• This topic has 9 odpovedí, 8 hlasov, and was last updated 03.01.2018/09:08 by .
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #7938
      @dusab

      Nemate niekto skusenost s kalibrom 8X60S? Aky to ma spatny raz, prakticke vyuzitie a pod.
      Dakujem.

      #7940
        @lanus

        dusab – 8x60S je výborná a spoľahlivá osmička so spätným rázom zvyčajne menším ako
        8x57JS, nevýhodou je zlá dostupnosť a cena streliva.Dobrým riešením je prebíjanie,dá sa
        aj s využitím rekalibrácie nábojníc z 30-06 Spring..

        #8124
          @blackowicz

          s tou cenou súhlasím ale dostupnosť je celkom dobrá, robí ich RWS a dajú sa, teda pre mna v pohode zohnať

          #8126
            @peter-knopp

            Veľmi podobné kalibru 8×57 . Má trocha lepšiu balistiku a možno príjemnejší spätný ráz ale inak je to skoro identické . Náboje som zatiaľ videl len prebíjané , ale ako píše lanus ponúka ich RWS.

            #11205
              @bublik

              Je mozno skoda, ze tento kaliber padol do zabudnutia, bol nastupcom 8x57IS, ma lepsiu balistiku a aj vyzsi vykon, urcitu dobu bol z oblubou pouzivany na africke lovy v nemeckych koloniach, v nasich podmienkach je vhodny na lov, vsetkej europskej raticovej zveri.
              V minulosti bol dost velky problem zo strelivom, ale teraz sa da kupit od RWS, ako uz bolo spominane a myslim, ze jeno z najkvalitnejsich.

              #11576
                @m-kruty

                RWS 8x60S , strela: D K , váha:11,7g , energia 0m : 4079J. Som veľmi rád že sa niektorý výrobcovia spamätali a vrátili sa s výrobou o niekoľko rokov dozadu a vyrábajú to čo bolo, je a stále bude dobré.;) Ako aj : 8×68 , 6,5x54MsCH a podobne. Samozrejme si vážim polovníkov čo tieto klasiky overené kvalitou časom stále obľubujú.
                S pozdravom KRUTÝ;) 😉

                #11585
                  @tmarcel

                  tajfi istotne mas pravdu,o tom niet pochyb,no majitelia zbrani tychto kalibrov maju aj nevyhodu oproti majitelom beznych kal.vyber streliva v nasich koncinach je velmi obmedzeny,pokial si neprebijas a si odkazany len na jednoho vyrobcu a jeden typ streli tak to nieje bohvieco,o nejakej vacsej univerzalnosti sa tu asi ani neda hovorit.do 8x57js,308w,3006 mas na vyber bezne zo 7ci8 laboracii.RWS je isto spica,balistika a vykon 8x60S je tiez fajn,no ja by som uvital vacsi vyber streliva…mozno laboraciu s tazsou strelou(?).a ze si majitelia tychto zbrani zasluzia tvoje uznanie a mozno obdiv je pekne a ja sa k tomu pridavam,tiez im fandim,lovu zdar!

                  #11586
                    @m-kruty

                    samozrejme to máš pravdu. I ked sa vracajú k starým kalibrom no ostávajú pri jednej strele a to väčšinou typu SP. Musím priznať , že v tomto smere spia. Je to podobné ako s kalibrom 7,62×39 všetko SP a kým sa muničky zobudia ja už budem dedko… 🙁 🙁

                    #21314
                      @kiri

                      8x60S Magnum Bombe

                      RWS und DWM fertigten in den 3oer Jahren eine Magnum Version der 8×60 S (ohne Rand), DWM vertrieb diese unter der Bezeichnung “Magnum Bombe”, versehen mit einem 12 gramm Starkmantelgeschoss erreichte man aus 70 cm langen Läufen eine Vo von rund 890 m/s
                      cca preklad:
                      RWS a DWM vytvořily v roce 1930 verzi Magnum 8×60 S (bez okraje), distribuující DWM tyto pod názvem “Magnum Bomb”, opatřené 12-gramovou kulkou
                      jeden dosahovaný v hlavniach 70 cm dlouhých Vo kolem 890 m / s.
                      Takže takmer 900m/s je bombový výkon na rok 1930 !
                      zdroj:
                      http://www.jagdwaffensammler.de/bockdoppelbuechse-gebr-merkel/kaliber-8×60-r.html

                      #21320
                        @kiri

                        Jeden zaujímavý kus – z aukcie – 65cm hlavnička – 2.300,00 EUR
                        Mauser Afrika Büchse von Otto Weiss Suhl in 8x60S Magnum Bombe
                        Wunderbar erhaltene Mauser Afrika Antilopen Büchse. mit gutem Schaftholz Pistolengriff mit deutscher Backe 36cm lang. 65 cm langer Achtkant auf Rundlauf mit 5 Expressvisieren für wirklich weit stehende Ziele. Excellente ausgesuchte Schussleistung. Dies in der Ferne so bewährte Kaliber erhielt zu Recht den Beinamen Magnum Bombe da es anders als die 8x68S wenig stößt aber auch weitstehendes Wild im Knall vereenden ließ. Druckpunktabzug alles nummerngleich. so nur selten angeboten.
                        http://cordite.de/Auktion/1583/Mauser-Afrika-Buechse-von-Otto-Weiss-Suhl-in-8x60S-Magnum-Bombe.html

                      Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
                      • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.