Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane TIKKA vs. WEATHERBY

  • This topic has 11 odpovedí, 7 hlasov, and was last updated 17.02.2018/12:32 by .
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #19516
      @volodo

      Páni kolegovia, poznáte niekto túto značku, má to niekto ? kamarát rozmýšľa nad kúpou prvej zbrane a rozhoduje sa medzi touto značkou a Tikkou… poradíte ?

      http://www.ferovia.sk/weatherby-sk/5-WEATHERBY/33-CARABINE/0/0/0/discussion-all/32#bott32

      #19518
        @alex

        “Železo” je robené v rovnakej fabrike ako Howa, ale pažby má lepšie Howa. Na týchto je vraj dosť surový plast. Ten od Howy je mäkčený a je príjemnejší do ruky. Toľko info od kamaráta, ktorý má predajňu.

        #19628
          @motaq

          Co sa tyka zeleza je to ako napisal alex, pri Weatherby Vanguard Series 2 sa zelezo robi v Japonsku v HOWE, az na to, ze Weatherby nasadzuje novinky trosku skor ako ich nasledne preberie na svoje gulovnice aj howa. Pazba na tej karbine, resp. model Synthetic je dobra, tie cierne inzerty na predpazbi a pistolovej rukovati su maksie, je to na drzanie prijemny material a hlavne zabezpecuje pevny uchop. kvalita za tu cenu velmi dobra co sa tyka porovnania s tikkou to je dost tazke a najlepsie je si ich minimalne obe chytit do ruky a vyskusat ako sadnu potencialnemu uzivatelovi.

          #19629
            @balage

            Tikka bez debaty!

            #19633
              @hunter8

              Ja som kúpil weatherby aj s kamaratom a viac peňazí sme investovali do optiky leupold vx6,strieľame muníciu rws speedtip 308win.zatial maximálna spokojnosť,presnosť ako 5 výstrelov vopcháš do dvojeura.chod mechanizmu záveru super,žiadne zadrhávanie atd.

              #19891
                @lud

                Tak čo myslíte, čo som nakoniec kúpil? B)

                #19893
                  @volodo

                  TIKKU 🙂

                  #19894
                    @lud

                    Čo si veštec? :woohoo: Správne, Tikka je frajerka moja 🙂

                    #19895
                      @volodo

                      som 🙂

                      Nech Ťa poslúcha tá frajerka.

                      #20802
                        @kiri

                        Priateľ z BA ( miesto prepisu) bude predávať guľovnicu Weatherby značka Mark V ( je to kvalitatívne najvyššia – TOP rada od Weatherby – má tri rady uzamykacích ozubov na tele záveru – napr. rada Vanguard má klasický (slabší) spôsob uzamknutia – typu Mauser – len dva uzamykacie ozuby) výroba fy. Sauer ( Weatherby vyrába na dvoch miestach na svete – vo fy. Sauer a v Japonsku), tmavé drevo pažby, pažba Monte Carlo, hlaveň typu Varmint – hrubá a bez mieridiel, kaliber 7mm Weatherby s odolnou a preverenou optikou 12×42 Schmidt-Bender – cena 1100€, k tomu extra náboje – 60 originánych patrónov Weatherby na spoločnú poľovačku a 75 so strelou KJG streľba naďaleko.. náboje cena dohodou.
                        Puška je nastrelená (momentálne) so strelou KJG na 200m. Jej účinnosť bola preverená v Afrike a v Ázii.

                        #21429
                          @motaq

                          k tomu co napisal kiri, len tolko ano Mark V je top model od Weatherby, vyraba sa v roznych prevedeniach a v zavislosti od kalibru ma 6 (standard kalibre) alebo 9 (magnum kalibre) uzamykacich ozubov na zavery. Co sa ale vyroby zbrane tyka tu je kiri trosku mimo obraz. Sauer vyrabal Mark V pre weatherby do roku 1973, potom sa vyroba presunula do Japonska a od roku 1994 sa Mark V opat vyraba v USA az dodnes. Vsetky nove varianty modelu Mark V us made in USA.

                          #21430
                            @kiri

                            Jééj…dík za opravu motaq, čo urobí jedno chýbajúce písmenko – namiesto “vyrába” malo byť “vyrábal” . Jedno písmenko mení históriu… :woohoo:

                          Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
                          • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.