Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane Poľovník nepolovnik plastic neplatic

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
  • Autor
    Príspevky
  • #21134
      @jajaajojo

      Dobrý deň neviem či to tu niekto sleduje ….Som poľovník ako každý ktorý spravil skúšku z poľovníctva som poľovník ktorým som sa stal po zaplatení kurzu,po zaplateni spk za pol lístok ,po zaplatení spz za zbrojný preukaz ,som poľovník ktorý si zadovážil polovnicku výzbroj,výstroj a predsa sa necítim byť poľovníkom prečo lebo nemám revir ja viem nie som sám a preto mám potrebu dačo napísať …….Keď som chodil do reviru ako chlapec nemusel som sa báť ked som sa pozerlal na srnca a vracal som sa krížom cez celý revir s pocitom. Že raz budem poľovníkom nikto ma nevyhadzoval z reviru ty pani boli premena hrdinami a chcel som byť ako oni….ale teraz keď sa vyberieš na ruju iba s fotakom nie s308win ,alebo sa ideš pozrieť len tak za zverou ťa vyhadzujú keď sa nukas že im pomôžeš s krmenim alebo s prácou v revíri hneď si myslia že sa im tam chces votrieť ale ty chces len vklude chodiť za tým čo máš v srdci najradšej preto sa pýtam my mladý poľovníci nepolovnici čo tak napísať list hneď všetkým kompetentným ktorých podporujeme zatiaľ iba finančné ale verím že každý znas mladých by chcel priložiť ruku dielu a mať pocit spokojnosti stým čo nás baví navrch NATO aby sa uzakonilo to že poľovník nepolovnik nekonci iba na papieri ale aby každý znas mal šancu aby každé poctive poľovnícke združenie alebo organizácia ktorá nás vychovávala ešte v kmpp aby nás zaradili do svojich kruhou ako ste nás to učili že na každých 80h má byť poľovník prečo nemá každý “starý “poľovník jedného mladého NATO aby predal svoju skúsenosť mladému preco nemôžme byť jeden celok ale delíme sa svojou chamtivostou na bohatých chudobných známych neZnamych Chcel by som sa naozaj stat poľovníkom nie len na papieri a každých päť rokov dvolezity iba na prispievanie spk chcel by som aby sa uzakonilo že každý kto urobí skúšku z poľovníctva dostane vo svojom okrese šancu aby sa prejavil a podporil a zveľadil to čomu sa vraví že sme dostali od našich predkov POLOVNICTVO

      #47948
        @frantisek-hlavacka

        Dnes je to ťažké. Poľovníctvo sa bohužiaľ stáva komerčnou záležitosťou. Je to smutné. Starí poľovníci ktorí si roky budovali vzájomné vzťahy medzi poľovníkmi aj v iných združeniach  pomaly odchádzajú a s tým “končia kamarátske pozývačky” na poľovačku..K tomu aj korona spôsobila že spoločné poľovačky v miestach s AMO a nárazníkových zónach sa nekonajú.. K tomu prijímaniu nových poľovníkov len toľko že aj ja poľujem od 2012 roku a niekoľko rokov som bol čakateľom, robil som čo mi iní povedali, brigádoval, staval krmelce, vyvážal ostatných kolegov na poľovačky. Vždy som to robil ochotne, nezištne a vždy som k poľovníctvu pristupoval “so srdcom”. Trvalo to roky kým ma prijali. Takže je to charaktere, spoľahlivosti, nevzdávaní sa a o láske k prírode. Neviem si predstaviť že by to bolo inak- napr. nejakou vyhláškou alebo zákonom. Poľovníctvo si človek musí zaslúžiť.

      Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
      • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.