• This topic has 8 odpovedí, 8 hlasov, and was last updated 21.11.2017/00:43 by .
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #16869
      @ludo800

      je to dobrý kaliber?

      #16870
        @novacik90

        Je.

        #16886
          @jakubpe

          ja som gulovnici v tomto kalibri kupil od krstneho. este nemam nic strelene ale on bol spokojny.
          ake pouzivate naboje?

          #18923
            @brco

            Mam ho na Mannlichery 4 roky a neviem si ho vynachvaliť.Polujem v okolí ZH a nemam s týmto kalibrom absolutne problém…Osvedčili sa mi strely RWS Evolution 13,2 g s ktorým strielam od líšky až po jelena všetko. Vobec nerozbíja zver, znakovanie a farba postrielanej zveri perfektné, vobec nekope…jednoducho paráda…vrele odporúčam tým ktorí chcú mat zo strielania zázitok… 🙂

            #19045
              @pokemon

              Ja mám tiež tento kaliber okrem iného a som s nim spokojný. Používam strelivo Sako Hammerhead 13 gr.

              #19285
                @iwan

                Ja mam sauer s 202 take dawn 8x57js používam strelivo rws dopelkern a som veľmi spokojní používam ju častejšie keď idem do lesného revíru alebo na spoľocnu polovacku . Je s nej príjemná streľba a veľmi jemni spätný raz ale to je hlavne váhou pušky a dĺžkou hlavne .

                #19348
                  @kiri

                  http://www.myslivost-lovectvi.cz/diskuze/tema/vhodne-strelivo-do-8x57js:1576/

                  spústa zaujímavých – a aj protichodných – názorov a skúseností.
                  Ja sa prikláňam k ručne nabíjaným nábojom – a používam strelu Hornady Interlock RN 11g – a spokojnosť s účinkom, presnosťou a aj výstrelom. Na túto strelu ma “naučil” známy a aj keď som nemal prečo meniť SPCE – je rýchlejšia – teda menej opráv aj na väčšie vzdialenosti – a veľmi dobre zabíja…ale celkom iste to nie je strela – a náboj – na srnčiu. Tam funguje ako 300WinMag. Na srnčiu mám 14,26g Hornady interlock spitz – s rýchlosťou 710m/s…a to je oveľa lepšia voľba.

                  #19364
                    @kiri

                    Mauser M98 strieľa na 800yardov = 731m s originál optikou z r. 1926 – teda ešte predvojnový nemecký Ajack 6×50 .

                    http://www.youtube.com/watch?v=79Lm5zwjfxE

                    5 striel – červené bodky ukazujú dopady striel.

                    Ostatné videjká na 800,600,300m vám ponúka youtube tam vedľa.

                    #21218
                      @matu239ab

                      Zdravim chcel by dom poradit co do 8×57 is ci S&B noseler patrion alebo Geco Plus.Dakujem

                    Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
                    • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.