• This topic has 17 odpovedí, 7 hlasov, and was last updated 16.09.2019/08:13 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #13247
      @volodo

      Chcel by som poprosiť kolegov aby sa podelili o svoje skúsenosti s lovom – odchytom líšky. Ako najlepšie privábiť líšku, aká návnada sa vám najviac osvedčila, atď. Vopred ďakujem za odpovede.

      #13251
        @spider

        čau.táto téma ma velmi zaujíma,zbožňujem polovanie na líšky aj norovanie.
        čo sa týka odchytu-kamoš má ovocný sad a chová tam aj nejakú hydinu.už tam chytil dve líšky do lapáka.je to prefíkaná zver,ťažko sa chytá.lapák má tri časti a do stredu dáva vajce alebo živého holuba ku ktorému sa líška nedostane priamo,oddeluje ho pletivo.jedná sa o jednoduchý padací systém.
        lov vábením som ešte zatial neskúšal.najviac líšok som ale strelil pri polovaní na srnčie,náhoda,a to hlavne v mesiacoch jún a júl.na strniskách po žatve a za vidna.všetko mladé líšky.

        #13252
          @volodo

          spider napísal:

          čau.táto téma ma velmi zaujíma,zbožňujem polovanie na líšky aj norovanie.
          čo sa týka odchytu-kamoš má ovocný sad a chová tam aj nejakú hydinu.už tam chytil dve líšky do lapáka.je to prefíkaná zver,ťažko sa chytá.lapák má tri časti a do stredu dáva vajce alebo živého holuba ku ktorému sa líška nedostane priamo,oddeluje ho pletivo.jedná sa o jednoduchý padací systém.
          lov vábením som ešte zatial neskúšal.najviac líšok som ale strelil pri polovaní na srnčie,náhoda,a to hlavne v mesiacoch jún a júl.na strniskách po žatve a za vidna.všetko mladé líšky.

          Ahoj spider, máš pravdu, na strniskách vlani sa darilo aj mne. Min. rok mám presne 10ks. Tiež prevažne mladé líšky. Teraz ma však “naťahuje” jedna prešibaná mrška-líška čo mi chodí priamo do dvora riediť zajace. Už som vyskúšal snáď všetko, ale akosi sa mi nedarí … 😉

          #13254
            @spider

            nooo asi si všetko neskúsil!B)
            skús pascu a vlož tam zajaca.tá pasca o ktorej som písal je pomerne velká.vonkajšie rozmery má okolo 80x80x200 cm vxšxd.
            konštrukcia je z tvrdého dreva a silné pletivo.líška je k…a nedá sa lahko okabátiť
            alebo sadni si a čakaj,keď chodí tak príde
            vela šťastia

            #13284
              @spider

              čau volodo.
              no ako sa darí?????už ju máš?
              ja som dnes jednu buchol.prvá,pomocou vábničky.uvidím ako sa bude dariť ďalej.

              #13285
                @barbar111

                Pred 10 rokmi sme začínali s chovom teriérov a chceli sme robiť aj skúšky poľovnej upotrebiteľnosti, t.j. BL skúšky. Otázka bola kde, ako a načom trénovať-cvičiť. Kamarát urobil pascu s padacími dvierkami a Riaditeľstvo VLaM v Kežmarku povolilo odchyt v priestore. Krásny lišiak sa ulakomil na chleba s rybacou pomazánkou, čo som si odtrhol od huby pri večeri – udené sardinky, cibuľa a bambino v črievku. Pasca bola nastavená 2 hodiny, hodinu mi trvala cesta na miesto položenia po signále že je tam, za tu dobu lišiak vyhrýzol do fošny dieru 10 cm veľkú, o ďalšiu hodinku by ho tam nebolo. V jari som si kúpil 2 ks pletivové pasce a darilo sa u kamaráta každú jar v záhrade chytať mladé líšky alebo na pomazánku alebo na údenu makrelu. Krmil som kuracími hlavami, alebo odrezkami z mäsokombinátu každý druhý deň, samozréjme odčervenie a očkovanie. Pred skúškami sme na zarážku trénovali aj so 4 líškami. Prajem príjemny adrenalinový zážitok pri chytaní.

                #13286
                  @volodo

                  spider napísal:

                  čau volodo.
                  no ako sa darí?????už ju máš?
                  ja som dnes jednu buchol.prvá,pomocou vábničky.uvidím ako sa bude dariť ďalej.

                  zatiaľ stále nič, zohnal som sklopec a ako návnada je tam živý holub…

                  Vyskúšam aj recept čo poradil barbar111, tak ak bude šťastie napíšem.
                  Ďakujem.

                  #13513
                    @volodo

                    “Dovtedy sa chodí s krčahom po vodu…”
                    alebo
                    “trpezlivosť ruže prináša…”

                    #13518
                      @spider

                      Noooo GRATULUJEM :woohoo:
                      tak toto je paráda.aj pasca je dobrá.

                      #13520
                        @barbar111

                        Gratulujem Volodo, krásne zvieratko, vynikajúco by sa na hodilo na tréning BL. Teší ma, že odchytová akcia bola dotiahnutá do úspešného konca.
                        Príjemny zbytok víkendu:woohoo:

                        #13522
                          @volodo

                          Spider, Barbar111, ďakujem. O tejto prefíkanej líške som napísal aj krátky príbeh. Nájdete ho na úvodnej strane. Želám všetkým pekný deň. 🙂

                          #13523

                          Gratulujem Vlado, lovu zdar. Si naozaj pašák.:-))

                          #13524
                            @volodo

                            lesaj napísal:

                            Gratulujem Vlado, lovu zdar. Si naozaj pašák.:-))

                            Ďakujem. 🙂

                            #13680
                              @majerik

                              Zdrávím poľovníckeho priateľa. Mňa by zaujmala forma signalizácie spustenia pasce. Akým spôsobom to máš zabezpečené. Určite sú všeliaké elktronícké zariadenia a pomôcky len nech nie sú náročné a nákladné.Budem rád ak sa son mnou podelíš o skúsenosti. Ďakujem.

                              #13681
                                @volodo

                                Majerik napísal:

                                Zdrávím poľovníckeho priateľa. Mňa by zaujmala forma signalizácie spustenia pasce. Akým spôsobom to máš zabezpečené. Určite sú všeliaké elktronícké zariadenia a pomôcky len nech nie sú náročné a nákladné.Budem rád ak sa son mnou podelíš o skúsenosti. Ďakujem.

                                Nemal som tam žiadnu signalizáciu, pascu som kontroloval aj viac krát za deň.

                              Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
                              • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.