Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Bez zbrojného preukazu Poradte mi dobrý lovecký nôž

  • This topic has 249 odpovedí, 19 hlasov, and was last updated 07.01.2023/09:35 by .
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 241 až 250 (z celkového počtu 250 )
  • Autor
    Príspevky
  • #48417
      @kiri

      O výstave nikto ništ? Bola celkom fajn. Dalo sa kúpiť aj nože, aj materiály, aj brúsenia aj svietenie.

      obr.1 – človek zo Šale – aj ja som si kúpil brúsne pásy

      obr.2 – drievka na rúčky – a zo Slovenska – nádhera. Všetko v super kvalite!

      obr.3 – brúsne kamienky – tu Rozsutec – pre múdrych – tí tam boli – koľko chceli.

      obr.4 – potreby na šitie púzdier..

      #48422
        @kiri

        obr.1 – materiály na čepele – samozrejme nezakalené, na ľahké a presné brúsenie.

        obr.2 – hotové čepele – už na vsadenie do rúčky

        obr.3 – už vsadené čepele v dreve – len si podľa seba treba drevo = rúčku dorobiť. Alebo pokaziť.

        obr.4 – ponuka čepelí od iného účastníka

        #48427
          @kiri

          Hotové nože – bolo veľa stánkov –

          obr.1 tu môj kamarát Janko Jackuliak

          obr.2 – Okské nože – Rusko – ľahké, ostré a dobrééé

          obr.3 – sused vedľa Okských nožov – úžasný chlapík a skvelé nože

          obr.4 – asi najvtipnejší účastník – mladý mauačan s espritom

          #48606
            @kiri

            ..stačí bez slov…Glock knife crash test 19,20

             

            #48607
              @kiri

              aj toto: Glock 78 Feldmesser Test ENG SUBS/ Glock 78 Test/ Glock Fieldknife Test – dein Messer sollst du ölen  + Brutal Glock M78 Knife Test

               

              #48645
                @kiri

                Pripomeňme si, čo je to – arkansas toothpick – a škola holenia. Toto zabilo toľko ľudí, že to zákonom zakázali. V podstate – úplne klasická dvojbritá dýka zo stredoveku, ktorých mali v Európe tisíce  vo vojenských skladoch po tridsaťročnej vojne a iných vojnách – a takto ich vyviezli do Nového sveta a tam predali. Toto je anglosaský zvyk – predať úplne staré zbrane – ako napr. predávali – a predávajú aj dnes vojenské zbrane z 1. svetovej na lov – napr. v Kanade pušky Lee Enfield v náboji 303 Br. aj dnes.  Tell Sackett’s School of Barbering

                 

                #48941
                  @kiri

                  páni, je tu nejaké videjko – najlepšie hunting nože na r.2022. V podstate nemám s tým problém – všetko sa dá použiť – pre mňa by bol iste NAJ ten Meatcrafter od fy.Benchmade..nôž s oranžovou rúčkou a krásnou profi mäsiarskou čepeľou s dlhým a ostrým špicom. Ale – zase idú do módy súpravy, čo sú veľmi praktické veci. Súprava v hatyžaku a jeden väčší nôž na opasku. To je to, čo sa aj mne páči. A jeden malý v ruke vo vrecku – a či zatvárák, alebo malý pevný – to je už na momentálnej chuti.

                  TOP 10 BEST HUNTING KNIVES 2022

                  A toto videjko je mňamka – mne sa veľmi páčia US nože BUCK – ako na prácu s mäsom, tak aj ako na prežitie ( survival), ale aj na boj – sebaobranu posedu, ruksaku vybavenia a zbrane. Toto by bol nôž na opasok – nikdy neviete, čo sa môže v lese stať. Možno aj medveď – a ak vás zhodí na zem – pušku už nemáte a jediné, čo máte poruke je nôž. Možno ho nestihnete použiť, ale možno áno. V tej polohe na zemi vám puška naozaj nepomôže. Treba si uvedomiť, že tá situácia už nie je poľovačka – ale sebaobrana – a či vás napadne feťák, opilec, zelený, alebo slniečkový magor alebo medveď – je to úplne jedno. Bránite zbraň a aj svoj život. A vtedy je Buck dobrý priateľ poruke. A aj ten prvý – Mossy Oak – aj menší – je to nôž ala letecký (pilotný, nôž pilotov) nôž na prežitie – ten spodnohrotý špic vždy vyzeral extra nepríjemne, ale aj ten väčší -ten kopíruje osvedčenú klasiku – práve noža Buck – čo je asi najobľúbenejší lovecký nôž v USA.

                  Best Hunting Knives on The Market 2022 | Top 5 Best Hunting Knives Review

                   

                  #49526

                    Zaujímavá diskusia, môj otec má pre toto vášeň, rada sa inšpirujem, aj keď najnovšie nedám dopustiť na nože IVO Premier, sú veľmi kvalitné. A hlavne dlho vydržia ostré.

                    #49529

                      Vôbec som netušil, že sa takto nože delia, takže opäť som sa niečo nové naučil, aj pre toto mám rád diskusné fóra. A o tých nožoch IVO Premier som už počul pozitívne ohlasy.

                      #49668
                        @kiri

                        Za pár dní skončí táto poľovnícka sezóna. Ako ste brúsili nože v tejto sezóne? A aj ste dajaký vyrobili? A nebodaj aj ukovali?..zakalili…popustili…zostavili čepeľ s rúčkou? Teraz príde jarné obdobie – príprava. Mnohí budú potrebovať čistiť svoje obľúbené lovecké miesta, mnohí si budú pripravovať nové – či skryté, zverou neokukané – a aj závistlivými kolegami či očumovačmi nenájdené…resp. zákernými spôsobmi odpašovania zveri nedotknuté..Pozrite si videjko o výrobe silnej,ostrej a hlavne TICHEJ mačety. Niééé – nevravte, že však načo – máme motorové píly, máme krovinorezy a pod…niekedy musíte robiť tíško a nenápadne ( alebo s baterkovým náradím!). Niekedy sme to robili nožom – aj sekanie sekerou je počuť dosť ďaleko. A aj vyššie šľahúne sme nerezali hneď odspodu – ale najprv na dosah ruky – tíško stiahnuť a až potom dole pri zemi kmienok – a tak tíško upratať. A nesekať – ostrým nožom vyrezať Véčka oproti sebe, tíško ulomiť a tíško stiahnuť. Ak sme mali oklamať zver – museli sme oklamať ľudí 3x viac. Tak sa správa lovec. A nie výprava traktorom aby celá dedina vedela…niekedy bol okatý výlet auto na jednu stranu – aby všetci videli – a potom to podstatné – tíško na pešáka iným smerom. A tajné miesto sa vyberalo každý rok – a aj sa rok-dva pripravovalo. Až keď zver chodila a nikto to nezbadal – vtedy sa miesto tichúčko pripravilo. A veľký nôž, či mačetka – teda tesák – sa hodil na tiché práce na čistení – či dráhy strely, či sedenia, či zväčšenia miesta pre zver. Niekedy sme aj vršáky stromkov  nad miestom vnadenia posťahovali – aby si zver nevšimla, že je tam príliš svetla. Skvelé doby boli, keď ešte nikto nepoznal vnadiace zmesi, resp. tekutiny a z rakúsov a maďarov sme ich široko-ďaleko jediní nosili – ešte aj boty sme si nimi natierali. Ale načo by nám boli, keby všetci vedeli? Tie skryté miesta mali význam, ak tam bol mesiac kľud – a raz za mesiac tam padla jedna rana. A príprava takého miestočka je super zážitok. Skrátka – využiť tie priekumácke vedomosti a schopnosti, čo nás komunisti naučili na vojne. Všetci okolo veľkí hrdinovia – skôr autohrdinovia – celý chotár počul vrčať autá – len zopár ľudí bolo schopných uloviť čokoľvek – hoci aj poľovníka, ktorý si myslel, že ON je tam pánom. No nebol – a mnohí o tom vôbec ani netušili. Ak by tušili – možno by ani do hory nešli. Preto vám stále hovorím, že dnes sa mnohí tak bavia, že poľovníci ani len netušia, koľko ľudí takto cvičí skrytý spôsob existencie ( a na poctivých študentov cudzích jazykov by to nikto nepovedal!) – a možno si tak potom chodia zarábať veľké peniaze – ako za mojej doby napr. do Rwandy a pod. Tak si pozrite ako sa kuje oceľ na kvalitný nástroj. Making of Khotokhoon — Yakutian Machete

                         

                      Zobrazuje sa 10 príspevkov - 241 až 250 (z celkového počtu 250 )
                      • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.