• This topic has 11 odpovedí, 3 hlasy, and was last updated 25.03.2019/09:08 by .
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #20006
      @lovec

      “Preteke v zbrojení” v kalibri 6,5mm pokračujú. Po náboji 26 Nosler prichádza ešte väčší požierač hlavní 6,5-300 Weatherby Magnum.

      http://www.weatherby.com/products/ammunition/6-5-300-wby-mag-4.html

      http://www.americanhunter.org/articles/2015/9/29/weatherby-reloads-introducing-the-65-300-wby-mag/?utm_source=newsletter&utm_medium=insider&utm_campaign=1015

      #43393
        @mdok1

        Ahoj Lovec, akú strelu by si mi doporučil pre kaliber  300 Weatherby Magnum, resp. aj pre iné magnumové kalibre?

        #43395
          @lovec

          Hlavne pevnú a s predvídateľným priebehom deformácie. Klasické, s oloveným jadrom a bondované, alebo dvojjadrové, tu by som nešiel pod 180gr. Takže obvyklé možnosti ako Nosler Partition, Nosler Accubond, Swift Scirocco, Hornady Interbond a ďalšie.

          Z monolitov, ktoré sa deformujú Barnes TSX/TTSX, z monolitov, ktoré sa riadene rozkladajú KJG/MJG.

          Akú máš pušku v tom 300 Wby Mag?

          #43397
            @mdok1

            Ide o “súdružskú” výpomoc pre kamaráta. Zbraň je od Weatherbyho, originál. S magnum nemám skúsenosti, nemám takúto zbraň. Mám štandardné kalibre, tam si viem poradiť, aj QL mi veľa pomáha:) V tomto prípade  som bol požiadaný o výpomoc, preto som sa chcel najprv informovať a pozisťovať, čo by asi bolo vhodné(strela), prípadne na akú rýchlosť ísť, akú zápalku.

            #43398
              @mdok1

              Kamarát rád strieľa na väčšie vzdialenosti( cez 300 m), je fanúšikom takejto streľby, tak aj preto tento kaliber. Čiže primárne bude zbraň určená na takúto vzdialenosť. Na terč, ale hlavne na zver- srnčia a diviačia.

              #43399
                @lovec

                Aha, tak to je už presnejšie zadanie.

                Potom by som osobne vyberal medzi Hornady ELD-X 212gr. a Nosler Accubond Long Range 210gr.

                #43401
                  @mdok1

                  Dobre, skúsim ten ELD-X. Zadám údaje do QL, uvidíme, čo z toho bude:)) Výsledok samozrejme napíšem. A ozaj ďakujem za cennú radu.

                  #43428

                    Tie tazsie strely ako ti lovec odporuca nemusi jeho zbran ustabilizovat ak ma stupanie hlavne 1:11! Mozes si to skontrolovat na berger stranke: http://bergerbullets.com/twist-rate-calculator/

                    Ja mam dobre skusenosti s 200 gr. Accubond a RL-22 prach alebo potom s 168gr TSX a IMR 4350. Zbran Blaser R8 300 Wby, 1:11.

                    S 200gr ELD-X to nemalo konsistentny rozptyl- 3 rany pokope a potom jedna uletela!

                    #43435
                      @mdok1

                      Tak nakoniec vyskúšam Federal Trophy Bonded Tip 11.7 g. Mám aj svoje .308W a 30-06,tak ich pouzijemaj tu. Len si na nich musím trocha počkať..

                       

                      #43437
                        @lovec

                        Originál od Weatherbyho, či už Mark V., alebo Vanguard má v kalibri 300 Wby Mag stúpanie vývrtu 10″. V pohode ustabilizuje aj ťažšie strely ako 212gr. ELD-X.

                        #43503
                          @mdok1

                          Ahoj, nakoniec som použil, skúšobne, čo mám doma, keďže objednané Federal ešte nemám. Skúšobné náboje so strelou Remington Core Lokt PSP 9,7 g a Sierra proHunter 14,3 g. Uvidíme.

                          #43504
                            @mdok1

                            A ešte , ide o Wby Mark V, pre doplnenie.

                          Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
                          • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.