Zobrazujú sa 2 príspevky - 61 až 62 (z celkového počtu 62)
  • Autor
    Príspevky
  • #46391
      @kiri

      V príspevkoch vpredu som ukázal nejaké púzdierká na ostrie sekery. Ja sekierku nosím v loveckom batohu zabalenú vo veľkej handre – jednoduché a handra je na viacero použití – v prípade potreby sa z nej odreže a použije tak, aby ešte dosť zostalo na ochranu čepele sekerky. Ono – ak je sekera tupá, alebo hodená medzi lopatami a pod. náradím v aute, asi to nevadí. Ale ak je to ozaj ostrá sekerka, teda nebezpečná, asi je lepšie mať ju ochránenú, lebo ja sám som prvý v ohrození. Teda púzdierko na čepeľ je tak potrebné a samozrejmé, ako púzdro na nôž. Stane sa v živote, že sa púzdro stratí, čo je najmä v teréne mrzuté. Tu je videjko – z môjho obľúbeného bushcraftu – kde skúsený bushman jednoducho ukazuje inšpiráciu, ako na to a vyrobiť si núdzovú ochranu ostria priamo v lese. Pobavte sa. AJ ochrana na ostrý nôž sa podobne dá – radšej, ako sa dorezať. Bushcraft pouzdro na sekeru – pozor na ostří 🙂

       

      #47952
        @kiri

        Dve videjká – prvé o šikovnej prerábke kúpenej sekerky na svoj autorský výrobok. Toto dokáže asi každý trochu šikovnejší chlap – je to ako video recept. Ísť presne podľa neho krok po kroku. Jedno upozornene – nekúpte ukrajinskú lacnú sekierku z odlievanej liatiny – vyštrbuje sa na menšej kosti. How to transform a 8 dollar hardware store splitting hatchet into a outstanding carving axe !

        Toto videjko je trošku o inom – ukazuje, že púhe vlastníctvo nič neznamená. Tréning a technika nasadenia. Možno budete prekvapení, ako sa dá byť nebezpečný, ak toto viete. Možný útočník by stretnutie s týmto vycvičeným človekom kruto oľutoval. Tu je dôvod, prečo prerobiť obyčajnú sekierku na skutočnú obrannú vec. Aj bez pušky ste veľmi-veľmi nebezpečný. Toto je už o prežití v krajnej situácii. Mnoho ľudí má POCIT – ale je to len pocit, že keď má v ruke či pušku, či pištoľ, že tak je nebezpečný. No trafte s guľovnicou a s optikou takéto rýchle priblíženie. Alebo taste spod kabáta pištoľ a triafajte bežiaci cieľ…najmä ak vidíte, čo po vás letí. A zase a zase. A to už dostávate ranu zblízka. Nemyslite si, že palná zbraň vyrieši všetko. Ak niekto cvičí – ste pozadu – lebo vy máte len pocit – a nie reálnu schopnosť. Zase pripomínam – púhe vlastníctvo neznamená majstrovstvo.  A brief overview of tomahawks.

         

      Zobrazujú sa 2 príspevky - 61 až 62 (z celkového počtu 62)
      • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.