• This topic has 18 odpovedí, 9 hlasov, and was last updated 21.05.2016/13:07 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #18628
      @mifo

      Páni,rád by som vedel či je pravda,že infražiarič s vlnovou dĺžkou 850 nm je fakt neviditelný,či zver od neho neodskakuje,ako to opisujú predajcovia. Prosím len o skúsenosti,nie dohady. Ďakujem,

      #18629
        @volodo

        Ono je to asi tak, že 800-850nm je “neviditeľné” pre ľudské oko… zver na takéto svetlo často reaguje. / testoval som to viackrát / Oveľa lepšie skúsenosti mám s 920-980nm. Na túto vlnovú dĺžku svetla zver skoro vôbec nereaguje… 920nm a viac však nemôžeš používať s prístrojom na nočné videnie 1gen. Infra ožarovače môžeš kúpiť napr. tu: http://www.ibo.sk/shop-prislusenstvo-k-nocnemu-videniu/4/227/

        #18631
          @mifo

          Vďaka za info. Ja to špekulujem k digitálnemu NV. Uvítam ďalšie skúsenosti.

          #18632
            @podes

            Ku akému NV chceš ten prísvit? Aj ja sa chcem vyzbrojiť zatiaľ nešpecifikovaným NV, tak nasávam všetky ivformácie okolo toho.

            #18633
              @mifo

              K digitálnemu pulsaru.

              #18634
                @volodo

                Pre všetkých čo chcete experimentovať dám jeden námet:

                Celkom zaujímavé riešenie je použitie svietidla s IR modulom.
                Svieti to veeeeľmi slušne….

                svietidlo:
                http://www.baterky-noze.sk/sk/eagletac/6090-eagletac-t20c2-mkii-xm-l-t6-ho-580lm.html

                IR modul:
                http://www.baterky-noze.sk/sk/eagletac/5490-eagletac-t20c2-ir-modul-850nm.html

                #18635
                  @podes

                  Volodo, teraz si ma uviedol do pomykova. Neviem či to reálne funguje ako NV, alebo je to len náhrada NV ktorá však plaší zver. Je to niečo ako ND-3?

                  #18637
                    @volodo

                    ND3 je zelené svetlo cca 600nm, ktoré je očami vidieť. To čo som sem prilepil je svietidlo – baterka, v ktorej sa dá vymeniť svetelný modul za modul s IR svetlom 850nm. Toto už očami neuvidíš. Je to “lacná” náhrada za drahé infra ožarovače k prístrojom nočného videnia.

                    #18638
                      @podes

                      Ďakujem za info volodo, ale asi to nebude to pravé orechové. Nemá zmyslu ponáhľať sa, treba došetriť a kúpiť niečo solidnejšie.

                      #18652
                        @sumcar

                        Uz ste kupili ten digitalny Pulsar , alebo mali ste ho moznost niekde vyskusat ?

                        #18653
                          @mifo

                          Mal som ho požičaný dva týždne,takže som ho stihol otestovať.Nedá sa to porovnávať 1. gen,ale ani s 2. Je to niečo medzi.Nevýhodou je ,že to nepracuje zo zbytkovým svetlom,takže potrebuješ stále prísvit.Výhodou je ,že to pracuje aj s prísvitom nad 900 nm,čo je vlastne neviditelná vlnová dĺžka.Takže za tie peniaze radšej digi ako 1+gen.

                          #19912
                            @stempi

                            Dobrý deň.Prosím o radu,aký prísvit dokúpiť k nočnému videniu NVRS gen 1.?Ďakujem.

                            #19913
                              @kladivo2
                              #19914
                                @stempi

                                Ďakujem .

                                #19915
                                  @hudecmil

                                  Najlepšie je kúpiť si nočné videnie 3generácie, tam už infra prísvit vôbec nepotrebuješ.

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.