Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Bez zbrojného preukazu hammerli hunter force 900

  • This topic has 335 odpovedí, 34 hlasov, and was last updated 26.12.2017/14:12 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 336 )
  • Autor
    Príspevky
  • #4264
      @thomas32

      chcel by som sa informovat o tejto vzduchovke za odpovede dakujem

      #4580
        @myrolm

        a co by si potreboval vediet?

        #4586
          @fogas11

          no ja neviem co chces ale podla toho co som pocul zevraj to robia cinania a lepia na to nalepky made in sweiz ci jak sa to pise a ak chces viac skus si precitat tuto
          http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=4534&postdays=0&postorder=asc&start=60

          #4589
            @myrolm

            ja ju mam, takze pokial ju chces vidiet alebo vyskusat kludne prid na stretko vzduchovkarov tuto sobotu, alebo sa mozeme stretnut, dam ti ju do ruky, zastrielas si a potom uvidis ci je to cina alebo nie 🙂

            #4592
              @tomcat

              tak uz sa tesim na test, vela som o nej pocul ale este v ruke nedrzal

              #4618
                @tomcat

                takze odskusane
                silna vzduchovka, troska kope a od toho ako sa ten kopanec zvladne zavisi aj presnost, urite to nie je vzduchovka ktorou budete presne strielat po par vysrelenych diabolkach (chce to urcite par stoviek diaboliek), chce to cvik, vzit sa do nej, ako prebieha vystrel
                bezpecnost je vzhladom na poistky na dobrej urovni, myslim ze zlyhanie poistky je mozne len vadou materialu
                jedine co mi na nej troska vadilo je ta vaha, masivne telo, hlaven a pod nou nabijacia paka spravi svoje a tak prvy dojem bol taky ze ma tahala k zemi 🙂 na moj vkus je nevyvazena, hlaven prevazi bez problemov pazbu a preto treba pevnu ruku, urcite to nie je vzduchovka na celodenne strielanie v stoji, ale inak pohoda, kto si ju kupi sklamany nebude
                vzhladom na to ze nebolo chrono, tak vykon je mozne len subjektivne odhadnut, ale na 10, 20 a 30m bez problemov (podobne ako moja Slavia 634 ktoru mam zmeranu) prestrelila asi 0,5mm zelezny plech (ocel to nebola) o priemere cca 15cm (taka ta gulata plechova znacka co sa zvykne davat dozadu na nakladiaky, vlecky a privesne voziky, ze akou max rychlostou moze ist) na 50m uz klasicku velku znacku “Zakaz vjazdu” a teda aj hruby, cca 2mm plech ak je moj oshad spravny, logicky neprestrelila, ale to nedokazala ziadna 🙂 takze odhadoval by som ze moze mat okolo tych legalnych 15J

                teraz ma napadlo ze som zabudol pozriet kvalitu opracovania kovovych casti, ale kedze ma nic neupozornilo na zlu kvalitu, hodnotil by som to skor pozitivne

                nabijanie je tiez otazkou zvyku, sposob vkladania diaboliek je klasicky ako u HW97, Diany 460, 54 a AA TX200 (prst s diabolkou treba cez nabijaci otvor vopchat cely do tela valca a tam sa trafit odzadu do hlavne, kedze rukou sa zaclanate a nevidno koniec hlavne, prve nabijanie bude dost trvat nez sa do hlavne trafite, nez si navyknete ako tu diabolku drzat v ruke a ako hlboko tie prsty dnu strcit), cize to chce cvik a ten kto predtym strielal zo zlamovacky bude pokladat vkladanie diaboliek za dost nemotorne

                este by sa mal vyjadrit majitel k presnosti, na kolko metrov strielal stuple od flias, ak na ne strielal, lebo ja som na nej odskusal len cca 20 vystrelov a to je na posudenie presnosti malo, vzduchoviek bolo na zraze vela a ked som si chcel osahat to co som predtym v ruke nedrzal, tak som fakt nemohol viac z nej strielat a hlavne prestelovavat optiku aby sadla mojmu sposobu strelby… v kazdom pripade ako som spomenul, trafit kovovu tabulku priemeru 15cm nebol na 30m problem

                #4621
                  @myrolm

                  tie stople z umelych flias som strielal na 25 – 35 m, sem-tam sa podarilo netrafit ale mne sa klepu ruky 😀

                  #7322
                    @jerem555

                    Ahojte, trocha oživím starú tému. Viete mi poradiť ako rozoberiem túto vzduchovku? Chcem sa jej pozrieť na zúbok ale nedostal som sa dalej, ako k vyšrobovniu dvoch šróbov spod ochrany spúšte a poistiek.
                    Alebo aj nejaký nákres by potešil….

                    #7352
                      @myrolm

                      ked ju mas vysobovanu z pazby, nemusis rozobrat spust, staci vybrat jazycek ktory drzi valec pri natiahnuti, to je ten uplne vzadu, je tam jedna pruzinka a oska a potom si ju postavis na “dno” to znamena hlavnou dolu, zoberies si nejaku tycku a kladivko, chytis za hlaven a pomaly vybijes kolik, ktory drzi dno o telo valca. ked to bude uz-uz vonku, potom staci uz len pritlacit, tycku vytienut a vyberies vsetko krasne vonku.

                      #7357
                        @jerem555

                        o… ďakujem.
                        Ešte pls, z čoho si spravil valec a aké presne tesnenie na valec používaš? (aj model bo nie som strojar:laugh: ) Mne na nej po výstrele dosť rezonuje pružina, asi ju budem musieť vypodložiť a upraviť jej vodítko.

                        #7412
                          @myrolm

                          piest mam aktualne z ocele, tesnenie je silikonova pneumaticka manzeta kupena podla rozmerov piestu.

                          #7448
                            @jerem555

                            Dik. Niekto tu na fore odporučal piest zo silikonu. čo na to hovoriš? a Pls, ako je to u Teba s pružinou, tieš Ti po výstrele rezonuje??? A menil si ju ?

                            #7451
                              @tomcat

                              piest zo silonu urcite nie, je prilis lahky aby bol schopny odovzdat dostatok energie, a okrem toho jeho zivotnost by som videl tak max na 100 vystrelov… struna ho utlcie k smrti o stenu valca

                              vzdy ked rezonuje struna, skontroluj si voditko pruziny, ci je so strunou natesno alebo je tam vola, ak je vola, je to ZLE…
                              dalej pomaha ak strunu namazes nejakou vazelinou ktora na nej aj bude drzat, cize nejakej hustejsej konzistencie

                              #7454
                                @myrolm

                                anoo je tam origos voditko a je dost natesno, takze neviem preco to rezonuje, mne nikdy nic nerezonovalo 🙂 inak mam jeden piestik aj s tesnenim do hammerli este zvysny 😛

                                #7491
                                  @jerem555

                                  MiroLM, to je ako ponuka:laugh: Som Ti poslal správu, sa pozri pls…

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 336 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.