Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane co vybrat 270WIN,alebo 7×57?

  • This topic has 66 odpovedí, 21 hlasov, and was last updated 17.08.2017/22:54 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 67 )
  • Autor
    Príspevky
  • #15187
      @sailormoon81

      ako si prisiel na to ze se strielam zver co nerozoznam a nepoznam. Mas schizofreniu alebo nieco? Dufam ze rozumies po slovennsky a vies citat. Hovoria ti nieco polovacky pri splne? ,,Ked nemozes zver v poraste najst, tak nie v puskohlade, ale uz po vystrele !!! Co som napisal je zo skusenosti nie len z mojich a ani neodhovaram dotycneho od 270 win. Strata casu s tebou pisat.
      Rozmyslaj, rozmyslaj……by ma zaujimalo co to si za exota ale dobre.
      Co by si ty osobne chcel a nechcel je mi jedno.

      #15188
        @lubos2

        Nijaké podobné výrazy ako Ty som nepoužil, ale to všetko svedčí o tvojej inteligencii. Ale to si už dokázal v iných diskusiách…len toľko. Inteligent

        #15189
        web
          @web-2-2-2

          Páni prosím !

          #15190
            @lubos2

            ospravedlňujem sa admin.

            #15193
              @sailormoon81

              🙂

              #15198
              b
                @misisko

                Zaujimave ze v polovnictve mi povedali,ze skladove zasoby 7×57 este su.asi tak

                #16739
                  @mdok1

                  Skladové zásoby ktorej značky Ťa poprosím… Brno? Napíš v ktorom poľovníctve.. t. č. je 7×57 tzv. výbehový kal., ale ja ho mám, pretože prebíjam, preto mám širšie možnosti než pri fabrickej laborácii. takto dosiahneš efekt, krorý nemôžeš nájsť v žiadnom fabrickom strelive kal. 7×57. Skrátka, fabrické strelivo nevyužíva naplno tento kaliber.. ja som s ním zatiaľ problém nemal, pri žiadnej našej zveri, strieľam do 200 m. To sú také akademické debaty,ktorý ako a kedy…podstatné je poznať seba, zver, mať čosi (dosť)odstrieľané na strelnici, poznať správanie zbrane pri výstrele..proste všetko je dobré..niekto rád blondínu, niekto brunetu, niekto prsnatú..tak aj kalibre:)))

                  #16762
                    @lisiak

                    Kaliber 7×57 je podľa mnohých odborníkov najvyváženejší kaliber.Hlavne čo sa týka pomeru prachu-nabojnica-a váha strely.Otec ho má a nemôže naň dopustit.V každom prípade to je kaliber pre skúsenejších(vystrieľaných) lovcov,čo nepália bez uváženia.Ja mám 6,5×57 a som absolútne spokojny.Ešte ma nesklamal.pokukujem aj ja po 270 ,ale len ako druhej zbrani.Budem ju brat asi v kombinácii s Tikkou.V každom prípade neurobíš chybu.Veľa zdaru…

                    #16769
                      @mdok1

                      Misisko, ak tu budeš, skús mi prosím povedať-napísať, kde a čoho majú tie skladové zásoby, myslím v 7×57. Inak s tou 7×57, kaliber je vhodný aj pre ženu, ten náboj vieš nalaborovať na pomalú ťažšiu strelu, napr. pre 11,2 g strelu na dolnej hranici navážky, na krátku vzdialenosť v lese, ale aj na ľahšiu rýchlu strelu, napr. s Hornady SST 9,0 g som sa laboráciou takmer dostal na energetickú úroveň českej 7×64… čiže vidíš, aký je v tom potenciál. Už len vybrať dobrú strelu.. kdesi na wildhund.de som čítal, že pri použití Nosler strely v 7×57 laboráciou dosiahneš parametre 308W, ale neskúšal som to:)) takže vidíš, starý dobrý kaliber, len muničky spia, tak ako aj v prípade 8x60S, aj 8x64S!!

                      #16774
                        @semo

                        ak si sa rozhodol medzi tymito dvomi tak ber urcite 270win mozes s tym aj na dalej a ak prebijas tak potom neni o com ta 270-ka ma vzdy navrh nad 7×57 a nepocuvaj tu ,,,takych ,,,co maju cely zivot ZH-cku a ine ani neskusili napis mi pm poradim prebijam viac kalibrov a mam s tym ,,,bohate ,,,skusenosti

                        #16776
                          @mdok1

                          🙂

                          #16779
                            @lovec

                            Nie som si isty, ci je to s tou 270kou take jednoznacne. Skor to bude naopak, minimalne co sa tyka hmotnosti striel, ich bal. koeficientov a tym padom aj pouzitelnosti (nielen) na LR. V 270ke ani s lupou nenajdes strelu s lepsim BC ako 0,5 (asi okrem jedinej – Berger VLD 150grs. BC=0,531). V kal. 7mm ich je predsa len trosku viac aj od beznejsie dostupnych vyrobcov a takmer vsetky zvladne aj prave zmienena 7×57.

                            #16780
                              @mdok1

                              áno, je to jeden z mnohých uhlov pohľadu, výber strely.. každopádne nie je 270W vlastne US odpoveď na nemeckú 7×64? Parametre niektorých 7×64 dokážeš dosiahnúť aj v 7×57. Tým samozrejme nezatracujem 270W!! Ak už 270, tak 270 WSM, aspoň ja by som tak robil, rýchla strela, krátky chod záveru, prebytok energie… každopádne z pohľadu výberu striel sú na tom najlepšie 30-06 Spr. a 308W, čo je jeden kaliber, takže ak sa chceš vyrealizovať, potom poradie 30-06, 308W, 7×57/64, potom osmičky, tak deviatky.. myslím tým prebíjanie samozrejme. A čo tak 375 H&H, aj keď trocha odbočujem od témy:))

                              #16781
                                @semo

                                dal temu bud 7×57 alebo 270win ak s tym mieni strielat do 200m tak je to jedno len vybrat dobru strelu a neni o com a nech mi to niekto ,,,vyhovori ,,,ze nie. nezastavam ani jeden kaliber pouzivam celkom ine co sa tyka vykonu (270WSM)

                                #17448

                                7×57 stačí aj nadiviaky a vysokú úplne v pohode.

                              Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 67 )
                              • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.