• This topic has 82 odpovedí, 23 hlasov, and was last updated 19.10.2022/11:07 by .
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 76 až 83 (z celkového počtu 83 )
  • Autor
    Príspevky
  • #43998
      @slavoslav

      Marek

      schvalne som nepisal o chybe,  ale o odlisnom zrovnavani mieridiel. Kazde oko je ine a pri mechanických mieridlách to moze byt zradne. No ak ti jednotna strela cez brokovu hlaven ide presne tak tam problem nebude. Kazdopadne daj vediet ci sa ti to podari zrovnat. Zostavam skepticky, 15cm na 50m je fakt vela na to aby si to spravil rychlostou ak to nema byt vyrazne podlaborovane.

      #43999
        @sanchez

        Zhodujeme sa so Slavom, že  za normálnych okolností je tá výška veľa. S tým nazeraním na mušku – je aj také možné, ale hádam si to po Slavovom upozornení vylúčil. Je možnosť, že dotyčný majiteľ si pušku nechal zdvihnúť, lebo obyčajne ju používal na nejakú konkrétu vzdialenosť a tak si ju nechal prichystať. Ak by si tam osadil optiku – všetko vyriešiš optikou. Ak chceš strieľať na 50 či 100m s mechanickými – treba vymeniť mušku – je to iste lacnejšie, ako rozletovávať hlavne a tak meniť bod zásahu ! – ide to, ale je to kua drahé. Puškár by radšej menil mušku aj kvôli robote. Daj info kedy zbraň vznikla – nejaký dátum tam bude – na baskuli, či hlavni nejaké prvé tlakovky, alebo značenie hlavní ako Hans Kocis píše – to môže veci objasniť. Jasné je, že keby bola zbraň určená ako čiernoprachová, asi by si mal prebíjať niečím ako polodýmny Lovex na tú rýchlosť, čo si písal – a vec je možno vybavená. Bolo by dobre to zistiť aj kvôli bezpečnosti a poškodeniu zbrane. Ale stále si myslím, že najjednoduchšia cesta je výmena mušky – pre strieľanie cez mechaniku. Ako druhé  by som videl – inštalácia optiky – hoci dobovej, resp. modernej v retro prevedení, ktorou vyriešiš guľu úplne elegantne, alebo ako tretia možnosť – inštalácia kolimátora – do 100m stačí. Osobne by som ale ako nultú variantu pred týmto všetkým zistil, na akej vzdialenosti padá guľa do zámernej. A ktorá laborácia. Možno zistíš, že puška je s klasickým SaB postavená na 150m, alebo 140m – možno tak mal majiteľ postavený posed a tak si nechal urobiť mušku. Doba vzniku pušky môže pomôcť učiť, aké náboje mohli vtedy byť – napr. Georg Roth a ich laborácie – hoci aj celoolovené – kiri sem dal tú fotku tabuliek Čs. kovodělné závody, čo je vlastne pokračovanie výrobného programu bratislavskej patrónky Georg Roth. Aj to by som zaradil do možného.

        #44000

          Slavo, nijako mi to nejde do hlavy s tou brokovou a gulovou hlavňou. Sanchez asi bude mať pravdu čo sa týka nastrelenia guľovej hlvni na 150m. Vyskúšam ešte pár laborácií, ale aj streľbu na 100 a potom na 150m. No každopádne je to historická zbraň a nechcem zasahovať do toho s nejakým kolimátorom, alebo puskohľadom. Ani čo sa týka zmeny nastavenia zväzku hlavní. Proste nechať to tak ako to je. Pripadá mi to ako kriminálka. Chcel som sem poslať foto no nie som taký zdatný priložiť sem fotku.

          Marek

          #44001

            Sanchez čo sa týka tých čísel. Jedno ja v takomto poradí: 6212.10.15*6.8*6. Pričom * je bodka hore. A ďalšie je 6284.18. Ďalej je tam lem kaliber a to 9,3 LK (guľová hlaveň) a 16 ďalej 15.8(v skutočnosti má zahrdlenie 15,56). Potom už len výrobné číslo 886. To je všetko čo sa týka čísel. Ešte jedna poznámka, vyskúšal som aj hrubý brok na 40m(6,8) a ten dopadol výborne. 8 brokov v priemerne 12cm. Ostatné boli rozhádzané v okruhu 25cm. Jeden kamarát mi poradil aby som vyskúšal schválne hrubé broky. Klobúk dolu ako to strieľa. Pošty do 50m ideál. Len vyskúšať guľu na väčšiu vzdialenosť. Aši spravím najskôr to a potom budem skúšať laborácie. Ináč po prvom teste s originálnymi nábojmi bol zväzok mierne horúci do 3/4 už po prvej rane.

            Marek

            #44002
              @slavoslav

              Marek

              ak nevies rok vyroby a chcel by si ho zistit skus odfotit skusobne znacky. Mam doma material pisany este pre vtedajsiu verejnu bezpecnost ktory sluzil balistikom a kriminalistom na urcenie udajov o zbraniach kde sa nachadzaju vsetky v europe pouizvane znacky skusobni spolu s rokmi kedy sa pouzivali.

              #44003

                pozeram ze moznost pohodlne vlozit prilohu viem najst len pre registrovaných uzivatelov ked teraz pisem ako neprihlaseny

                #44008
                  @kiri

                  Fabrický náboj so strelou DSG – aj s laboračnými údajmi:

                  Attachments:
                  #49518

                    Dobrý deň, mohol by som poprosiť kontakt na Vás.

                    Ďakujem.

                  Zobrazuje sa 8 príspevkov - 76 až 83 (z celkového počtu 83 )
                  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.