako's Avatar
  • pako
  • NEPRÍTOMNÝ
Akože, nie každý je pre ňu chlap?
Však z osmičky ( 8x57JS)(JRS) strieľam pomaly ako zo vzduchovky - nekope a to mám aj s botami 67kg!

Úsťová brzda #3946

• igman's Avatar
  • igman
  • NEPRÍTOMNÝ
Prvé 4 príspevky asi písali ľudia so 66.kg, alebo si ich nečítal? Máš veľmi ťažkú vzduchovku.:woohoo: :woohoo:

Úsťová brzda #3947

• pako's Avatar
  • pako
  • NEPRÍTOMNÝ
igman napísal:
Prvé 4 príspevky asi písali ľudia so 66.kg, alebo si ich nečítal? Máš veľmi ťažkú vzduchovku.:woohoo: :woohoo:

Vyššie v príspevku uvádzaš, že nechceš byť najmúdrejší. Teda nebuď múdry. Ja som písal VÝLUČNE o kal. 8x57JS a JRS, z ktorej je pre mňa PRÍJEMNÁ STREĽBA. Z kalibru 8x60RS, 8x60S, 8x64S, 8x75RS som nestrieľal, takže nemôžem zodpovedne povedať či kopú, resp. aký majú spätný ráz, viem to iba z počutia.
Takže ťa poprosím, nemýľ si a neporovnávaj všetky osmičkové kalibre ROVNAKO, čo sa týka spätného rázu!!!

Úsťová brzda #3950

• igman's Avatar
  • igman
  • NEPRÍTOMNÝ
Pokoj nebuď nervózny, 8x57 IS som mal 3 roky a nevadilo mi to až som vyskúšal niečo iné, preto viem porovnať spätný ráz s napr. sedmičkami. Ale to nevadí už sme si asi napísali všetko čo stálo za prečítanie.
PS. Keď už si začal s hmotnosťami, mám nejakých 98 kg bez bot... ale to s touto témou nemá čo robiť.

Úsťová brzda #3952

• pako's Avatar
  • pako
  • NEPRÍTOMNÝ
igman napísal:
Pokoj nebuď nervózny, 8x57 IS som mal 3 roky a nevadilo mi to až som vyskúšal niečo iné, preto viem porovnať spätný ráz s napr. sedmičkami. Ale to nevadí už sme si asi napísali všetko čo stálo za prečítanie.
PS. Keď už si začal s hmotnosťami, mám nejakých 98 kg bez bot... ale to s touto témou nemá čo robiť.

To je dobré, že si aspoň ty pokojný a nie si nervózny. Naviac oceňujem u teba, že si pravdepodobne dobrý psychológ, keď dokážeš z jednej témy a pár slov vyhodnotiť, kto je nervózny a komu chýba pokoj. Ozaj, klobúk dole, pred tvojiomi schopnosťami. A súhlasím s tebou s tou poslednou vetou, ale s tou predposlednou by si mal niečo robiť. Lesu a lovu zdar.

Úsťová brzda #7752

• oscarr's Avatar
  • oscarr
  • NEPRÍTOMNÝ
Ja mám úsťovku na .308, celá zostava s puškohľadom má asi 5,5 kg, takže po výstrele mi síce dobre duní v ušiach, ale zbraň na nožičkách poskočí len mierne (posun kríža na 100 m tak okolo 20-30 cm z nožičiek).
Zver je z toho však trochu mimo. Častokrát nevie, odkiaľ šiel výstrel. Stalo sa mi, že z posedu som strieľal na niečo cez 200, potom asi na 150 m a nakoniec mi zver pribehla k posedu na 50 m. Inokedy streľba na 80 m, zver (ostatné stádo) nebežala odo mňa, ale šikmo na mňa a nakoniec veľkým oblúkom cez lúku do lesa, pričom ešte zo dvakrát zastala a rozhliadala sa dookola, čo sa deje, takže by nebol problém vystreliť i viackrát.

Úsťová brzda #7806

• igi's Avatar
  • igi
  • NEPRÍTOMNÝ
Ustova brzda znižuje spetny raz zbrane ale ta bomba na usi ked vystrelis. A hlavne z posedu. Kamik ma 6,5-284 a dal si urobit magnaporty no a to su pecky delove.Chodi teraz na polovacku s tlmicmi. Ako na vetrieske.Kup radsej 7x57. Ucinok lepsi a kopanec ziadny.

Úsťová brzda #10434

• www.klecek.sk
  • kleco's Avatar
  • kleco
  • NEPRÍTOMNÝ
oscarr napísal:
Ja mám úsťovku na .308, celá zostava s puškohľadom má asi 5,5 kg, takže po výstrele mi síce dobre duní v ušiach, ale zbraň na nožičkách poskočí len mierne (posun kríža na 100 m tak okolo 20-30 cm z nožičiek).
Zver je z toho však trochu mimo. Častokrát nevie, odkiaľ šiel výstrel. Stalo sa mi, že z posedu som strieľal na niečo cez 200, potom asi na 150 m a nakoniec mi zver pribehla k posedu na 50 m. Inokedy streľba na 80 m, zver (ostatné stádo) nebežala odo mňa, ale šikmo na mňa a nakoniec veľkým oblúkom cez lúku do lesa, pričom ešte zo dvakrát zastala a rozhliadala sa dookola, čo sa deje, takže by nebol problém vystreliť i viackrát.
mozem len potvrdit aj ja som si namontoval ustovku na svoju 300WM ale musel som vyrobit par variantov aby som bol spokojny ale teraz kope asi ako 223 ale zvysila sa hlucnost . ale zver je z toho uplne mimo nevie absolutne odkial sa stielalo a neunika odo mna ale ku mne:)
guľovnica klecek model 101 .300winmag,seeadler8-32x50,ZP 45 16-16+,výmenné hlavne 45-70govt, klecek model 98 ,6,5x57,CZ 50 ,bavorský farbiar.......jeep cherokee

Úsťová brzda #12617

Ak jankohraško ešte nepredal kal.8 a nezanevrel naň a zároveň mu vadí v dizajne kus železa naskrutkovaný na ústi hlavne navrhujem na zváženie úsťovu brzdu integrovanú do hlavne. Zdá sa mi najideálnejšia technológia vyiskrenia otvorov na ústi hlavne. Hlavna výhoda podľa mňa je optické neporušenie dizajnu zbrane, zníženie spätného rázu cca o 30%-subjektívne aj viac, zníženie povýstrelového zdvyhu zbrane o cca 10-15%. Nevýhoda ja nárast akustického hluku, nemusí byť až tak na škodu pri poľovačke - zver stráca priamy kontakt na výstrel, obyčajne sa správa zmetene a dezorientovane, nereaguje okamžitým útekom po výstrele. Naposledy som na vyiskrenie úsťovej brzdy ukecal p.Kuracinu z f.grandpower s termínom dodania do 2 mesiacov. Príjemnu zábavu.
  • Strana:
  • 1
  • 2

.

.

.

Posledné inzeráty

Text CenaBydlisko Dátum
STEYR Mannlicher  s optikou červ.bod 1 999.00 €
BB
29-07-2014