Úvodná stránka Diskusné Fóra INÉ Recepty Huby z lesa

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #46190
      @kiri

      Koľko razy sa vám stalo, že idete z lesa a nič mäsové nenesiete? To je realita. Ale – môžete priniesť huby – či tie obyčajné, alebo aj hríby. V lese aj na lúkach nás ako lampáše potešia bedle – ľahko sa hľadajú, lebo samé sa ponúkajú – a sú naozaj výborné – aj pre začiatočníka kuchára – ja ich milujem v klasickom trojobale ( múka-vajíčko-prézle) – ako klasické rezne, či šnicle – chutia báječne – aj s chlebom a tatárkou. Prestal som ich jesť len osmažené na oleji – na divoko, na prírodno – nie že by boli zlé – naopak – vždy som sa ich doslova nadžgal – a boli plné oleja – dva dni som nevládal ani jesť, ani robiť – katastrofálne prežratý – tak som sa ich vzdal. A čo je ešte jeden famózny recept z bedlí – je Držková ( falošná držková, držková z bedlí – nájdete spústu receptov..), kde bedle natrhané či nakrájané na prúžky nahradia držky – všetko ostatné robíte ako pri normálnej držkovej…tak to je druhé neskutočne chutné objemové žrádlo, ktorého sa nedá dojesť…tak vystríham – prežeriete sa. Ja vždy…Takže – bedle nájdete, aj keď nechcete..ak sa tak stane – ponúkam vám zopár receptov, ktoré sú aj jednoduché a aj chutné a sú podobne žravé, ako všetko z bedlí: Bedly na másle s kmínem

      Takže – trošku opakovania – dvojvidejko – aj s kmínom plus s Nivou, či Gorgonzolou

      Bedly na kmíně, bedly s omáčkou z modrého sýra

       

      #46191
        @kiri

        Nedá mi, aby som vám neponúkol maškrtu ozajstnú – hádam by mohla byť aj v téme Pieseň divočiny – tatarák z bedlí – mňááám – toto urobíte (či ukážete doma) a budete hrdina z lesa. Možno si viacej zásluh urobíte týmto, ako hocijakou divinou. A budú za vami kričať – ak pôjdete do lesa – ako moja babka vždy za mnou – a dones huby! Takže “kabela sitofka mosela byť ve vačku”. Tatarský biftek z bedlí jaký jste ještě nejedli

         

        #46192
          @kiri

          Iste sa stane, že ak rastú – je ich toľko, že človek sa prežerie…a má dosť. Ale čo s tým zbytkom? Škoda vyrúcit takú dobrotu – tak sa duševne nachystajte, že už dobre natlačení si ich – v dobrej náladičke – uchováte takto:  Zavařené bedle

           

          #46193
            @kiri

            Bedľa v trojobale = bedľové rezne:  Bedlí řízky

             

            #46194
              @kiri

              Bedľa je zdravé jedlo – aj pre celiatika – môžno sa tento recept zíde v budúcnosti:…a varí zase chlap…Klasiku – vyprážané bedle robí väčšina hubárov. Bedle sa ale dajú pripraviť aj inak. Skúste zapečené bedle s plnkou. Recept z húb je prirodzene bez lepku, prinášame ho v rámci videokanála celiatik v kuchyni.

              Plnené bedle sezónny recept z húb

               

              #47631
                @kiri

                Začneme tým jednoduchým – huby – akékoľvek – s cesnakom. Huby s cesnakom # 97

                …aj s bielym vínom:  Garlic Mushrooms

                 

                #47632
                  @kiri

                  (akékoľvek) huby s krémovou omáčkou:  Creamy Mushroom Sauce Recipe

                  s cesnakovým maslom a cibuľou – črevná sprcha s očistením krvi od cholesterolu: Garlic Butter Mushrooms & Onions

                   

                  #47633
                    @kiri

                    Jesenné lesy sú plné húb – tak si naberte:  Sauteed Mushrooms and Onions

                    A s hriankami? Mňamka…Garlic Mushrooms and Onions – Side Dish or Over Steak – PoorMansGourmet

                     

                    #47634
                      @kiri

                      Azerbajdžanský recept na cesnakové huby – na otvorenom ohni – ako hlavné jedlo, či príloha: Absolútne vynikajúci recept na cesnakové huby! Jednoduchý a lacný recept!

                       

                      A niečo trošku iné – chlapskejšie: Mushroom pepper | pepper mushroom fry | foodie s |

                       

                      #47660
                        @kiri

                        A k jesennému počasiu patria ako huby – tak hríby a tiež – také POLIEVKY. Výborne chutia a krásne zahrejú. Zopár ich je fakt odskúšaných. Túto robievala moja babka – je úžasná! Jednoduchá a veľmi dobrá. A veľa petržlenovej vňate – a je to ozaj dobrota.

                        https://dobruchut.aktuality.sk/recept/9014/hlivova-polievka-na-posilnenie/

                        A teraz krémová dobrotka:

                        https://dobruchut.aktuality.sk/recept/9738/kremova-hubova-polievka/

                         

                        #47661
                          @kiri

                          Veľmi obľúbené sú BIELE hubové polievky – to je trošičku vyšší level polievky – chudobnejšia – teda skôr pôstnejšia je len z mlieka, maškrtnejšia je aj so smotanou – či kyslou alebo s 10% na varenie, alebo až so šľahačkovou smotanou 33%. Každá má inú chuť a každá je výborná! A dochucovať môžete od výmyslu sveta – a od vašeho maškrtného jazýčka.

                          https://tojenapad.dobrenoviny.sk/ta-chut-je-dokonale-lahodna/

                          https://varecha.pravda.sk/recepty/mliecna-hubova-polievka/26647-recept.html

                           

                          #47662
                            @kiri
                            #47663
                              @kiri

                              A toto je tá jednoduchosť v praxi – Kulajda – videorecept. Toto dokáže každý! Jedlo drevorubačov, lesníkov, poľovníkov sedliakov – ale aj chudobných a bohatých rovnako. Staročeská kulajda, originál RECEPT

                              Tu s POHÁNKOVOU múkou – vývar môže byť aj bujón z kocky. Tento recept nie je tak dozdobený a dochutený – či kôprovou vňaťou, či petržlenovou vňaťou…či inou – čo oku chýba, ale je to dobrý návod ako uvariť – dozdobenie je už na vás: Ako pripraviť Kulajdu Deluxe

                               

                              #47664
                                @kiri

                                Jedna talianska polievočka s hubami ( tu šampióny kdekoľvek kúpiteľné) – samozrejme – ak talianske – tak aj s paradajkami ! a cesnakom s opečenou bagetkou, či chlebíkom – teda topinkou. Tu je kopa mrkvy – pre pánov radosť – a cesnak – výborné a zdravé! Talianska hubová polievka

                                K tejto polievke toto – cestovinové guličky môžete smelo nahradiť jačmennými krúpami – sú to tzv.geršle – a chutia veľmi zaujímavo. Dávajú sa aj do kapustnice. Ešte poznámka – ja by som dal aj 3x viac cibule – nebojte sa jej – je veľmi zdravá! Čistí cievy od cholesterolu – tak ako cesnak! Hubová polievka z čerstvých húb

                                 

                                #48112
                                  @kiri

                                  A ideme aj na diviačinku – bravčové na hubách – aj toto je spracovanie orezov – mäsko na malé kocky. Dokonalá chuť, lebo malé kúsky mäska sú bezpečne prehriate v celom objeme a prejdú chuťou hubovej šťavy. Huby môžete dať z obchodu šampióny, alej aj hlivy, ale ak huby poznáte – výborné sú Plávky..teda ľudovo napr. holubičky, alebo Muchotrávky červenkasté – tiež srnky, kolovírky, masáka alebo červenky, tiež veľmi populárne ružovky. Tiež aj hríbovité, kozáky, na jeseň hromádky- podpňovky – michalky-václavky, alebo za prvých mrazíkov aj Strmuľky inoväťové, tiež pôvabnice či dvojfarebné, či fialové. Aby som nezabudol – kuriatka – či oranžové, ale aj čierne ( vyzerajú ako trúba ku starému gramafónu) – jedny z najzdravších húb – Lievik trubkovitý! A kto by nepoznal suchohríby – vštky možné druhy – od plstnatých, žabacie masliaky – až po žltomäsové. A kde rastú – aj masliaky – hoci s tými je viac roboty – stiahnuť blanu z klobúka..v tomto recepte krája suchohríby hnedé – teda záhorácke suchohríby: Vepřové na houbách / chutný oběd:

                                  Vepřové maso na houbách – skvělý recept na výbornou omáčku

                                   

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.