Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane co vybrat 270WIN,alebo 7×57?

  • This topic has 66 odpovedí, 21 hlasov, and was last updated 17.08.2017/22:54 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 67 )
  • Autor
    Príspevky
  • #15165
    b
      @misisko

      Mam vybraty CZ550 a kaliber medzi tzmito dvoma.Poradte.

      #15166
        @sobolic

        Ani z jedným chybu neurobíš, ja by som bral 270WIN – väčší výber streliva.

        #15169
          @mirik

          skoda ze nepises do akeho reviru,resp. na aku zver budes vacsinou polovat. Do srncieho reviru staci aj 7×57. na vysoku al.diviaciu skor 270

          #15175
          b
            @misisko

            skoda ze nepises do akeho reviru,resp. na aku zver budes vacsinou polovat. Do srncieho reviru staci aj 7×57. na vysoku al.diviaciu skor 270

            V reviri je srncia,dost vysoka aj diviacia zver.Viem ze vacsina povie ber 308,30-06,8×57,alebo 7×64.Pritom 270 WIN ma priblizne rovnake velostne parametre ako 7×64,teda 6.8×65,ma lepsiu balistiku a menej kope.Rozhodne nad tymto kalibrom uvazujem,tak ak mate nejake skusenosti poradte.

            #15176
              @lubos2

              Sám si to zhrnul, tak načo Ti radiť?! Keď Ti sedí, tak ho kúp. Aj tak každý chváli to svoje. Kamarát ju má a veľmi si pochvaľuje, len toľko(tiež majú v stavoch prevažne vysokú). LLZ

              #15177
              b
                @misisko

                sam vies ako to je.Radsej dvakrat meraj a raz rez.ale v takomoto pripade,ked si mam vybrat istu vec nie na par mesiacov,alebo 1-2 roky sa radsej popytam viacerych.Mozno ze mi ostane do konca zivota,tak nechcem zle zatat

                #15178
                  @lubos2

                  Pritom 270 WIN ma priblizne rovnake velostne parametre ako 7×64,teda 6.8×65,ma lepsiu balistiku a menej kope.Rozhodne nad tymto kalibrom uvazujem,tak ak mate nejake skusenosti poradte.

                  Tým Tvojim zhrnutím som mal na mysli, to čo si sám napísal…
                  Všetky tieto kalibre, ktoré si sám spomínal sú vhodné na naše podmienky.
                  270-ka je dobrý kaliber. Všetko záleží od toho ako si “padnete” do oka a to platí o kždej…aj puške:)

                  #15179
                  b
                    @misisko

                    Hm,budem rozmyslat a sledovat co na to ostatni jágri;) Zatial co citam rozne diskusie ci slovenske,ci ceske o 270WIN – zevraj je to americka obdoba 7×64.Takze chlapi piste,radte (aj ked kazdy chvali svoje)
                    Ale flinticka mi sadla do ruky ako uliata.
                    Lubos2 zatial dik za rady.

                    #15180
                      @zeliezka

                      rok polujem s kalibrom .270 win a so strelivom RWS KS 9,7 g. pre mna ta naj kombinacia, vyborna balistika, relativne univerzalny, male poskodenie diviny a s tym strelivom velmi dobre vysledky, co sa tyka odbiehania zveri. ale ako hovori moj priatel, vsetko je to v prvom rade o strelovi, je mnoho vybornych kalibrov, kazdemu sedi nieco ine… ja som zacal s tymto a som spokojny, niekto vsak moze mat iny nazor, urcite neurobis chybu ani tou sedmickou!

                      #15181
                        @lubos2

                        Tak potom?! Keď ju miluješ, nieje čo riešiť…:)

                        #15182
                          @jager68

                          NIe je o čom premýšľať. 270W. Vyber streliva je v dnešnej dobe už velmi slušný.Jednoznačne je to lepši kal.ako 7×57.

                          #15183
                            @lanus

                            Misisko – 7×57 i keď je slušný kaliber, má už momentálne problém !Vypadol totiž z ponuky viacerých zbrojárskych firiem a ani v CZ 550 nie je v ponuke !!! Inak na to si mal možnosť pri troche usilovnosti prísť aj sám !!!ľahšie je však využívať ochotu ostatných a čakať na “pečené holuby rovno do huby” !!!

                            #15184
                              @lubos2

                              Stručné,jasné, výstižné – Jager68

                              #15185
                                @sailormoon81

                                ja mam 308 a asi by som pred 270 win uprednostnil uz spomenute 8×57, 7×64, springf, ale asi len preto lebo o 270 win toho vela neviem akurat, ze sa podoba na 7×64 co je mimochodom najpopularnejsi kaliber v strednej europe myslim. Ked dobre trafis tak to moze byt aj so slabsim kalibrom, zaujimave to je ked dobre netrafis, respektive zver nefarbi, alebo sa zotmie a ty v poraste nemozes zver najst. Potom je asi lepsie mat kaliber ktory ma silnejsi smrtiaci ucinok aj nie pri idealnych zasahoch, ktore sa urcite prihodia. no a dohladavat takeho diviaka, je adrenalin sam o sebe, tak sa radsej nepozeraj, ktora kope, ale na co a v akych situaciach budes strielat. Ja osobne som chcel 7×64 ale uz doma jedna je tak som uvazoval o 7×57 a nakoniec som sa nechal prehovorit na 308. Takze dolezitejsie ako volba kalibra je dobre trafit.
                                Mimochodom nemyslim ze by spominane kalibre kopali a ked mas este gumovu bodku aj springf je fajn.

                                #15186
                                  @lubos2

                                  sailormoon81 zaujimave to je ked dobre netrafis, respektive zver nefarbi, alebo sa zotmie a ty v poraste nemozes zver najst. Potom je asi lepsie mat kaliber ktory ma silnejsi smrtiaci ucinok aj nie pri idealnych zasahoch, ktore sa urcite prihodia.

                                  Je smutné, ak sú medzi nami taký poľovníci ako Ty. Čo nerozoznajú a neopoznajú zver a chcú strieľať. Osobne by som nechcel poľovať s takým ako ty. Trošku sa zamysli nad sebou a rozmýšľaj, rozmýšľaj, rozmýšľaj o sebe…

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 67 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.