• This topic has 23 odpovedí, 17 hlasov, and was last updated 31.12.2021/19:14 by .
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 16 až 24 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #3941
      @mosin

      ja by som nevymyslal a kupil by som si CZ 55O ..

      #3944
        @sako85

        Môžem ti napísať len toľko, CZ550 určite nekupuj. Zvoľ si v tej cenovej kategórii fína (Tikku) nebudeš vôbec ľutovať. Ak sa nevieš rozhodnúť, dám ti radu. Zober si do ruky Tikku a CZ. Rozhodneš sa okamžite.
        Nie je pravda že sú dlhé čakacie lehoty na Tikku, to tvrdí len p. Fraňo, lebo na Tikke nemal také dobré marže ako má na značke Sauer. Tikku kúpiš bez problémov v Zelenči pri Trnave, alebo v Šuranoch predajňa Jáger.

        #3946
          @lovec

          Peter33:
          Tikka-nema plastovu spust.Plastovy je lucik a zasobnik.Dobra spust.Nehrdzavie.Moznost pouzit originalnu montaz OptiLock.Chod zaveru ako po masle,ticha poistka.Velmi dobra volba v tejto cenovej hladine.

          Rossler-nema lozko zaveru,ale puzdro (lozko maju brokovnice).Kolkokrat budes menit hlaven? Ako vacsina majitelov – ani raz (ak kupis dalsiu hlaven,ver za ta to skoro omrzi-jednak ta montaz/demontaz nie je tak rychla ako pri Saueri alebo Blaseri,po dalsie to budes musiet vzdy prenastrelovat,teda pri kazdej vymene minut nejake naboje a prestavit optiku.Alebo dokupis este jednu optiku.Nakoniec mozno dokupis este jeden system a na vymienanie sa vykasles.).Vady spuste-no neviem.Kolki z nich to boli riadne reklamovat?Spytam sa Terema a Jedlicku,prip. v Komarne,som zvedavy co mi povedia.Skor to budu nasledky domaceho tuningu a potom s tym hajde k svojmu opravarovi a ten to bude sirit dalej,ak to vobec da dokopy.Chod zaveru-hladky po celej drahe,poistka velmi ticha-principialne dane.
          Rossler,ktory som kupil otcovi na narodeniny (30-06Sprg.)ma za sebou nieco vyse tisic ran v priebehu vyse dvoch rokov a nezaznamenali sme ziaden problem.Jedina vec bola,ze kym sa “rozchodili” zasobniky, tak podavali trochu tazsie,su v nich pomerne silne pruziny.

          CZ550-je minimalne naivne si mysliet,ze LUXka je v niecom lepsia ako standart.Jedine ak v cene a to smerom hore.Hrdzavie.Nie je prekvapenim rozbalit funglovku a uz ma na sebe stopy korozie.Problemom je kolisajuca kvalita vyroby,mozes natrafit na super,ale aj na zmatok,co budes musiet nechat najprv puskarovi vyladit.
          Chod zaveru-plynuly nebude nikdy,je to principialne dane.Mam malu 527 Varmint,striela nadherne,naprazdno chodi zaver fajn.Akonahle podava naboj,uz sa prieci, drhne a treba ho pomerne rezko dorazit,aby hladko zamkol.Plati aj u 550,akurat ze tam je to este vyraznejsie.Poistka je u 550 dost biedna,ten chod je v serii dost drsny.Mala 527 ma poistku ovela lepsiu.Celkovo sa na kvalitu neda spolahnut-moze byt,ale aj nemusi.

          Poradie je jasne- Tikka,Rossler,CZ.
          Alebo dosetrit na Sauer 202 Classic s ocelovym puzdrom zaveru (u Jedlicku bol pred nejakym casom za 45 tis.)Dalsie alternativy-napada ma napr. Antonio Zoli 1900 – ten v osmicke robia.

          #3951
            @jaro1

            Rossler Titan

            http://www.myslivost.cz/media/clankyDetail.asp?IDCl=14128&IDR=&TypR=1

            Ináč mal som ( len v rukách ) rosslerku, tikku, 550. Ja nekupujem, ale keby som mal kupovať, išiel by som pravdepodobne v poradí, ktoré už uviedol pisateľ nado mnou.

            #3952
              @jaro1

              Dodatok:

              Rád by som vedel od majiteľov G Rossler z praxe, ako sa správa chod záveru v mrazoch, keďže záver je oceľový a puzdro záveru je zo zliatiny
              ľahkých kovov.

              #3953
                @lovec

                Skusenosti z okolia a vlastne hovoria,ze s tym nie je problem.

                #20353
                  @mdok1

                  CZ 550. Problém u týchto zbraní je: hrubá pažba, dosť často dotyk predpažbia s hlavňou, nedolícovaný záver, dosť hlučná poistka, niekedy aj hrdzu chytajúce černenie. Všetko riešiteľné za tú cenu, ktorú zato dávaš. Ide o zbraň v nižšej cenovej kategórii, preto je nemysliteľné ju porovnávať so Sauer alebo Blaser, Mauser Problém môže byť vtedy, ak zistíš, že úprava je ďalší finančný náklad..čo u Tika alebo aj Rossler riešiť zrejme nebudeš. Prečo je to tak? Veď ide o dobrý modifikovaný systém Mauser, púzdro je z ocele, nie odliatkovej, hlavne kované. Preto, lebo CZ má prioritu vo vojenských zbraniach, nie v loveckých, tie sú marginalizované. Ale pokiaľ mám posledné informácie, tak idú robiť zákaznícke centrum a tam si budeš ladiť zbraň podľa chuti a obsahu peňaženky.

                  #47747
                    @kiri

                    CZ 600. Trvalo to, ale je to už tu. pozerať sa na to dá, až čas ukáže, ako je to v reále – ako píše kolega Marek tu nadomnou. Počítajte:

                    https://www.armyweb.cz/clanek/ceska-zbrojovka-predstavuje-novou-serii-cz-600

                    https://www.czub.cz/media-aktuality/cz-600-nova-serie-kulovnic-pro-lov-sport-a-hobby-strelbu

                     

                    #47947
                      @frantisek-hlavacka

                      Poistka je hlučná, mne záver ide hladko, drevo je pekné. Hrdzu nechytá. Závisí to aj od starostlivosti. Mám kaliber 9,3×62. Za mňa je to v pohode zbraň.

                    Zobrazuje sa 9 príspevkov - 16 až 24 (z celkového počtu 24 )
                    • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.