• This topic has 9 odpovedí, 5 hlasov, and was last updated 15.06.2018/11:17 by .
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
 • Autor
  Príspevky
 • #21495 Reply

  Dobrý deň, vie niekto o nejakej stránke ale diskusií, ktorá sa venuje chorobám a liečbe danielej zveri? Konkrétne ide o 4-5ročného daniela, nežerie, vodu pije ale následne ju ako keby vypľuje. Jedno ucho ma ovisnuté nadol. Za prípadne rady by som bol veľmi vďačný.

  #21496 Reply

  normálne fasa systém diagnostiky.
  A čo tak veterinár?
  Je to snáď všežravec ? – alebo hádam prežúvavec?
  V podstate má tie isté choroby ako ostatné jeleňovié, akurát – tým, že je TU nepôvodná zver – stáva sa, že naše daniele žerú niekedy aj jedovaté rastliny, po ich strávení hynú – nepoznajú nebezpečie.
  Bez veterinára – odberov a pod sú to len babské reči. Okamžite treba pichnúť širokospektrálne ATB a odobrať vzorky. Inak je to celé cigánčina.

  #21497 Reply

  A vy ste sa už s týmto prípadom stretli, lebo veterinár no koment? Povedal, že on nevie či ho môže uspať, že by to nemusel v takom stave prežiť…

  #21498 Reply

  Skús zavolať do ZOO Bojnice. Tam majú aj danielov a určite tam je aj veterinár ktorý by mohol poradiť. „Obyčajný“ veterinár asi o danieloch veľa nevie

  #21499 Reply

  Nemáte prosím Vás číslo?

  #21500 Reply

  Národná zoologická záhrada Bojnice
  Zámok a okolie 6
  972 01 Bojnice
   +421 46 540 29 75
   +421 46 540 32 41
  zoobojnice@zoobojnice.sk

  alebo skús aj ZOO Bratislava:
  —————————
  Zoologické oddelenie
  02/ 60 10 21 09
  Mgr. Silvia Pirošková (vedúca oddelenia), piroskova@zoobratislava.sk
  RNDr. Martina Nemčeková, PhD. (zoologička), nemcekova@zoobratislava.sk

  Môžeš skúsiť zavolať aj sem, je to farma kde chovajú daniele:
  ———————————————————
  Kontaktné údaje
  Ing. Jaroslav Hnatič,majiteľ
  Mobil:+421 905 406 069
  E-mail 1:jaro.hnatic@post.sk
  E-mail 2:jaro.hnatic@gmail.com
  Web:http://www.farmanaddubom.sk

  #21501 Reply

  Skús porozmýšľať, či sa ti nepriotrávil agátom, ktorý je jedovatý až na smrť – či sa k nemu dakde nedostal, alebo mu to dakto nehodil.
  Agát:
  Okrem kvetov sú všetky ostatné časti agáta značne jedovaté. Príznakmi otravy je slinenie, nevoľnosť, preháňanie, bolesť hlavy, srdcová slabosť, pokles tlaku, kŕče, ochrnutie a smrť. V prípade otravy treba ihneď zabezpečiť prvú lekársku pomoc
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Ag%C3%A1t_biely
  ešte agát:
  Hlavnými toxickými látkami agátu bieleho sú toxalbuminy, spôsobujúce aglutináciu červených krviniek. Otravy agátom sú zriedkavé, prejavujú sa kolikovitými bolesťami brucha a hnačkami, namáhavým dychom, srdcovou slabosťou a kŕčmi, ktoré neskôr prechádzajú v ochrnutie a smrť. Otravy sa najčastejšie objavujú u zvierat pri ohryzovaní kôry a vetiev alebo pri primiešaní lístia do krmovín.
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Ag%C3%A1t

  #21502 Reply

  Ďakujem všetkým veľmi pekne za rady.
  Agát to pravdepodobne nebude, ten sa u nás v širokom okolí nevyskytuje.

  #21503 Reply

  A to máš v nejakej obôrke, či vo voľnom chove? Ten agát tam mohol nejaký dobrák priniesť a prehodiť cez plot – ak sa to dá a ak niekto chce škodiť a pozná to. V ZIME by sa ako prvé uvažovalo o zjedení zmrznutého krmiva – čo sa stáva iným prežúvavcom – napr. kus zmrznutej siláže – podchladenie bachora a zničenie mikroflóry, ktorá vyživuje celé telo – krmivo je len substrát, na ktorom žije mikroflóra a tá je trávená. Ak sa podchladením zničí mikroflóra – zviera síce žerie potravu, ale hynie na podvýživu, lebo nemá čo na potrave žiť a byť trávené.
  Toto ale asi v tejto dobe nehrozí – od posledných mrazov je už ďaleko, to by až sem asi neodžil. Ako dlho to už vykazuje tento stav? A má aj sračku? Či mal? Soli mal dosť? A nejaké minerálne lizy?
  Treba prezrieť lokáciu, či sa tam nevyskytuje nejaká iná otrava – s podobnými účinkami ako agát. V tom by ti pomohol agronóm – najlepšie pasienkár, ktorý dobre pozná aj traviny a aj byliny, tiež rastliny všeobecne. Ak máš v dosahu šikovného lekárnika = farmaceut, pomohol by asi tiež – prezrieť lokalitu a hľadať potravinové ohrozenie.

  #23748 Reply

  test

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
Odpoveď na: Daniel lesný – choroby
Vaše údaje: