• This topic has 42 odpovedí, 12 hlasov, and was last updated 08.10.2019/12:09 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 43 )
  • Autor
    Príspevky
  • #3564
      @peter33

      Chcel by som sa vás opýtať či nemáte niekto s týmto strelivom skúsenosti?Ani neviem vlastne z akého materiálu sú tie strely vyrábané.Našiel som to tu :http://www.zalesak.org/impala.htm

      #3568
        @volodo

        Peter33, zaujali ma tie strely, rád skúšam nové veci. Určite ich vyskúšam.
        Privítal by som však názor na tieto strely od kolegu s nickom Lovec.

        #3570
          @peter33

          Sa mi zdajú celkom dobré tie náboje, aj keď taká 8x57IS má len 8,4 gramu? To asi bude tým že tam neni olova, ale aj tak neviem z čoho ich vyrábajú, a keďže tam zaručujú vždy priestrel, tak neviem či budú sa správať ako celoplášť alebo na druhej strane nebudú toľko podlievať.

          #3573
            @adamsangala

            Peter ta strela je vyrobená len z jedného materiálu, je to pravdepodobne zliatina medi s inými kovmi (zinok ??? … ) Určite ju aj ja vyskúšam. Daj vedieť kde sa dajú kúpiť.

            #3593
              @lovec

              Volodo: Nemam pocit,ze by som bol nejaka extra dobra encyklopedia 😛

              Vseobecne-Impala,ako vsetky ostatne monolity je vyrobena zo zliatiny medi (obvykle viac nez 95%)ostatne tvoria prvky,ktore ulahcuju spracovanie.Moj SUBJEKTIVNY nazor je asi taky,ze Impala mi nie je prilis sympaticka.Fungovat by mala,na svojom webe maju nejake referencie od uzivatelov,ale moc toho nie je.A vsetky su prilis optimisticke.Presnost-maju tam vyveseny jeden jediny terc a tie rozptyly su iba priemerne.To dokaze lubovolne kvalitne strelivo.

              Odbocim kusok,ak dovolite.
              Mozno ste uz poculi o strelach KJG (Kupfer-jagd-geschoss = medena polovnicka strela),ktore vyraba v Nemecku Lutz Moeller.

              http://www.lima-wiederladetechnik.de/

              Tiez su to monoliticke strely zo zliatiny medi.Ich posledna generacia,oznacovana ako “Schwarze Kappe” (Cierna ciapka 🙂 ),ma dutinu v hrote strely prekrytu pomerne velkou plastovou spickou,ktora jednak zlepsuje balist. vlastnosti strely a po druhe pomaha jej expanzii pri dopade na ciel.Tieto strely presli uz niekolkogeneracnym vyvojom a ich vlastnosti su spolahlivo preverene v najrozlicnejsich situaciach.Kazdu inovaciu chodi osobne Moeller testovat predtym,nez ju uvolni do vyroby (pravidelne spolu telefonujeme,tak sa mi to lahko mudruje 😛 ).Kto ma cas,moze si to prelistovat na jeho webe (je mimoriadne obsahovo a informacne rozsiahly).Ja osobne KJG urcite vyskusam,aj ked som velmi spokojnym uzivatelom striel Barnes TSX.
              Skusenosti slov. uzivatelov KJG (6,5x55SE x 7mmRM x 8x68S x 30-06 x 300WeathMag.)hovoria,ze po KJG zver ostava v ohni a poskodenie je pri SPRAVNOM umiestneni zasahu aj pri tych vykonnych kalibroch minimalne.Tych ulovkov je zatial na statistiku malo,ale na Moellerovom webe su zadokumentovane kvanta ulovkov s presnym popisom priebehu lovu.
              Presnost je pri spravnom prebiti extremna aj z beznej polovnickej gulovnice.
              Strely dovaza Peter Jedlička zo Zelenča pri TT. Cena je 140Euro/100ks.Nie je najnizsia,ale kvalita a presnost vyroby je mimoriadna.
              KJG nie je strela,ktora je zamyslana,alebo ak chcete dizajnovana na deformaciu po dopade na ciel.Je vyrobena tak,ze jej predna cast – duty hrot – sa po dopade radialne rozklada na 6 priblizne rovnakych ulomkov,ktore maju zabezpecit poskodenie vnutornych organov.Zvysok,valcove telo strely zabezpeci priestrel.
              Vaha strely-v pripade klasickych monolitov,ktore sa deformuju,byva obvykle podobna ako u striel klasickej konstrukcie.KJG ma nizsie vahy striel (este o nieco lahsie ako Impala),z dovodu dosiahnutia vysokych rychlosti a plochej drahy strely.Vacsina klasickych nabojov s osadenou KJG ma ONV cez 200 metrov.
              Opotrebenie hlavne- KJG sa do drazok hlavne zarezava ovela mensou plochou oproti Impale alebo Barnesu TSX.To znamena mensie zanasanie laufu medou a vyssiu zivotnost oproti pouzivaniu klasickych striel.(Apropo zivotnost-s tou si nerobte starosti,malokto z vas striela okolo 700-1000 gulovych ran rocne,kde uz na to treba brat ohlad.Skor sa hlaven “zlikviduje” zanedbanym osetrovanim)
              Je dobre vidiet nazivo,ake su jemnucke tie obrucky po obvode KJG. Impala alebo Barnes maju len vyfrezovane drazky do tela,ktore zmensuju plochu tela strely,ktorou sa zarezava do vyvrtu.

              Ja osobne by som volil skor KJG,podla referencii tunajsich strelcov sa mi zda funkcnejsie a pravdepodobne aj ucinnejsie ako Impala-teraz mam na mysli to ostavanie zveri v ohni.

              Mam pocit,ze je to na jeden prispevok dlhe az az.Pohladam este nieco o Impale,ak by vas to zaujimalo.Ja nou specialne nadseny nie som.Mojim favoritom je KJG.

              #3594
                @volodo

                To: Lovec, ospravedlňujem sa až Ťa to urazilo.
                Napísal som len, že by som privítal aj Tvoj názor na tieto strely.
                Čítam tvoje odpovede aj na iných fórach a viem že sa v tejto problematike vyznáš. Okrem iného si to potvrdil aj svojím predchádzajúcim príspevkom. Určite vyskúšam aj strely KJG.
                Veľa zdaru.

                #3610
                  @308w

                  lovecc tiež sledujem tvoje príspevky – a zdá sa mi že sa danej problematike vyznáš – nevieš prebíjača čo by mi bol ochotný tie KJG prebiť ?? ja žiadneho nepoznám . A akú usťovku by si pre tu KJG v kal 308 W doporučil ?

                  #3615
                    @lovec

                    Volodo: Ale kdeze urazilo,myslel som to s nadsazkou 😉

                    #3619
                      @krado

                      Chlapi vie z Vás niekto , kto dovaža alebo predava na Slovensku toto strelivo? Mám na mysli IMPALA? Ak mate niekto info. dajte do fora.
                      Ďakujem

                      #3712
                        @volodo

                        lovec napísal si:
                        Pohladam este nieco o Impale,ak by vas to zaujimalo.

                        mňa by to zaujímalo, až niečo máš, rád si to prečítam.

                        #3714
                          @lovec

                          Nasiel som,musim si to precitat.

                          #3715
                            @volodo

                            lovec nemáš náhodou skúsenosti s týmto strelivom v 308?
                            Strelivo Federal P308V / Vital-Shok® / Barnes Triple Shock X-Bullet. http://www.federalpremium.com/products/details/rifle.aspx?id=311

                            Ďakujem.

                            #3717
                              @lovec

                              V .308W osobnu skusenost nemam,polujem s .30-06Sprg. a vlastnymi laboraciami pre TSX 11,7g a 9,7g.
                              Vecer napisem blizsie,alebo zeditujem tento prispevok.

                              #3773

                              Ja som skúšal Impalu (prebíjanú len strely) v kalibri 270 Win. A ten rozptyl čo s tým mám na papieri? :ohmy: Do lesa si to určite nevezmem. Nechce sa mi veriť, že by to bolo chybou prebíjača, lebo mi prebíja už roky a vždy mi to strieľalo presnejšie ako sériové náboje z obchodu. Zrejme to bude tým, že Impala má o niečo menší priemer ako klasické strelivo. Takže mám doma ešte asi 15 kusov. Ak ich niekto chce rád mu ich venujem.

                              #3779
                                @lovec

                                Sice som Impalu v .270W v ruke nedrzal,ale tazko moze mat mensi priemer.Co by ju potom viedlo v drazkach a co by utesnovalo hnacie plyny??? Takze asi chyba bude inde.
                                Skoda,ze nemam nikoho poruke,co by mal .270W,zobral by som tie strely na test.

                              Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 43 )
                              • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.