Úvodná stránka Diskusné Fóra INÉ Recepty Medvedí cesnak

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
 • Autor
  Príspevky
 • #48320 Odpovedať
  @kiri

  Tak toto patrí do poľovníctva  a aj do receptov, ale aj do informácií pre zdravie – nás poľovníkov. Lebo tento cesnak má pre nás obrovský význam – práve na jar – kedy aj staré náboženstvá ľudu prikazovali pôsty – a pôst držali ako Kelti ( keltské kmene) s ich náboženstvom na tomto území, tak Slovanské kmene s ich náboženstvom a rovnako to prebrala aj nová doba – púštne náboženstvo – kresťanstvo. A Medvedí cesnak nielen čistí cievy, krv, pečeň a všetko možné. Zlepšuje erekciu vyčistením krvi, zlepšuje tým aj zrak – v oku sú jemné cievky – čo teda potrebujeme asi najviac ( aj keby sme nechodili a ležali v posteli, aj tak budeme chcieť aspoň čítať..). Zrak pre poľovníka je alfou a omegou. Tak si počítajte o Cesnaku medveďom – o jeho prínosoch, spôsoboch užívania a aj o receptoch na túto jarnú dobu. Pesto z neho sa dá užívať celý rok.

  https://drivemagazine.eu/kde-na-slovensku-rastie-medvedi-cesnak-2652513984.html

  https://www.eta.sk/tujedoma/rady-a-tipy/medvedi-cesnak-zazrak-z-prirody/

   

  #48321 Odpovedať
  @kiri

  Účinky tejto byliny:

  https://zdravopedia.sk/prirodna-lekaren/bylinky/medvedi-cesnak

  Medvedí cesnak má aj svoju vlastnú stránku:

  Medvedí cesnak

   

  #48322 Odpovedať
  @kiri
  #48323 Odpovedať
  @kiri

  A tu máte mnohé super recepty:

  https://dobruchut.aktuality.sk/medvedi-cesnak/

  Liehový výluh – teda tinktúra z Medvedieho cesnaku :

  Šťava i tinktúra sa užíva sa 2x denne po 10 až 30 kvapiek niekoľko mesiacov, minimálne však jeden mesiac. Zapíjať čajom alebo čistou vodou.

  ,,Tinktúra,, prečistí obličky a močové cesty, ale zároveň priaznivo vplýva na vencové tepny srdca, odstraňuje zvápenatenie ciev, optimalizuje vysoký krvný tlak a celkovú cirkuláciu krvi v tele. Zabraňuje kôrnateniu ciev a skleróze. Môže sa použiť pri ženských chorobách a výtokoch, priaznivo pôsobí na žalúdok a črevný systém. Výrazne znižuje negatívny vplyv nikotínu, čistí zahlienené pľúca a priedušky, celkovo zmierňuje dýchacie ťažkosti. Medvedí cesnak ničí choroboplodné zárodky, preto je ideálne užívať ho pri všetkých infekčných ochoreniach, pri virózach, pri zápaloch dýchacích ciest, pri hubovitých i plesňových ochoreniach.

  https://varecha.pravda.sk/recepty/medvedi-cesnak-tinktura-fotorecept/50264-recept.html

   

  #48324 Odpovedať
  @kiri

  Dobrý popis receptu na tinktúru:

  Tinktúra z medvedieho cesnaku = zázračný elixír

  Medvedí cesnak – aj tinktúra – aj sirup – aj slaný nálev:

  3 RECEPTY: Medvedí cesnak ako tinktúra, sirup aj v slanom náleve

   

  #48331 Odpovedať
  @kiri

  Páni – prekvapte doma rodinu – keď prídete z lesa – prineste zopár hrstí cesnakových listov – a urobte túto jednoduchú polievku – ale to je polievka pre pracovné vyučovanie piataka – to určite dokážete, ak ste schopní vykonať jednoduché pokyny z recepisu:

  Zemiaky a zeler uvaríme v osolenej vode.  Do mixéra vložíme medvedí cesnak, bylinky, uvarené zemiaky a zeler spolu s trochou vody. Pridáme mliečko ( smotanu, alebo smotanu A biely smotanový jogurt spolu ) a zmixujeme. Dochutíme soľou a čiernym korením.

  https://www.tajomstvomojejkuchyne.sk/recepty/polievky/jemna-polievka-z-medvedieho-cesnaku/

  A nebojte sa, v tejto jarnej dobe ešte nerastú konvalinky – niet si to s čím pomýliť. A jednoduchá kontrola – privoniate k požúlenému listu – ak pekelne cítite cesnak – nie je to konvalinka! Konvalinky začnú až cca o mesiac, kedy už tento cesnak kvitne a už nie je vhodný na zber.

  A zase zopár chutností z liečivej byliny:

  https://dobruchut.aktuality.sk/clanok/38065/co-vsetko-mozete-pripravit-z-medvedieho-cesnaku/

   

  #48332 Odpovedať
  @kiri

  Júúj – dobrý článok – tento mám dlho nachystanýýý – jedna upútavka na neho: …Možno tak sa začína pradávny príbeh jednej z najznámejších jarných liečivých rastlín Európy, cesnaku medvedieho. Zaujímavosťou je, že takmer vo všetkých európskych jazykoch má medvedí prívlastok (lat.: Allium ursinum (ursus = medveď), angl.: bear´s garlic, wild garlic, ramson(s), nem.: Bärlauch, rus.: čeremšaluk medvežij, špan.: ajo de oso, tal.: aglio orsino, maď: medvehagyma)…

  Jar a cesnak, najmä jeho využitie v kuchyni či ľudovom liečiteľstve, kráčajú vedno už tisícročia. Stopy po rastline archeológovia potvrdili v obydliach siahajúcich až do obdobia mladšej doby kamennej ( 3000 rokov pr. Kr.), dokonca najnovšie výskumy objavili stopy rastliny pri archeologických vykopávkach v Dánsku (rok 2002) datovaných do obdobia mezolitu (stredná doba kamenná , 10 000 – 8000 pr.Kr.).  Cesnak bol známy v starom Grécku, Ríme, používali ho Germáni aj Kelti.

  V ľudovom liečiteľstve si našiel uplatnenie ako prostriedok na zvýšenie chuti do jedla,upravujúci vylučovanie tráviacich štiav a zlepšujúci pohyb čriev. Používal sa aj v boji proti nežiaducim baktériámčervom aj hubám, najvýznamnejšie miesto však zaujal ako prvá jarná  zelená potravina či, v modernej reči, potravinový doplnok s vysokým obsahom vitamínu C. Z dávnych čias sú známe antiartériosklerotické účinky rastliny, jej využitie na zníženie cholesterolu v krvi, pozitívnu podporu činnosti  srdca  či zníženie krvného tlaku. Využíval sa aj pri metabolických problémoch  a očistení žalúdka a krvi, ba dokonca  pri  pandémiách  moru  a cholery .

  O medveďom cesnaku (ale nielen o ňom)

  Pozrite – aj športová značka ho pozná a odporúča:

  https://adidas.cvicte.sk/adidas/medvedi-cesnak-dajte-si-na-tanier-jeden-z-lieci

   

  #48395 Odpovedať
  @kiri

  Videá – pesto:  Pesto z medvedieho cesnaku, ktoré sa nepokazí!

  pomazánka:   Medvedí cesnak a recepty, ako ho doma využiť

   

  #48396 Odpovedať
  @kiri

  Polievka z medvedieho cesnaku, overený recept

  Polievka – iný prístup  – Polévka z medvědího česneku – Roman Paulus – Kulinářská Akademie Lidlu

   

  #48397 Odpovedať
  @kiri

  Ešte polievka : KRÉMOVÁ POLIEVKA Z MEDVEDIEHO CESNAKU

  Polievka so syrom – ako paradajkova : Polievka z medvedieho cesnaku

   

   

  #48398 Odpovedať
  @kiri

  Polievka -plus jedna milá a chutno-chrumkavá fintička, čo ešte nebola:

  SOŠ hotelová Vysoké Tatry, Krémová polievka z medvedieho cesnaku.

  A tu je polievočka s mnohými inými zahusťovacími zeleninkami:

  Polievka z medvedieho cesnaku z MioMatu

   

  #48399 Odpovedať
  @kiri

  Ešte návrat ku zdraviu – tak – aj tak !!!

  ELIXÍR DLOUHOVĚKOSTI – ELIXIR FOR LONGEVITY – aj s dávkovaním – vo videu:

  A ešte dačo k možným zámenám..hoci – najjednoduchším znakom je, že listy voňajú po cesnaku – ak list požúlite v ruke, hneď zistíte, či to je, alebo nie cesnak! A cesnak rastie v kolóniách. A vo veľkých!  Cesnak medvedí zabíja

   

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
Odpoveď na: Medvedí cesnak
Vaše údaje: