Úvodná stránka Diskusné Fóra P O Ľ O V N Í C T V O Zákon o poľovníctve Súhlas vlastníka poľovných pozemkov

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
 • Autor
  Príspevky
 • #19656 Odpovedať
   @katka21

   Dobrý deň prajem. Chcela by som sa informovať, komu mám doručiť list o zrušení súhlasu ako vlastník poľovných pozemkov, ked už s tým nesúhlasím aby sa poľovalo na mojich pozemkoch.

   #19657 Odpovedať
    @otakar

    Katka, odpoveď nie je jednoduchá. Akú výmeru pozemkov máš ? Podpisovala si zmluvu s poľovníkmi ty, alebo ju v tvojom zastúpení podpísal niekto iný ?

    #19658 Odpovedať
     @katka21

     Podpisovala som ja, ale chcem zmeniť svoje rozhodnutie. Dôvod? nakoľko niesom poľovník a ani nikdy nechcem byť, ale chovám poľovné plemená psov ktoré sú s pp a sú poľovne upotrebiteľné. Zraru niekomu začalo vadiť že ich cvičím na tieto skúšky v revíry mimochodom hned za dedinou. A kde ich mám teda cvičiť? na dvore?

     #19661 Odpovedať
      @otakar

      Aké typické na dnešnom slovensku. To čo tu desaťročia fungovalo, to odrazu dnes nejde. Nemám slov. Dnes si každý kvázi funkcionárik myslí že je boh ! Ale skúsim ti odpovedať ako viem.

      1, Zmluva sa s poľovným združením podpisuje na 10-15 rokov. Pozri si do kedy je podpísaná zmluva a kedy končí. Zmluvy ktoré som ja videl, boli napísané tak, že sa nedajú vypovedať. Pozri si ako je to v tvojej zmluve.

      2, Ak máš nejaký pozemok a aj keď ho užíva PZ na poľovné účely, to neznamená, že ty tam nemôžeš cvičiť svojho psa. Uvedom si, že je to tvoj pozemok a ty si na ňom môžeš robiť čo len chceš ! Ty si vlastník, oni na tvojom pozemku len môžu vykonávať právo poľovníctva. V žiadnom prípade však pri výkone poľovníctva nemôžu obmedziť tvoje práva. Toto si zapamätaj a nedaj so sebou zametať. / Dá sa ísť v tom obmedzení poľovníkov ešte ďalej, ale o tom inokedy /

      3, Odporúčam ti napísať sťažnosť na príslušný lesný úrad .
      V sťažnosti v krátkosti popíš aké obštrukcie ti robia miestni poľovníci na tvojich vlastných pozemkoch a žiadaj ich vyjadrenie. Myslím si, že to si poľovníci nedajú za klobúk.

      4, Napíš sťažnosť priamo na ústredie SPZ /http://www.polovnictvo.sk/kontakty/kancelaria/ na okresnú kanceláriu PZ asi nemá zmyslel písať, lebo tie sú prepletené rôznymi kamarátmi s ľuďmi v miestnych PZ o tom asi nemá zmyslel písať / Napíš priamo Šubovi a daj to na vedomie aj vedúcemu odboru kynológie.

      5, Požiadaj nejakého právnika, aby sa pozrel na tvoju zmluvu, a nech požiada o vypovedanie zmluvy. Ono totiž aj keď je zmluva zdanlivo nevypovedateľná, obvykle sa sa dá nájsť niečo čo by sa dalo ako výpoveď použiť, napr. nedodržiavanie zmluvných podmienok a pod.

      6, Píš o svojich problémoch kde sa dá, neboj sa pomenovať aj konkrétnych ľudí, nech sa široká verejnosť dozvie, kto sa to hrá na bohov.

      Držím ti palce. Chrapúňov je v dnešnej dobe akosi priveľa, ale netreba s s nimi báť bojovať.

      #19662 Odpovedať
       @traper66

       Co chcete riešit so Subom? Obyčajný úradnik, ktorý sa tvári že je niekto…Nemá žiadnu právomoc, ale akože má…
       Ešte tak užívat si za peniaze polovníkov, čo posielaju do SPK.

       #48882 Odpovedať

        tu je to podobne.. užívatelia poľovných pozemkov sa nechali splnomocniť zopár vlastníkmi aby zvolali zhromaždenie vlastníkov poľovných pozemkov, kde zastupovali naraz obe strany, aj vlastníkov, aj užívateľov, sami seba zvolili do orgánov spoločenstva, sami sebe odhlasovali nájom a ešte aj sami so sebou uzavreli nájomnú zmluvu, ktorú mi Poz.a lesný odbor odmieta sprístupniť a to aj napriek tomu, že sa jedná o môj majetok.. užívatelia nadobudli pocit, že im to tu všetko patrí, pričom sú len v nájme..

       Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
       Odpoveď na: Súhlas vlastníka poľovných pozemkov
       Vaše údaje: