Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Krátke zbrane 357mag. alebo k100

  • This topic has 14 odpovedí, 8 hlasov, and was last updated 10.04.2010/22:33 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #12739
      @cunes

      na polovný ucel:angry:

      #12742
        @vlad

        ja mam glock 21- 45 auto , spokojnost na dostrelenie, pri dohladavke

        #12743
          @hospodar50

          :angry:

          #13695
            @barbar111

            Krátka guľová zbraň na poľovny účel? Chvála bohu, že nie som poľovník a nepochopil som otázku. Viem si to predstaviť v pohone (ako sa hovorí pre istotu , ale tvrdo definovať na poľovné účely, možno som nepostrehol v novom zákone, že sme dospeli do amerických pomerov a poľujeme revolvermi, pištoľami a lukmi, kedkoľvek a na čokoľvek. Alebo trepem dve na tri?

            #13757
              @wins

              neplaš sa, nie na poľovanie, ale ako záložná zbraň vhodná napr. v našich “premedvedelých” revíroch; keď sa niečo nedajboh zomele, dlhá zbraň je prvá vec, o ktorú rýchlo prídeš
              dostrelná rana tiež niekedy vhodná
              nosím 357

              #13763
                @cunes

                :laugh: uz mam 357m

                #13777
                  @seky

                  Ak by som chcel dostrelovať zver krátkou zbraňou, tak by to asi bolo len keď už leží- nieje schopná ďalej unikať a z pochopiteľných dôvodov sa k nej nechcem dostať tak blízko, aby ma mohli zasiahnuť parohy. Na to by som ale nebral 357, ale 22 long, pretože rana by smerovala na hlavu, resp. zo zadu do krku na stavec. Ale OK aj 357 by nebola zlá. Problém je v tom, že pištoľ môžeš použiť v nutnej obrane a krajnej núdzi, čo určite dorazenie postreleného kusu nieje. Poznám združenie, kde chlap pištolou usmrtil na repke “otráveného” srnca, ktorý mlel z posledného. Čakal ho neslávny koniec – vylúčenie zo združenia.

                  #13778
                    @wins

                    načo sa v tom patláš, potom ak nemajú ostať vo vzduchu zbytočné otázniky, treba nato reagovať
                    k 22-ke – prosím ťa, načo by to kto vláčil do lesa, to je pre cvičnú strelbu a nie ako záložná zbraň
                    samozrejme dá sa donekonečna polemizovať, ale pre mňa zver, ktorá stojí na nohách, nie je dostrelovaná ale lovená; za dostrelovanie považujem skrátenie utrpenia ležiacemu ešte žijúcemu kusu…

                    v dávnejšej minulosti sa zver dorážala tesákom, aj dnes je možné zarážcom či nožom kto to vie ako a má nato tak spraviť

                    zákony sú pekné, treba ich dodržiavať

                    povedzme, že nemám ďalší patrón do guľovnice, tak mám na výber – nechať kusa ešte sa trápiť bližšie neurčený čas, alebo mu pomôcť dostatočne výkonnou zbraňou s vhodne umiestneným dostrelným výstrelom

                    nechal by som túto problematiku tak, ide o teoretickú rovinu, ktorú si v praxi musí vyriešiť každý sám

                    #13779
                      @slavoslav

                      sorry, ale je to blbost, polovnik nieje na bojovej misii aby potreboval zaloznu zbran ak pride o primarnu a k tomu, ze nemas dalsi naboj, kolko vazi krabicka nabajov do gulovnice a kolko pistol, pripadne revolver s plnym zasobnikom? alebo sa tu niekto potrebuje hrat na cowboyaa a ovesat sa zbranami na polovacku?

                      ine je ked si niekto v oblasti plnej medvedov zoberie pistol, na prechadzku kdyby neco a nechce sa mu vlacit gulovnicu no tu by potreba dostrelovat zver bola velmi nahodna

                      #13788
                        @wins

                        počúvaj mudrlant, asi si ty mal byť na mieste jedného poľovníka na spoločnej pred pár rokmi, ktorému maco vytrhol guľovnicu z rúk a následne ho zvalil na zem; dotyčný mal krátku zbraň a maca zaštepil odspodu, čo mu pravdepodobne zachránilo život; chcel by som ťa vidieť, ako by ti pomohla tá krabička patrónov čo by si miesto záložnej zbrane mal so sebou ty

                        druhýkrát radšej nemudruj, nevieš vôbec o čom hovoríš; je na osobnom rozhodnutí každého, či so sebou nosí ďalšie železo alebo nie; mám aj osobný zážitok z útoku maca, zachránil som kožu kamarátovi; frajerské reči tých, čo o útoku medveďa vedia akurát z médií, mám tiež strašne rád

                        #13792
                          @slavoslav

                          neda mi, ale nestal ten maco na nohach? to len na margo tvojho predchadzajuceho prispevku, viem ze vtej situacii sa nato ohlad neberie

                          ale, odpoved bola na dostrelovanie, ak chces ist do takychto extremov nos aj nepriestrelnu vestu a mozes si zlomit vaz pri pade na bananovej supke

                          #13794
                            @wins

                            vieš, milý Slavo, keby si neoznačoval čomu nerozumieš za blbosť a nenálepkoval niekoho podľa tvojich zvláštnych kritérií za kovboja, tak by som ti odpovedal slušne a s úctou

                            keby si viac rozmýšľal nad tým, čo som napísal v predošlých príspevkoch, našiel by si za tým viac ako je napísané; ale asi ťa príroda neobdarila veľkou chápavosťou, alebo máš proste zlý deň

                            k tvojmu poslednému príspevku: to odkiaľ máš, že maco útočí stojac na zadných? alebo chceš byť za vtipného a myslíš si, že dotyčný pálil z krátkej zbrane na maca stojaceho na zadných – teda nie na útočiaceho? nevšimol si si že som uviedol, že maco dotyčného najprv zbavil dlhej guľovej – to myslíš, že spravil diaľkovým ovládačom? obdivujem tvoju vtipnosť pri tak vážnej veci

                            dostrelovanie nekomentujem,tú časť som uzavrel, práve nato platí čo som ti napísal na adresu tvojej chápavosti

                            ozaj si vtipálek – tú šupku z banána si stratil ty?

                            #13795
                              @slavoslav

                              vies mily wins, napisal som svoj nazor nato a tebou popisovany priklad (uvedeny az potom) povazujem za extrem i ked mozny, ale extrem, ked chces vlac zo sebou co chces …

                              k mojej chapavosti, ty dnes asi nemas tiez svoj den pretoze by si pochopil, ze moja narazka na stojaceho maca neznamenala ze ma byt na zadnych, alebo mam tvoju poznamku v jednom predchadzajucom prispevku chapat tak ze za lovenu zver povazujes len tu co stoji na zadnych a ostatne je dostrelovanie ked pojdeme do opacneho extremu? a ja som hovoril o vlaceni pistole na dostrelovanie a ked vazna vec dobre skonci tak sa na nej ludia po case dokazu aj zasmiat, ked zle je to uz ine, ale otom potom

                              a neviem co mas somnou za problem aj v druhom vlakne, uviedol som fakt ktory sa robi a ty si ma oznacil za truhlika, dal som ti namatkovy link kde sa vysvetluje preco sa to tak robi a dalsia ironicka poznamka, ak mas problem napis SS a mozeme to tam vyriesit

                              PS: dakujem za poklonu, ale az tak ako by som chcel nie, no pracujem na sebe

                              #13796

                              Vlad a to sa nebojíš napísať že pištol používaš na dostrelenie?Veď v zákone je napísané že krátka gulová zbraň sa nesmie použiť na dostrelenie zveri,alebo u vás v združení je to bežná prax?Zamysli sa nad sebou čo píšeš.

                              #13797
                                @wins

                                Slavo, keď mám na niečo iný názor, iné vedomosti či iný dôvod nesúhlasiť s napísaným príspevkom od kohokoľvek, tak odpovedám vecne a nie invektívami typu blbosť, kovboy, nepriestrelná vesta či banánová šupka zosmiešňujúce autora predošlého príspevku; ty si zjavne iný prípad a tak sa nečuduj, že si ma nie svojím odlišným názorom, ale spôsobom ako komentuješ ten môj, nasral;

                                ozaj nechcem rozoberať veci okolo dostrelovania zvere krátkou zbraňou a jasne som to dávno uviedol, ale aby si to aspoň trochu pochopil – ja nenosím krátku na dostrelovanie, mám úplne iné dôvody vrátane jedného uvedeného a nejde o obavu z banánovej šupky, detaily si nechám pre seba;

                                keďže 357, o ktorej je táto téma, dokáže zastaviť aj maca, hravo zvládne aj prípadné dostrelenie zveri; či ju majiteľ nato za určitých okolností použije, je vec jeho osobného rozhodnutia so všetkými konsekvenciami tak ako keď v živote urobíš hocičo

                                nechcem sa tu s tebou hádať ani ťa urážať, od teba by som očakával to isté; ale nečakaj, že budem k tebe ohľaduplný, keď ty strieľaš slovami ako sa ti zachce,a zrazu si prekvapený, že sa to niekomu nepáči a vracia ti to – chápeme sa? to nie je na riešenie cez SS, to nech si prečíta každý kto chce – aby sa vedelo, že sa treba k sebe chovať trochu úctivo a všetko bude OK

                              Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
                              • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.