• This topic has 23 odpovedí, 17 hlasov, and was last updated 31.12.2021/19:14 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #1679
      @stredansky

      Mám Gulovnicu CZ 550 W300 MAG. Som viac menej spokojný, ale vadia mi niektoré veci. Napríklad poistka je veľmi hlučná, záver ide ťažko, veľmi rýchlo chytá chrzdu – líšku. Naopak páči sa mi drevo.
      Chcem sa spýtať, aké máte vy skúsenosti.

      #1680
        @lovecc

        Prosím ťa, čo sa divíš? veď gulovnice tejto značky patria medzi najlacnejšie (možno ešte lacnejšie sú ruské zbrane). Čo očakávaš v tejto cenovej kategórii? Kúp si Sauer, Sako, Manlicher, …

        #1782
          @jager68

          Nezatracoval by som zbrane CZ. Zaver ide tazko.On sa trosku ,,vybeha”Ze rychlejsie cervenaju?-staraj sa trosku viac o zbran-predstav si taky Blaser s priamotaznym zaverom,ako zmokne,napada mu tam sneh,nejake tie drobnostky co sa v hore sem tam podaria,a k tomu zima-ako veksluje s tym zaverom a nie a nie nabit.V CZ tam vrazis ten zaver a palis.Otec ma CZ 550 Medium,7RM uz 6r.Nemenil by.Zaver ide potichu,drevo je pomerne o.k,vsetko co ma byť,aj je vyfrezovane a sustruzene z poctiveho zeleza,ziadne tzv.velkoseriove vylisky z formy.Ja mam gul.brok CZ U.brod-ma 36r.Nepredam za nic na svete.Je pravda,ze Steyr,Sako atd su kvalitne…ale nezatracujme CZ.;)

          #1803
            @karasek

            V polovnictve hermes v Bratislave mi povedali, ze Steyr isli kvalitou co sa pazieb tyka dost dole, pretoze expanduju na americký trh a vyrabaju velke kvanta zbrani v kratkom case. Vraj pazby su nekvalitne namorene a praskaju. Kamarat ma funglovku Steyr Classic, potom dam vediet, ako je na tom..

            #1804
              @horarik

              karasek napísal:

              V polovnictve hermes v Bratislave mi povedali, ze Steyr isli kvalitou co sa pazieb tyka dost dole, pretoze expanduju na americký trh a vyrabaju velke kvanta zbrani v kratkom case. Vraj pazby su nekvalitne namorene a praskaju. Kamarat ma funglovku Steyr Classic, potom dam vediet, ako je na tom..

              O tých pažbách máš pravdu, syn už tiež musel meniť pažbu na štaerke. Našiel na pažbe prasklinku v dľžke asi 10cm ! Našťastie mu to urobili v záruke.

              #1856
                @jager68

                Vyvalis za to poriadne penize vo viere,ze si plnis nejaky ten ,,mensi sen”-a hned mas problem.Kde je ta serioznost?ze hned reklamujes taky vyrobok.Predstava,ze sa pazba zlomi pri vystrele-sila-este horsia predstava-medved-ides strielat lebo musis-a pazba ta posle niekam….

                #1857
                  @jager68

                  Myslel som tu Seyr-flintu s tou prasklinou.:unsure:

                  #1858
                    @milos49

                    Neviem čím to je, ale zdá sa mi, že staršie zbrane boli vyrábané “postivejšie”. Dnes už výrobcovia na to kašlú. Chcú len rýchlo zisk a to za každú cenu a aj na úkor kvality. Ja si preto zásadne kupujem len staršie pušky. 🙂

                    #1916
                      @hunter55

                      Máš stopercentnú pravdu. Ak by som mal kúpiť tak radšej staršiu zachovalú ZKK600,601. Určite kvalitnejšie železo a aj solídnejšie prevedenie. CZ550 – ťažký chod záveru,hlučná poistka, hlučný napináčik na dobrý rozptyl treba výberať. Skrátka flinta DODO – dorob si doma. Potvrdia aj zbrojári. CZ už nie je to čo voľakedy.

                      #3932
                        @peter33

                        Zdravím, pánov poľovníkov. Chcel by som sa spýtať, lebo stojím pred dilemou akú guľovnicu kúpiť- v mojej cenovej reláciií by boli Tikka, Rosler, alebo nová CZ 550 lux. Všetky v kalibri 8x57JS. Na tikku mi povedali že čakacia doba je od pol roka až rok, čo by mi nevadilo, pretože mám guľobrok 7x65R, ale trochu ma odrádza ten lúčik a spúšť z plastu. Ten rosler, no čo ja viem, neviem ako sa bude chovať to lôžko hlavne, keď sa bude často meniť hlaveň, a vystríhali ma kvoli častým opravám spúšťového mechanizmu. CZ by bola asi najlacnejšie, ale čo na ňu počujem ohlasy, tak neviem, ale šak keď je to LUX ka, hádam tam si dajú záležať, nie ako na štandarde,.Tak neviem čo spraviť, chcel by som len tu 8x57JS. A nebolo by zlé kúpiť aj starú Z tku, len tých je už málo, a ak sú tam máloktorá ma ešte dobrý vývrt.Ďakujem za rady, dúfam že mi pomôžete.

                        #3935

                          Bubi na com si fical, ked si pisal tieto riadky? To muselo byt nieco tvrdsie asi. Mam Blaser a cistim ho raz za rok, ked nezabudnem, ale este som s nim nemal problem, ako tu dristas. Ked si nieco slahnes, tak nevypisuj, pekne sa z toho vyspi.

                          #3936
                            @shooter

                            Teraz som si kupil Tikku t3 a dodali my ju do 8 dni. Ten plast na luciku neje ziaden problem, tak sa toho obavat nemusis aj pazba ti urtcite padne do ruky len ta cena je trochu vysoka.

                            #3938
                              @peter33

                              Ahoj shooter, v akom kalibri si si kúpil tú tikku??Ja by som chcel 8x57JS.

                              #3939
                                @shooter

                                Mam kaliber 7×64

                                #3940
                                  @shooter

                                  Peter33 posielam ti adresu velkoskladu odkial my zbran poslali.
                                  Detex,spol s.r.o-Praha
                                  Tel:281868652,281860692
                                  http://www.detex.cz

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 24 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.