Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane Výroba gulovej hlavne

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #21387
      @lancz

      Kolegovia poľovníci chcel by som poradiť ohľadne výroby gulovej hlavne na Gulobrokovu kozlicu mám starú Lancastrovu kozlicu
      Či by my vedel poradiť šikovného puskara ktorý by vedel pomôcť

      Attachments:
      #21388
        @volodo
        #21389
          @kiri

          lancz – máš dve možnosti, buď výmena hlavne = totálny zásah do originálneho hlavňového zväzku – rozletovanie a nové zletovanie, alebo je ešte iná možnosť. Záleží aj na pôvodnom náboji, čo je v tej vystrieľanej hlavni – a čo tam chceš mať., resp.čo sa tam dá dať. Ak chceš zachovať originalitu a historickú hodnotu zväzku, musí sa to urobiť bez rozletovania hlavní tak, aby aj prípadný súdny znalec potvrdil, že zväzok je originálny. Dá sa to, robí sa to na hodnotných a originálnych zbraniach. A dajú sa potom aj normálne používať.
          skús tu predebatovať, vie, kde to robia:
          http://www.prvazbrojarska.sk/

          #21392
            @lancz

            Možno som sa zle vyjadril mal by som záujem vyrobiť nový zväzok 6,5ka s 20tkou brokom alebo ak by bola možnosť spraviť len 6,5gulu sólo
            Neviem či by to slo spraviť s gulobroku

            #21393
              @kiri

              Tak to je rozdiel – pravda, nový zväzok do trojáka – to je trochu iné kafé. Dokážeš to zaplatiť? Vieš vôbec o čom hovoríš? Do akej sumy sa chceš resp. zvládzeš zmestiť? Radšej kúp inú pušku. Vyjde lacnejšie. Ešte jedna otázka – aký je náboj v tom staručkom lancasterovom trojáku? – to je asi (môže byť) zbraň z éry čierneho prachu – moderné 6,5mm majú tlaky v inom leveli. Ibaže tak 6,5x52R, 6,5x58R Sauer – ale to by si musel byť bohatý a ešte aj fajnšmeker., aby si išiel do takejto roboty za takú cenu.
              Tu si porovnaj tlaky – na čo je to stavané a čo tam chceš vymyslieť – čo to urobí s baskulou.
              http://strelniceorlovaporuba.cz/documents/Ruzne/tlaky.pdf

              Niečo ako či to je kompatibilné so zdravým rozumom. Nuž a – ak ti niet pomoci – zavolaj a podebatuj s puškárom. A tiež o tom, na koľko výstrelov ti dá sám puškár záruku. A to si daj do zmluvy – tam uvidíš skúšku správnosti tvojho uvažovania. Ak na to dakto pristúpi…ale asi ťa najprv silne zatrasie už cena a doba tej roboty. A daj vedieť ako si dopadol. To budem asi nielen ja sám zvedavý.

              #21395
                @lancz

                Nie nie prepáč nepochopili sme sa
                Bavíme sa o gulobroku pôvodný kaliber je 6,5x70r/16/70
                Guľová je dobrá len Brokova je hrozné vymlatena
                Tak preto zvažujem výmenu za nové laufy ktoré by boli
                6,5-20/70
                Alebo ak by to niekto dokázal tak len 6,5 sólo guľu

                #21400
                  @kiri

                  Ani neviem, kde som vzal to o tom trojáku – to je nejaká moja mystifikácia :woohoo: , ale to o tom zväzku platí či pri kozlici, či pri trojáku – o tej guľovej hlavni. Ale broková – to je iné – tam sa asi nedá iné robiť, len rozletovať a vymeniť. Neviem, či existuje iná technológia na opravu takej hlavne, ale asi by bola drahšia. To určite musí vidieť puškár – takto je to asi ako vyšetrenie cez telefón. Ten guľový kaliber je celkom sympatický Dnes ho už vieš kúpiť v pohode, robia ho aj v Čechách a aj tu – aj v BA. Dokonca poslúžil na vznik na jedného nového náboja – 6x70R – v guli 243. K tej jednuške 6,5 – videl som tak urobenú ZH – ale tá má hlaveň hore a k nej má aj napinák na kohúte – a tvoja má hlaveň dole – a hore je brok, čo nemá napinák – to by bola dosť pracná prerábka…lacnejšie je vymeniť tú hlaveň. Ale čo sa týka streľby – košíkovým brokom je to asi jedno – aj cez vypadanú hlaveň sa ten plastový košík celkom dobre šmykne..len – kukať sa do tej hlavne asi vždy dobre človeka podvihne..treba získať viac – ale odborných názorov a tak sa rozhodovať. Výmena je asi tá najlepšia cesta – zachováš pôvodný ráz a geometriu zbrane.

                  #21401
                    @lancz

                    Guľová je dolná. Hlaveň s napinakomr
                    Prak skúsim tu prvúzbrojarsku a uvidím čo mi poradia
                    Poviem po pravde že jedine de som našiel strelivo 6,5x70r
                    Je vo Viedni ak máš daky iný kontakt na Naboje veľmi pomôže

                  Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
                  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.