• This topic has 39 odpovedí, 21 hlasov, and was last updated 03.01.2021/11:09 by .
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 31 až 40 (z celkového počtu 40 )
  • Autor
    Príspevky
  • #18833
      @cenon

      Dobrý deň som členom poľovného združenia pred cca jeden a pol mesiacom som výbor a hlavne predsedu nášho združenia informoval že domáci poriadok ktory máme je podľa nového zákona o polovníctve neplatný pretože v ňom stále figuruje zákon č.26/1962 ktorí už zanikol samozrejme odpoveď ktorú som obdržal znela o chvíľu sa bude nový pol.zákon novelizovať a potom ho zmeníme ale ako vieme môže ta doba trvať veľmi dlho ja sa pítam čím sa mám teraz riadiť stanovami nášho združenia ktoré ma vo svojej moci iba predseda a mne ich nechcú poskytnúť alebo neplatným domácim poriadkom spozdravom Čenon

      #18834
        @hunter2233

        Dotkol si sa viacerých problémov čenon. V prvom rade si povinný sa riadiť platným zákonom o poľovníctve. Zo zákona musia vychádzať a nesmejú s ním kolidovať vaše stanovy a domáci poriadok. Ak ako píšeš sa váš domáci poriadok riadi neplatným zákonom, tak samozrejme nie je takýto poriadok platný. Je na uvážení či by si nemal ako člen ktorý takéto pochybenie zistil, o tejto skutočnosti písomne informovať výbor vašeho PZ. Ak sa nedočkáš odpovede v stanovenej lehote, tak aj nadriadený orgán OKO, alebo lesný úrad, podľa toho aký typ spoločnosti to vlastne máte. Celkom určite by si nemal byť ticho !

        #19993
          @kokso68

          Dobry deň chcel by som sa informovať o prijatie do PZ za čakateľa , problém spočíva v tom že sa nemôžem dostat do PZ aj napriek tomu že som vlastinom pozemkou a lesných porastou a na členskej schodzy boli prijatý 4 čakatelia ktorí niesu vlastníkmi pozemkou ako to treba riešit dakujem

          #19994
            @hudecmil

            PZ je typ občianskeho združenia. Na prijatie do občianskeho združenia nie je právny nárok. Buď Ťa zoberú, alebo nie. Ak máš výmeru pozemkov väčšiu ako 1000ha, môžeš si urobiť vlastné združenie. Ak máš len nejaký mizerný hektárik, tak ten ti žiadnu výhodu nedáva. Taký je zákon.

            #20057
            Eva
              @kucharikova

              Dobrý deň,
              moja otázka je nasledovná.
              Mám ako členka PZ nárok na kópie zápisnic a uznesení členských schôdzí a výborových schôdzí? A akou formou mám o to požiadať? Chcela by som zapisnice za obdobie 4-5 rokov, čiže chcem si urobiť prehľad čo sa za dané obdobie vykonalo, dodržalo atď.

              #20058
                @hudecmil

                Samozrejme že máte, má na to právo každý člen PZ. Požiadajte písomne výbor PZ.

                #20070
                Eva
                  @kucharikova

                  Vedeli by ste mi nejako napovedať ako formulovať žiadosť o kópie uznesení z členských schôdzí a výborových schôdzí?
                  Existuje nejaké právne ustanovenie podľa ktorého takúto žiadosť podať a napísať?
                  Chcem sa vyhnúť zbytočným prieťahom, aby moju žiadosť zbytočne nezamietli na základe nejakého predpisu či paragrafu, že na to nemám právo a nárok.

                  Ďakujem za radu a skorú odpoveď.

                  #46361
                    @ewrix

                    dobrý den  prosim vas o radu ma niekto znalost o zakone ktorý presne a jasne definuje za akých podmienok može ist polovnik na polovačku  posliedkou a ake pripadne obmedzenia su stym spojene (spln mesiaca atd )dakujem

                    #46380
                      @kiri
                      #46381
                        @kiri

                        http://www.hunt.czechian.net/lov%20zvery.htm

                        V podstate hlavné zásady

                        poľovať to, čo máš napísané v povolenke

                        spôsobom opísaným.

                        Súčasťou je – môže byť –  aj vábenie, čo sa dnes veľmi nenosí.

                        ( Toto najviac študujú lovci lukom, resp. revolverom, čo nie sú u nás zavedené spôsoby lovu, lebo asi väčšina našich poľovníkov nie je schopná sa natoľko “prišúľať ” ku zveri)

                        Do knihy návštev revíru zapísať oblasť, kde sa budeš hýbať..

                        Pri zapisovaní zistiť, či dakto v tej oblasti nesedí na posede – aby si mu nekazil jeho poľovku a zároveň, aby si mu nebehal pred puškou. Teda – bezpečnosť a rešpektovanie kolegov.

                        Treba dohodnúť s hospodárom a prekonzultovať s ostatnými – aby si nebol: ohováraný, či

                        napádaný za to, že

                        plašíš zver po celom revíri,

                        zňuchávaš kade -tade.

                        šmíruješ,

                        si nenažraný,

                        a buď pripravený, že aj po dohode toto nastane a kedykoľvek sa použije proti tebe, resp. proti tomu, kto ti do dovolil, použije sa na rozbroje v kolektíve a všetko zlé, čo si vieš vymyslieť.

                        Samozrejme – budeš obviňovaný z pytliactva a tiež – niekto to tvoje chodenie po revíri využije na svoje pytliactvo a obviní teba. Resp tvoju skupinu.

                        O tomto nehovorí zákon, toto je ľudská (slovenská) vlastnosť. Zákon ti možnosť dáva, ale riziko nesieš ty. Obviniť ťa môže hocikto, ty sa musíš ochrániť – a obviňovateľ sa usmieva. No a stačí, ak napíšeš trasu, ten kto sa pozrie do knihy, že už si sa odpísal tam prinesie kožu a vývrh niečoho, čo nemáš v povolenke – a zavolá Políciu akože pytliactvo. A si prvý na rane. Ľudia sú zlí…

                        Moja skúsenosť – jeden známy ( nepoľovník ) mal chatu v lese, zdedil po rodičoch a nastúpil nový vlastník revíru, chata sa mu zapáčila , lebo nemali tam nič. Chceli ju kúpiť, on nechcel predať. Tak sa rozhodli, že ho vyženú a potom im chatu predá. Tak vo Februári mu na schody nakvapkali krv – akoby sa nieslo dačo dnu, pred garáž krv – akoby sa tam dačo vykladalo z auta, za chatu hodili kožu srnčieho – chata bola bez plotu voľne prístupná 40 rokov a nikdy nič. Na Polícii si zistili, že má ZP a pištoľ, aj revolver. Zavolali Políciu – podozrenie z pytliactva – či dobrovoľne ukáže chatu – súhlasil…potom vypovedanie na Polícii..toto mu urobili 3x…aj ZP mu zadržali, zbrane zobrali…tak tlačili a usmievali sa…až musel namontoval skryté kamery a natočil aj tváre, aj autá, aj špzky – jooj…zle sa dá robiť – a aj bude.

                        Právna rada – ak budeš robiť všetko podľa zákona – práve vtedy sa dá ľahko na teba našiť kulehu za využívanie toho, čo ti zákon dovoľuje. Zákon hovorí, čo môžeš, ale nehovorí, čo môžu iní…

                        Stojí ti to za to?

                        teda – prečo sa vlastne pýtaš? Aký problém UŽ JE – UŽ MÁŠ, že hľadáš právnu pomoc?…tu na stránke?

                        Moc sa mýlim?

                      Zobrazuje sa 10 príspevkov - 31 až 40 (z celkového počtu 40 )
                      • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.