• This topic has 66 odpovedí, 17 hlasov, and was last updated 04.02.2019/11:40 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 67 )
  • Autor
    Príspevky
  • #17822 Odpovedať

    skusenosti s týmto kalibrom ? na Diviaka, srnčia, vysoka ? ake strely použivate ?

    #17824 Odpovedať
      @lovec

      Pouzival som fabricke Federal Vital-Shok so strelou Sierra SPBT 100grs.
      Na holu vysoku fajn, danielky padali v ohni jedna radost.
      Na diviaka, no, potiahol by som maximalne tak na 40-50kg prasa. Nie ze by tento kaliber na to “nemal”, ale slusnost kaze pouzit na dospelu zver vacsi kaliber. Detto vysoka.

      Teraz skusim asi Nosler Accubond alebo Swift Scirocco.

      #17825 Odpovedať

      používam normu oryx zatiaľ žiadna skusenosť , nemate niekto skusenosti s oryxom ?

      #17838 Odpovedať
        @durko

        Na diviakov a vysokú dobré, ale srnčie prestreľuje ako celoplášť a odbieha aj po dobréj komorovéj rane dosť ďaleko. Toľko z vlastnéj skúsenosti.

        #17844 Odpovedať

        so strelivom RWS skusenosti nemate ? 6,2 g alebo 6,5 g strelou ?

        #17884 Odpovedať
          @petajko

          Povodne som ju kupoval na srnce, ale tak som si ju oblubil ze 30-06 uz skoro ani nevyberam zo skrine. S tymto kalibrom polujem uz 4 roky, v jelenej olasti, nemam prolem vobec s nicim, vysoka, cierna akakolvek kategoria, o srncoch ani nehovorim. Strielam prebijane nossler partition 6,5 g, skusal som RWS TMS 6,5g strasne podlievali, tak som od nich upustil, k SB sa radsej ani nevyjadrujem, to uz radsej Igman, su lacnejsie aj presnejsie. Co mi na tomto kalibri nevyhovuje je to, ze nemozes strielat cez prekazky, inak velmi prijemna strelba, mozes ju pouzit na vsetku u nas zijucu zver. Mam slabost pre male a rychle strely 🙂

          #17885 Odpovedať

          Som o nich počul pochvaluju tu strelu ten nosler partition je dvojaderna strela, skusim 🙂 ale chcel by som vyskusat CDP no neako neviem sa ku nim dostat v Košiciach.

          #18813 Odpovedať
            @sniper770

            petajko ako tu citam mas dajake skusenosti so strelivom igmani mohol by si nieco blizsie a konkretnejsie povedat ako sa zachova pri love ciernej ako aj u srnca

            #18814 Odpovedať
              @sniper770

              alebo mohol by dakto poradit ze do zkk 601 win243 ake strelivo je najviac vhodne na cene az tak nezalezi

              #18815 Odpovedať

              ja polujem s 243 W 13 rokov v Zapadnych Tatrach, strelil som s nim dva jelene cez 2OOkg aj kanca, bez problemov, pouzivam Prvy partizan pre jeho tvrdsiu strelu a vybornu presnost, na strelivo SB zabudni, mäkka strela, podlieva a rychlo fragmentuje.

              #18816 Odpovedať
                @sniper770

                skusal som teraz geco ale velmy ma prekvapilo sustrel min.5cm kruh ale zase igmani dieri sa dotykali. teraz neviem co by som mal skusat? na prvy rart. vraj hovoria ze zanese hlaven a s dalsimy strelamy nemam ziadne skusenosti nakolko teraz som kupil pusku

                #18817 Odpovedať
                  @sniper770

                  baranec hovoris ze ten prvy par. je dobra strela? sustrel ma aky a do dialky ako sa zachova

                  #18818 Odpovedať
                    @naco_naco

                    [quote=”sniper770″ post=18642]baranec hovoris ze ten prvy par. je dobra strela? sustrel ma aky a do dialky ako sa zachova[/quote]

                    počuj sniper770 uvedomuješ si že tvoje vyjadrovanie sa, je na úrovni 10ročného decka ? “do diaľky sa ako zachova” čo je to ? vyjadruj sa normálne,takto to vyzerá že chodíš do škôlky.

                    #18819 Odpovedať

                    sustrel mam do 5cm a o tej ,,dialke´´, ja strielam max do 180 metrov na istotu s min rozdielom v porovnani zo 100m, väcsie rozdiely zbadas pri 250 a viac metroch

                    #18820 Odpovedať
                      @sniper770

                      prepac naco-naco ale asi mas pravdu. chodim do skolky, co sa tyka strielania a hlavne stym kal. potreboval som nazor od takych co su skusenejsi, a maju daco za sebo stymto kal. ale ako vidim vela toho nedozviem .a do dialky som mal na mysli len to ze ne z kazdym kal. sa da strielat do dialky s velkou presnostou.ale dakujem pekne za vsetke dobre rady

                    Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 67 )
                    Odpoveď na: 243W
                    Vaše údaje: