Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane TIKKA vs. WEATHERBY

Táto téma obsahuje 11 odpovedí, má 7 hlasov, a bola naposledy aktualizovaná používateľom 17.02.2018/12:32.

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
 • Autor
  Príspevky
 • #19516 Odpoveď

  Páni kolegovia, poznáte niekto túto značku, má to niekto ? kamarát rozmýšľa nad kúpou prvej zbrane a rozhoduje sa medzi touto značkou a Tikkou… poradíte ?

  http://www.ferovia.sk/weatherby-sk/5-WEATHERBY/33-CARABINE/0/0/0/discussion-all/32#bott32

  #19518 Odpoveď

  „Železo“ je robené v rovnakej fabrike ako Howa, ale pažby má lepšie Howa. Na týchto je vraj dosť surový plast. Ten od Howy je mäkčený a je príjemnejší do ruky. Toľko info od kamaráta, ktorý má predajňu.

  #19628 Odpoveď

  Co sa tyka zeleza je to ako napisal alex, pri Weatherby Vanguard Series 2 sa zelezo robi v Japonsku v HOWE, az na to, ze Weatherby nasadzuje novinky trosku skor ako ich nasledne preberie na svoje gulovnice aj howa. Pazba na tej karbine, resp. model Synthetic je dobra, tie cierne inzerty na predpazbi a pistolovej rukovati su maksie, je to na drzanie prijemny material a hlavne zabezpecuje pevny uchop. kvalita za tu cenu velmi dobra co sa tyka porovnania s tikkou to je dost tazke a najlepsie je si ich minimalne obe chytit do ruky a vyskusat ako sadnu potencialnemu uzivatelovi.

  #19629 Odpoveď

  Tikka bez debaty!

  #19633 Odpoveď

  Ja som kúpil weatherby aj s kamaratom a viac peňazí sme investovali do optiky leupold vx6,strieľame muníciu rws speedtip 308win.zatial maximálna spokojnosť,presnosť ako 5 výstrelov vopcháš do dvojeura.chod mechanizmu záveru super,žiadne zadrhávanie atd.

  #19891 Odpoveď

  Tak čo myslíte, čo som nakoniec kúpil? B)

  #19893 Odpoveď

  TIKKU 🙂

  #19894 Odpoveď

  Čo si veštec? :woohoo: Správne, Tikka je frajerka moja 🙂

  #19895 Odpoveď

  som 🙂

  Nech Ťa poslúcha tá frajerka.

  #20802 Odpoveď

  Priateľ z BA ( miesto prepisu) bude predávať guľovnicu Weatherby značka Mark V ( je to kvalitatívne najvyššia – TOP rada od Weatherby – má tri rady uzamykacích ozubov na tele záveru – napr. rada Vanguard má klasický (slabší) spôsob uzamknutia – typu Mauser – len dva uzamykacie ozuby) výroba fy. Sauer ( Weatherby vyrába na dvoch miestach na svete – vo fy. Sauer a v Japonsku), tmavé drevo pažby, pažba Monte Carlo, hlaveň typu Varmint – hrubá a bez mieridiel, kaliber 7mm Weatherby s odolnou a preverenou optikou 12×42 Schmidt-Bender – cena 1100€, k tomu extra náboje – 60 originánych patrónov Weatherby na spoločnú poľovačku a 75 so strelou KJG streľba naďaleko.. náboje cena dohodou.
  Puška je nastrelená (momentálne) so strelou KJG na 200m. Jej účinnosť bola preverená v Afrike a v Ázii.

  #21429 Odpoveď

  k tomu co napisal kiri, len tolko ano Mark V je top model od Weatherby, vyraba sa v roznych prevedeniach a v zavislosti od kalibru ma 6 (standard kalibre) alebo 9 (magnum kalibre) uzamykacich ozubov na zavery. Co sa ale vyroby zbrane tyka tu je kiri trosku mimo obraz. Sauer vyrabal Mark V pre weatherby do roku 1973, potom sa vyroba presunula do Japonska a od roku 1994 sa Mark V opat vyraba v USA az dodnes. Vsetky nove varianty modelu Mark V us made in USA.

  #21430 Odpoveď

  Jééj…dík za opravu motaq, čo urobí jedno chýbajúce písmenko – namiesto „vyrába“ malo byť „vyrábal“ . Jedno písmenko mení históriu… :woohoo:

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
Odpoveď na: TIKKA vs. WEATHERBY
Vaše údaje: