Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane Mauser M12, Sako85 Grizzly a Steyr Mannl

Táto téma obsahuje 3 odpovede, má 4 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom 16.06.2017/20:50.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Autor
  Príspevky
 • #20762 Odpoveď

  klasik44:

  [b]“Páni este by som Vas chcel poprosit o vase nazory, skusenosti a rady . Cize kaliber je jasny vyhrala to osmicka, no pre zbran sa neviem rozhodnut, rozhodujem sa medzi Mauser M12, Sako85 Grizzly a Steyr Mannlicher celopazba…
  Vsetky tieto zbrane su podarene kusky, no zaujimalo by ma hlavne dielenske spracovanie(kvalita), povrchova uprava hlavne a kvalita pazby.
  Vopred Vam Dakujem za kazdy prispevok. Lesu a Lovu Zdar“[/b]

  #20763 Odpoveď

  Všetko overené značky tam vedľa nešliapneš. Ak máš možnosť chyť si každú do rúk a ktorá sa ti najviac zapáči tú kúp. Ak to budeš riešiť na nete tak nekúpiš nikdy nič lebo ťa vždy niekto bude odrádzať. A najlepšie je, že to bude pravdepodobne nejaký internetový teoretik ktorý tie zbrane nikdy v ruke nedržal.

  #20765 Odpoveď

  Ako Slavoslav hovorí – na značku toľko nehľaď – musí ti sedieť. Všetko ochytať, 100x prilíciť a odskúšať. Predavačovi je jedno, čo ti predá – on z toho strieľať nebude. A podľa ráže – skúšaj vo veste a v zimnej vetrovke! – ako ti sadne pažba. V letnom tričku asi veľmi nie. A to je vážna vec.

  #20766 Odpoveď

  Vybral si si dobré značky, ale ako povedal Kiri, každú zobrať do ruky. Ja som tak urobil na FeHoVa. Tam som zistil, že Mannlicher a Mauser mi nesedí, nelícoval som dobre, nemal som tú pohodu. Sako mi sedelo výborne, najlepšie CZ 550 Ebony. Je rozdiel dĺžka pažby, je rozdiel rukoväť pažby, je rozdiel vzdialenosť spúšte od rukoväte, jej chod. Proste, oblečený zalíciť, zobrať rukavicu a tak skúšať. A ešte, nezabudnúť na optiku, aby si nenaťahoval krk ako labuť. Chod záveru, rýchlosť prebitia záveru. Kaliber, výborný, už sme to tu rozoberali a budeme rozoberať. A ešte jedna vec, váha zbrane a jej vyváženie, aby neťahala k hlavni. Optika, nuž ja mám na doporučenie Lovca DDoptics, ako posledný v rade. A je to top puškohľad, v každom smere, zatiaľ neľutujem ani za zrniečko maku.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
Odpoveď na: Mauser M12, Sako85 Grizzly a Steyr Mannl
Vaše údaje: