• This topic has 31 odpovedí, 10 hlasov, and was last updated 23.06.2022/18:09 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 32 )
  • Autor
    Príspevky
  • #19434
      @kiri

      Ahojte poľovníci,

      Možno aj Vy viete o typoch poľovačiek, ktoré sprevádzali človeka od jeho existencie, ale u nás sa tvárime, že to, čo umožnilo našim pra-predkom prežiť – že to pre nás dnes už nie je dobré….a obvykle nasledujú neuveriteľné kecy o ochrane prírody…
      To, čo bolo vždy tu – sa naši zákonodarcovia tvária _ a my im to tolerujeme??? že sme múdrejší, ako naši dedovia. Ba priam najmúdrejší.
      Vylúčili sme svorky vysokých loveckých psov – POZOR !!! – NA POČESŤ KTORÝCH DODNES PRIPÍJAME ĽAVOU RUKOU – ale povolili sme opakovačky na jednotný náboj…povolili sme optické zameriavače, povolili sme autá na poľovačkách…..ale najzákladnejší spôsob lovu – so svorkou vysokých psov – a bez strieľania – nemáme povolený….tak a to je čo za blbosť???
      Pozrite si, ako sa poľuje so svorkou vysokých psov na diviaky – tu je videjko z Pakistanu…kde poľovanie s chrtmi na antilopy bolo ( ako súčasť Perzie) jedným z najstarších druhov poľovky – tak ako v Egypte…tu nie sú chrty – ale vysoké štíhle a rýchle psy…asi skôr dogovitého typu…
      Dúfam, že sa pobavíte na rýchlosti diviakov a práci tých hafanov…
      Komentujte a prispievajte.
      Kiri
      Pig Hunting In Pakistan.FLV

      #19436
        @kiri

        Tak páni – a dačo podobné – len v americkom prevedení – svorka mocných psov vystopuje a zadrží diviaka – prídu lovci ( zaujímavé je, že všetci musia vedieť to ODCHODIŤ – nikto si to neuľahčí státím na štande – každý, kto chce poľovať – musí to fyzicky zvládnuť)….prídu lovci – najprv diviakovi zdvihnú zadné nohy – a buď vtedy hneď, alebo ho povalia a až potom – dlhým LOVECKÝM NOŽOM ho zaživa prebodnú a prerežú aorty…potom na ňom pokľačia a počkajú, kým neodpošle dušu do večných lovíšť….a človek sa úlovku najklasickejším spôsobom zmocní.
        Forma spoločnej poľovačky – bez výstrelu – prirodzene – na základe loveckého inštinktu psa.
        Zase – bolo to tu tisícky rokov…prečo nie teraz?
        Texas Hog Hunting with Dogs….. and knife..

        #19437
          @varmint

          ta “blbost” nieje povolena asi preto ze je to nehumanne

          #19440
            @iskander

            Kiri pýtam sa ťa, čo to má spoločné s polovníctvom ? Toto je barbarstvo a nie poľovníctvo. Ako som už napísal vo vedľajšom príspevku, na slovensku sa rozmohol nešvar, za poľovníkov sa vyhlasujú, ale polovníkmi nie sú ! sú to lovci a nie poľovníci. Aj toto video je len o lovení. Poľovník by mal dbať na to, aby bola zver ulovená takým spôsobom, aby sa zbytočne nepredlžovalo jej utrpenie. Štvanie zveri psami až do úplného vyčerpania a potom podrezanie takto uštvanej zveri je barbarstvo najhrubšieho zrna ! Toto naozaj nemá nič spoločné s poľovníctvom. Nič na tom nezmení ani fakt, že sa takto lovilo v dobách pred vynájdením strelných zbraní.

            #19454
              @kiri

              Pre Varmint.
              Človeče – vravíš teda – nehumánne?
              Vravím ti – boj sa humánneho – teda toho, čo robí človek.
              Veľkozabíjanie vojnami – bombardovanie dronmi – aj taká inkvizícia…či gestapo, KGB a pod – to je humánne – teda – od ľudí. Humánnosť odstreľovačov v Sarajeve, Darfúre, Iraku, Líbyi a Sýrii? Tak humánnosti sa boj.
              V tomto type poľovačky poľujú prirodzeným inštinktom lovu zvieratá a lovia zvieratá, ktoré sú (boli) ich bežným lovným artiklom.
              A ak si sa v štúdiu poľovníctva venoval histórii, tak iste vieš, že sa takto poľovalo aj na našom území. A len človek dáva človeku dovolenia…a nie vždy v súlade s prírodou. Čo je humánne na tom, že diviak dostane tri zásahy na poľovačke s 30-06 špringfildom?…cez bachor…potom cez obe stehná a nakoniec do chrbtice a metá sa na mieste až do príchodu niekoho, kto hop dostrelí?…či práve o toto ti ide?…práve túto a takúto humánnosť myslíš? Humánnosť strelca s puškou proti zvieraťu? Tak toto považuješ za to – ľudské?
              Oúúúúú……

              Ale inak – dobrá diskusia sa rozbieha…

              #19455
                @kiri

                pre iskander:
                Aký zaujímavý – tiež HUMÁNNY nick:
                Zvláštností a mimořádnou předností moderní rakety 9M723K1 je skutečnost, že ke svému cíli neletí po klasické balistické dráze, ale po těžko definovatelné “vrtkavé” trajektorii, která je charakteristická náhlými rychlými pohyby (bočními odskoky) v konečné fázi letu, což je navíc doprovázeno vypouštěním klamných cílů. V konstrukci střely jsou využity prvky technologie stealth (neviditelná) a kromě toho její tvar je řešen tak, aby bylo dosaženo minimálního zpětného odrazu rádiových signálů pro ztížení možnosti sledování radary protivníka. Maximální výška letové trajektorie nepřesahuje 50 km, což velmi ztěžuje její detekci a snižuje pravděpodobnost jejího zničení protivníkem. Existuje i verze označená Iskander-K, která je zvláštní tím, že místo balistických raket používá řízené střely s plochou dráhou letu R-500 s dosahem 500 km, které k cíli letí v přízemní výšce a přitom často mění směr.

                Sečteno a podtrženo – proti Iskanderu-M zatím neexistuje žádná účinná obrana. Zřejmě by si s ní neporadil ani tolik diskutovaný obranný systém Patriot v nejnovější verzi PAC-3, po kterém tolik touží Poláci. V jejich případě by tedy šlo spíš o jakousi morální podporu, než o účinné opatření pro zajištění vyšší bezpečnosti americké základny s antiraketami a strategických cílů na polském území. Po úpravě raket systému Iskander-M by byl rovněž americký EMR radar v Brdech nepochybně ještě snadnějším, naprosto bezbranným cílem, než antirakety v silech zakopané v zemi. Dle již podepsané dohody ale za vnější obranu EMR radaru má zodpovídat česká strana. Nezodpovězenou otázkou zůstává: jak a čím bránit EMR radar, když v reálném světě je to prakticky nemožné?
                …………………………………………………………………………………….
                Kiri pýtam sa ťa, čo to má spoločné s polovníctvom ? Toto je barbarstvo a nie poľovníctvo.
                Tak barbarstvo vravíš – humánny nick?…tak sama príroda je teda barbarská, že?…vieš o tom, že aj levy poľujú vo svorke…aj delfíny…a aj kosatky?…a že človek oddávana využíval na poľovanie iné zvieratá?…chrty napríklad…a vieš, že podľa najnovších výskumov nie pes bol prvým zvieraťom, čo človeku pomáhal poľovať – ale že to boli vtáky – konkrétne orly? A je to na svete najväčšie majstrovstvo v love?…a svetové kultúrne dedičstvo?

                Ako som už napísal vo vedľajšom príspevku, na slovensku sa rozmohol nešvar, za poľovníkov sa vyhlasujú, ale polovníkmi nie sú ! sú to lovci a nie poľovníci. Aj toto video je len o lovení.
                Tak ty si teraz zaviedol dajaké nové – vlastné pravidlá – a čo všetci lovci na svete, ktorí lovia v Afrike – nechovajú – len si zaplatia a prídu uloviť?…a čo Fíni, Švédi, Bielorusi, Kanaďania – kde sa chodia loviť losy, medvede za peniaze a nechovajú ich tak v revíroch ako my tu – len lovia?

                Poľovník by mal dbať na to, aby bola zver ulovená takým spôsobom, aby sa zbytočne nepredlžovalo jej utrpenie.
                A keď teda hovoríš o nepredlžovaní utrpenia – ako som zase ja písal pred nedávanom – a čo je humánne na tom, že diviak dostane tri zásahy na poľovačke s 30-06 špringfildom?…cez bachor…potom cez obe stehná a nakoniec do chrbtice a metá sa na mieste až do príchodu niekoho, kto hop dostrelí?…či práve o toto ti ide?.
                A toto teda nie je barbarstvo? – a používať opakovačky proti zveri, čo sa nemôže proti tomu brániť – to nie je barbarstvo?
                Niečo podobné, ako Afgánci proti americkým bombám…že?…tiež nič nemôžu…ale to považujeme za čo?…za dovolené – tak ako samonabíjacie guľovnice v rukách čerstvých poľovníkov…aby mohli viacej postrieľať z utekajúcej čriedy? Tak myslíš…že to nie je barbarstvo?

                Štvanie zveri psami až do úplného vyčerpania a potom podrezanie takto uštvanej zveri je barbarstvo najhrubšieho zrna ! Toto naozaj nemá nič spoločné s poľovníctvom. Nič na tom nezmení ani fakt, že sa takto lovilo v dobách pred vynájdením strelných zbraní.
                Vieš – tak ako aj pri spoločnej poľovačke ujde = sa zachráni z obkľúčenia – aké gentlemanské a nebrutálne – kopa diviakov…a tak aj tu tiež…zver má iste väčšiu šancu sa zachrániť pred psami, ako pred 50-timi puškami v obstátom kole…či nemyslíš…milosrdný iskander?
                Tak o čom tu točíš???…či sa ti to nepáči, že by mohli existovať ľudia, čo by s troma psami a bez výstrelu boli schopní uloviť len s nožom diviaka?

                (

                #19472
                  @varmint

                  kiri ja neviem ako ide tebe strelba,ak ti to nejde tak si skus natrenovat pohyblivy terc na strelnici alebo na spolocne nechodievaj! nebudem sa tu handrkovat o bombach ani podobnych p_covinach vo vojne kedze to sem nepatri-my sa tu bavime o polovnictve! ak by si si vybral radsej smrt ustvanim psami a naslednym podrezanim tak si asi jediny,ja by som si vybral radsej gulku na komoru nech mam rychly fajront!

                  #19473
                    @kiri

                    …no jo…šájbu zabrósil…varmint…

                    najprv mi tu oponuješ, že sa nebudeš dohadovať o bombách – vraj my tu o poľovníctve…a o sekundu na to skonštatuješ, že by si ty radšej guľku…ako uštať psami…a to akože na poľovačke?…alebo na tej vraj p_čovine…čo som ja písal a čo si mne práve ty vytýkal?
                    Tak ako teda?
                    OK…vieš…možno občas netrafím…v behu a v húštine…ale občas sa mi zadarí z voľnej ruky s mechanickými mieridlami na 100m trafiť komoru diviaka…v pohone a rozchodený…v snehu a uzimený…chodím cez 15 rokov so psami do pohonu po celom Slovensku…tak už som dačo videl…a aj vyvrhol…odral…rozobral…vykostil a uvaril či upiekol. A aj pár nožov som vykoval, vybrúsil či nabrúsil a vyrobil.

                    A čo sa týka guľky – daj bacha…čítaj noviny – od vojny sme nemali konflikt tak blízko pri našich hraniciach, ako teraz na Ukrajine…možno sa ako varminter uplatníš…keď sa už tak voláš…ak trafíš zemnú vevericu na 200m – tak človeka na 1000? tak to cez moa vychádza?
                    Len bacha – ja som delostrelec…a delostrelci veľmo radi lovia snajprov…aj nad 10km net problem…a to snajprík veružebohu nedočiahne…ale – NIJAKO neutečie…stačí zarámovať…a 300x300m predpokladaného úkrytu ide do 20 výšky zo 6m hĺbky…capito?
                    É…..toto snajprom čakateľom a učňom vo výcviku nehovoria…
                    Vieš…mnohé tu debaty o presnej streľbe sú mi úsmevné…ako keď sa dohadovali a NADRAPOVALI:
                    Google: “Ja nájdem všetko!”
                    Wikipédia: “Ja viem všetko.”
                    Facebook: “Ja poznám všetkých.”
                    Internet: “Bezo mňa ste v riti.”
                    Elektrina: “Tak sa všetci ukľudníme….
                    Mnohí tu ostrostrelci si myslia, že sú naj…v reáli sú škodná, po ktorej ide napr. 122mmShKh…
                    …mňam a bum…a nemusíš ani na guľku čakať…priletí z 10km 27kg s neskutočným TKO a snajprík ide rýchlovýťahom k pánubohu…ešte ani nedopadnú jeho kúsky na zem a už je na recepcii…
                    A uznaj – aj toto patrí na Slovensku k zabudnutým poľovačkám…našťastie…ale – ktovie…dajako nás to obchádza – raz z juhu Jhoška…teraz z východu…

                    A tu sa pozri, ako aj odborníci v ZOO – pri príprave vypustenia tigrov rozvíjajú ich reflexy……a ani ochranári nemajú nič proti týraniu bažantov…že by vyšší princíp?

                    #19476
                      @varmint

                      🙂

                      #19492
                        @kiri

                        Tak je to iste iná káva, ako spoza bučka na 80m s prevahou pušky UDATNE a hrdinsky vystreliť…
                        Tento diviak trochu zabojoval…boli pre neho iste vyrovnanejšie šance, ako proti puške na posede…tu to bolo tak, že vedel, kto je proti nemu a o čo mu ide. Pri streľbe z posedu je to pre neho iste gentlemanskejšie…čistokrvná vražda síce – ale taká – humánnejšia, že? Varmint…hm? Presne tak zákerno humánna, ako je len človek schopný…zver to nerobí.
                        A tento chlap mal gule. Tak trochu ako rytieri voľakedy…či ani nie?

                        #19494
                          @papo

                          kiri, nič o poľovníctve nevieš, prestaň už trepať

                          #19495
                            @varmint

                            netreba si ho vsimat,ocividne fičí na nejakych praskoch.. :laugh:

                            #19499

                            Na to sa nedá pozerat a toho dohryzenľho diviaka by som nerad jedol

                            #19505
                              @jarik

                              Ty musíš mať veľmi ťažký život . Určite si vo veľmi blbej situácii . Všetci sú od Teba sprostejší aj keď ich presviedčaš o opaku … Máš však smolu : normu určuje väčšina ! Keby bolo bláznov viac ako normálnych, tak v “šalenych domoch” sú zavretí tí normálni. Preber sa naivka !

                              #19508
                                @mountain-man

                                Kiri – výborná téma, som síce ešte zelenáč, no rád sa pridám. Som rád, že niekto rozmýšľa podobne ako ja a zároveň je dlhoročným poľovníkom. Raz som podobne ladenú tému založil a drvivá väčšina poľovníkov má zrušila, no našli sa aj takí, čo ma podoporili. Je smutné, že mnohí starší poľovníci si myslia, že len oni majú pravdu a budú ti tvrdiť, že aká je sprostosť vracať sa k oštepom, nožom, lukom, kušiam, štvaniciam, predovkám… Ale veď z toho moderné poľovníctvo vzišlo!!! A pritom všade na svete nájdeš uvedené spôsoby lovu. V USA máš sezóny na luky, kuše, predovky… V moslimských krajinách sú bežne lovy so sokolmi, chrtmi… V Španielsku lovia diviaky na koňoch https://www.youtube.com/watch?v=shBeQsG3qXY&index=10&list=PLdz7vBPs4P8r9KNhohaJ66K1l0Kmc2FD4 a je to 100% férovejšie ako klasická poľovačka, pri ktorerej celá hora trpí ohlušujúcimi salvami s kanońov….

                              Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 32 )
                              • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.