• This topic has 33 odpovedí, 17 hlasov, and was last updated 30.03.2010/09:41 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 34 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2049

      Chcem si dať urobiť úsťovú brzdu na guľovnicu. Mám kal.8 a hrozne ma puška kope. Pomôže to, alebo mám vymeniť 8 za niečo slabšie?

      #2053
        @yegi

        Kal.8×57,8x60S,8×64, to všetko sú 8-mičky.8×57 kope o niečo viac, ako 7×57, tie ostaté už kopú hodne, najmä 64-ka.Niekedy býva chyba zlom prilícení a v pažbe.Kamarát mal 8x57JS, tak kopala,že mával z toho modré plece, tak ju dal preč.Maník, čo si ju kúpil vymenil pažbu a kopať prestala.úsťová brzda určite pomôže.

        #2055
          @lovecc

          Suhlas, 8×64 kope ako kon. :laugh:
          Mam ju, ale skoro vobec ju nepouzivam, dal som za 10 litrov vymenit pazbu, ale nepomohlo, asi ju tiez dam prec.

          #2057
            @yegi

            Pri 8×64 nepomôže výmena pažby, jedine by mohla pomôcť gumená pätka a úsťová brzda.Jeden známy si ju dal namontovať na mosina a hovorí, že s úsťovou brzdou kope ako savažka.Neviem porovnať, len tlmočím jeho názor.

            #2060

              najskor si skus vimenit patku na pazbe dne su uz super ktore perfektne tlmia naraz aj ustova brzda pomaha ale toto je lacnejsie pozri na http://www.browning.com video boss to je ich ustova brzda uvidis ako to funguje cau.

              #2064
                @lovecc

                msabi, da sa to kupit aj niekde u nas?

                #2065
                  @lovecc

                  No pozrel som to video….az to nie je reklamna kacica, tak je to super vecicka. Mate to uz niekto?

                  #2189
                    @damian

                    skus si precitat toto mozo to pomoze http://www.grandpower.eu/Download_subory/kompenzatorGP.pdf

                    #2281
                      @lovec

                      Ak ju budes chciet predat daj sem vediet…osobne viem,ze 8x64S nekope nijako extra.Musis mat jedine blbu pazbu.Ludove bajky o tom co a ako kope uz poznam z kazdej strany.V 99,9% pripadov je na vine bud zla pazba alebo zle drzanie.

                      #2283
                        @bethoven

                        Páni bude to pažbou. Ale aj tak by ma zujimala ta ustova brzda. Ma to taky ucinok ako sa jej pripisuje?

                        #2284
                          @heron35

                          Fámy o úsťovej brzde sú prehnané. Keď si namontuješ úsťovku, tak akurát budeš počuť silnejšiu zvukovú ranu.

                          #2286

                            Ja osobne ju nemam ale viem ze neni brzda ako brzda ked to nieje dobre spravene je to na prt treba sa spojit z niekym kto ma osobnu skusenost urcite by som to nedal robit neakemu amaterovi.

                            #2287

                              No mne by sa tá brzda, či ako tomu hovoríte,bola zišla. Mala som Sauerku v 7×64 ale bála som sa každej rany. Strašne ma dokopala. A to mi priateľ ktorý mi ju poradil, hovoril, že Sauerka vôbec nekope. Teraz mám tiež Sauerku ale 223 a s tou som spokojná.

                              #2307
                                @jager68

                                Dobra volba-a univerzalnejsia ako 223 je pre Frau alebo slecnu 6,5×55, alebo 6,5×57.Ani to tzv.nekope.Ani 7×64-zalezi aj od streliva-len to treba riadne opriet. Do pleca.;)

                                #4719
                                  @kleco

                                  úsťová brzda zadrží až 40% energie spätného rázu ale záleží na konštrukcii

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 34 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.