Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #20719
      @milostonka29

      Aký máte názor na tieto kalibre ? Je lepší jeden, alebo druhý ?

      #20720
        @lacika2

        Načo by ti bola taká exotika akou je 338Federal ? Kto v tomto kalibri robí guľovnoice ? Možto tak Tikka. Pozri Sauer, Blaser, nikto poriadne v tomto kalibri nerobí zbrane.

        #20725
          @milostonka29

          Veď videl som práve tú Tikku, mne sa Tikka celkom pozdáva. Kaliber .338 Federal sa mi zdá veľmi zaujímavý. Nábojnica ako 308WIN.

          #20730
            @kiri

            Jedna vyguglená pichovinka – ako mi tu zvyknú písať – o 338Fed – strieľa z toho dosť subtílna babenka v Afrike na kudu. Len by som poznamenal, že to je guľovnica Savage – teda s dosť rovnou pažbou, ktorá takmer nekope, lebo os hlavne je takmer opretá o plece.

            Hunting Kudu in the Kalahari
            Hunting kudu bulls can involve a lot of spotting and stalking. On this hunt in Namibia, a long and challenging stalk results in the big bull dropping with a single shot from a Savage Model 16 Weather Warrior chambered in .338 Federal using 200-grain Federal Trophy Bonded Tip bullets.

            A pridávam jednu prílohu, čo znázorňuje zopár dutín striel v 338.
            Tu nájdete zdroj – aj v 308 – aj v 338 – cca v polovici stránky:
            http://www.rathcoombe.net/sci-tech/ballistics/methods.html

            Attachments:
            #20880
              @lovec

              Klamať a zavádzať ľudí sa nepatrí! 😉

              – takmer nekope je nezmysel, a že je to kvôli priamej pažbe je nezmysel na druhú. Samozrejme, že kope, ale spätný ráz sa prenáša viac v smere osi hlavne, do ramena a priama pažba len eliminuje klopný moment pri výstrele

              – odkaz na tabuľku je v súvislosti s 338 Fed. zavádzajúci, uvedené strely, resp. ich hmotnosti a rýchlosti sú pre kaliber 338 Federal nedosiahnuteľné…

            Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
            • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.