• This topic has 912 odpovedí, 77 hlasov, and was last updated 16.03.2018/19:00 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 913 )
  • Autor
    Príspevky
  • #1386
      @kubo-630

      Zdravím toto fórum. Chcel by som založit nový thread zaoberajúci sa vzduchovkami, pretože vzduchovka patrí k prvým zbraniam ku ktorím sme mali prístup a aj v súčastnosti môže slúžiť k výcviku streľby a treningu. Ja sám som u nej zatial aj zotrval, no dúfajme ze sa to časom zmení.Tak sa pochváľte čo máte domaB)

      #1387
        @kubo-630

        Takže začnem. Moja vzduchovka Hatsan 55 S spolu s puškohľadom Nikko Stirling Gold Crown 6×42 na montazi KZK Bojkovice. Nástavec na ústi hlavne je dielom vlastnej vyýoby.
        http://album.volny.cz/kubo630/view.php?album_id=81526&browse_page=0&view_page=6#img

        #1392
          @kubo-630

          Dakujem, je to milacik:)
          Nestrielam sutazne, iba rekreacne. Zacinal som so Slaviou 630, tu som medzicasom predal, teraz mam este torzo jednej starej ktoru restaurujem. Hatsana som si kupil hlavne kvoli vykonu, uz z predajne pride verzia s ustovkou 250m/s, vyrobca ju konstruuje na 300m/s. Ja to natolko nezeniem, bolo by to mimo zakon. Triafat sa s nou da, chce to cvik, zvyk a nalezite upravy. Dam sem jeden tercik, priznavam ze nie zo vsedneho dna, ale kazdopadne opakovatelny.
          Hatsan s optiku, vzdialenost 20m. Desiatka ma priemer 5mm. 5ran-3diery=2dvojstrely.
          Nejde to bez kvalitneho streliva, momentalne pouzivam asi spicku co sa da zohnat RWS SuperdomeB)
          http://album.volny.cz/kubo630/view.php?album_id=96245&view_page=0&browse_page=0#img

          Este jeden nastrel s S630, vzdialenost 10m, optika Nikko Stirling Mount Master 4×20, desat ran, desiatka ma priemer 10mm, opisany rozptyl pod 8mm. Strelivo Gamo Pro Magnum
          http://album.volny.cz/kubo630/view.php?album_id=96244&view_page=0&browse_page=0#img

          #1395
            @kubo-630

            Je to stopercentných 20m odmeraných pásmom. Tento výsledok povazujem za priemerný. Myslím že každý poľovník by to mal zvládnuť, ak chce zodpovedne vystreliť na zver.

            #1750
              @joonis

              Vie niekto o najsilnejšej vzduchovke? Kde sa dá kúpiť?

              #1884
                @zapar

                stačí ti úplne 631 predajú ti ju v každom poľovníctve.

                #1972
                  @kubo-630

                  No, nehlasil by som tak radikalne ze S631 staci. Trosku vykonu nieje naskodu. Na Slovensku je dovolene bez ZP do 15J, nad tuto hranicu jedine na ZP. Napis ake mas poziadavky a co od vzducharny cakas.

                  #1975

                    Ja som si pred casom kupil u frana v nr. Gamo CF Diopter 4.5 mm B)
                    tu je fotka:

                    #1978
                      @kubo-630

                      Mal si ju rozobratu? Je dost mozne ze nas perforovany piest kvoli znizeniu vykonu.

                      #1989
                      js
                        @jaros

                        Hatsan 125 v PL

                        #2008
                          @kubo-630

                          Mam Hatsana, takze ak by chcel niekto nieco, kludne. Hatsan 125 je cenovo relativne dostupna vykonna vzduchovka. Kupena na slovensku bude mat tak okolo 15J v cesku 16J a v polsku 17J.
                          Vyrobca udava vykon az 35J ale tu nastavaju minimalne 3 problemy.
                          1. Bude to mat vaic ako 15J takze na zbrojak, nema to skusobnu cize bez sance
                          2. Tuto energiu dosahuje len s original pruzinou ale ta sa na slovensko, ani cesko nedovaza, mozno v polsku. Moznostou je dat si pruzinu vyrobit.
                          3. Aby mala vzduchovka v kalibri 4,5mm (.177) ustovu energiu 35J musi mat ustovu rychlost 380m/s
                          Diabolka o vahe priblizne 0.54g prekroci rychlost zvuku, nastane subsonicky tresk a vzhladom k svojej malej vahe sa rozvybruje a presnost je prec. Cize ak vzduchovku Hatsan 125 v plnom vykone (poznam viacero majitelov, ale nikto ze nej este tych 35J nedostal, realne tak
                          25J) tak by som odporucal v kalibri 5,5mm (.22) s vahou diabolky okolo 1,0g a pri rovnakom vykone este podzvukova a vdaka vecsej vahe diabolky
                          menej nachylna na vietor a poveternostne vplyvy.

                          Asi tolko

                          #2018
                          js
                            @jaros

                            V Poľsku sa predáva Hatsan 125 i s náhradnou sprúžinou (cena do 6000). Mam 631 no rozmyšlam o hatsane 90( 3200) alebo 125, všetko v kalibre 5,5 (.22)

                            #2024
                              @lovecc

                              Páni, načo je vám vzduchovka silnejšia ako 15J ??? :ohmy: Veď do terča to musí v pohode stačiť.

                              #2028
                                @kubo-630

                                Hatsan 90 je len prezlecena 55ka. Tu mam. Nebudem ju vychvalovat len preto ze ju mam doma. Ma svoje plusy aj minusy. Ma vecsi vykonovy potencial ako Gamo Hunter 440, Hatsan ma objem valca az 55cm3 cize je mozne z neho vyzmikat az 24J. No optimalne pracuje prave okolo tych 15-17J. Ja som volil 55S pre peknu orechovu pazbu. Od 55ky vyssie az po 100 ma vsetko rovnaku mechaniku, meni sa iba pazba. Ak kupis Hatsana, musis pocitat s tym ze ti po zhruba 2500-3000 vystreloch praskne pruzina. Je silna, ale prekalena. Pasuje tam z Hunter 440(tak to mam spravene aj ja)
                                Vzhladom na silnu pruzinu je aj velky tlak na spust a tak ide dost z tuha, je nutna uprava sticnych ploch a nastavovacej skrutky.
                                Mieridla pouzivat nebudes, su dost zle. Plastova konstrukcia a dost hrube pre sportovu strelbu. Cize budes potrebovat optiku. Tu by som doporucil Delta 4x32AO aj s montazou, dimenzovana je na 2600J na palnej zbrani takze na piestovku len tak-tak. Ja na tom mam Nikko Stirling Gold Crown 6×42 + clona a plna spokojnost. Hatsan ma vykonovy potencial, ak chces aj triafat budes musiet s nou trochu popracovat. Je to take DODO (dorob doma) Ak si kutil, nevidim problem. Ja som si ho vybral aj pre tu moznost tuningu, bavi ma to. Fotku som tu uz daval. Ak mas nejake otazky a budem vediet poradit, tak rad.

                                #2052
                                js
                                  @jaros

                                  Strieľať na terč z 10m to ma nebaví. Ja strieľam z 36 m ( takú mam vzdialenosť z balkóna na stenou maštale) na dno 1kg plechovky, pripadne na plastovú fľašu. Zásah je počuť. Strieľam bez optiky. Na nič živé som doposiaľ nevystrelil, ak to mate na mysli. Niečo silnejšie ako Slávia a s kalibrom 5,5 by sa hodilo. No záleží na kvalite. Ten plast na mieridlách Hatsana sa mi nepáči. S optikou to je niečo iného.

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 913 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.