• This topic has 19 odpovedí, 10 hlasov, and was last updated 18.08.2016/21:25 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #18232
      @lubco

      Chcel by som sa opytat na remington 700,ma s nou niekto skusenost,dal by sa zohnat nejaky typ do tych 700,800 eur?Mal som moznost vyskust si Remington 770 no urcite by som si ju nekupil tak preto sa pytam na R 700

      #18245
        @pito

        Co ti vadilo na tej 770.

        #18264
          @lubco

          ked som zasuval naboj do hlavne tak sa vzdy zadrhaval a zo spicky projektilu odstiepovalo male kusky a to som vyskusal aj s druhym novym zasobnikom,dalej po par vystreloch 4,5 som mal problem vytiahnut zaver,mam starsiu ZKK 600 a to sa mi v zivote nestalo,jedina dobra vlastnost na 770 bola ta ze bola presna

          #18274
            @seky

            700-vku kúpiš novú za cca. 500,-€. Skús v Nitre u Fraňa. Ja som si ju kúpil asi pred dvomi rokmi v 243 Win. a som spokojný. Mám to ale s plastovou pažbou, v dreve je to asi drahšie.

            #18279
              @m-kruty

              nechápem ako môže niekto tvrdiť , že je to dobrá zbraň. je to akurát dobrý americký odpad. 4-tá kategorická skupina určená na šrotovanie. No je lepšie je to predať za pár korún ako zaplatiť za zošrotovanie. Ale veď za 500€ no nekúp. Funguje to presne ako keď ja dám opotrebované oblečenie nadácii a Afričan sa teší aký je moderný a nový.

              #18295
                @seky

                U nás ešte funguje aj t.z.v. ľudové polľovníctvo s poľovníkmi “z ľudu”. Nie každý si teda môže dovoliť nchať postaviť pušku u Krutého. Píšem len moje skúsenosti. Puška nemá problém robiť na 200 metrov sústrel do 4 cm. Netvrdím, že pri tej verzii ktorú mám sa s tým dá strielať v asociácii presnej streľby, ale warminty sa objavujú aj tam a sú celkom úspešný.

                #18297
                  @m-kruty

                  Ja netvrdím , aby si si dal postaviť pušku. Ani som takýmto nádychom nikdy nepísal a plne chápem ,,ľudové poľovníctvo”. Nepoznáš cestu akou sem idú na trh a ideš ich chváliť ( veľké záverové vôle , zadrhávanie záverov a podobne. proste hnusný šit). Remington má samozrejme aj kvalitné zbrane ale tie sa sem na trh nedostanú. Bohužiaľ východný blok a komunisti urobili svoje. Takže na záver asi toľko: môžeš sa na to pozerať ako chceš, myslieť si čo chceš na bývalí východný blok sa vyváža 3-4 kvalita a tomuto faktu neutečieš. Ak by u nás neexistovala byrokracia 40% týchto úžasných zbraní od dovozcu z Nitry by sa likvidovalo alebo expedovalo späť do USA. Ale nekúp a ešte k tomu aj duralová montáž grátis super nie?

                  #18299
                    @0303-jozinko

                    Presne tak Milan , cena je priamoúmerná kvalite! Pozrite sa čo chválite:

                    http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=ZOM9wV9YGZI&NR=1

                    #18300
                      @pito

                      Na tu 770 som sa pýtal preto lebo ju vlastním pol roka,viem ze je to krátka doba na hodnotenie jej kvality a spoľahlivosti ale zatiaľ maximálna spokojnosť. S tým zadrhavaním nábojnic po vystrele som mal problem aj ja a to u nábojou sab u ostatných výrobcou streliva je to v pohode.S tou presnosťou je to tak ako pišeš-na 110m s nou strielam v pohode trojstrel.Mimochodom k prispevku pana krutého-do akej cenovej kategorie zaraduje pažbu na svojej gulovnici ked asi po tyždni bežania inzerátu menil fotografie.

                      #18301
                        @pito

                        Jožinko čital si aj komentare k tym videam.

                        #18306
                          @seky

                          Ja netvrdím, že to čo mám, alebo to čo sa do SR dováža je najvyššia kvalita. Záver má skutočne vôlu, plastová pažba nič moc. Ale keď som v lese, nemám chuť dávať pozor na požbu z ušlachtilého dreva,ktorá sama o sebe je drahšia ako Remington 700. Ja to mám ako “pracovnú pušku, na ktorej keď zohnem hlaveň, čert ju ber, kúpim druhú. Mám aj SteyerManlicher, ale ten stál 1.400,-€ a ten vozím v puzdre a nie pohodený kdekoľvek v aute. Ak chcem pušku na reprezentáciu, kúpim takú, za ktorou sa všetci otočia ako za dlho nohou blondínou. Ale na drsnú robotu zoberiem radšej nejakú silnú rusku.

                          #18308
                            @m-kruty

                            šeky tu nejde o plastovú pažbu. Nevadí , že ju máš , veď ako tvrdíš na prácu ok. Ja tu píšem o problémoch kde za normálny okolností by neprešli tlakovými skúškami pre konštrukčné problémi. Mňa nezaujíma dizajn. Daj si čo chceš tu je iný problém týchto zbraní. Kontakty a byrokracia je to prečo sú tu. Inak by sa to dovozcovi neoplatilo ,ak by mal zo sto kusov 30-40 poslať späť za mláku. Z mojej strany všetko.

                            #18318
                              @kepest

                              Ako alternatívu na R 700 môžeš vyskúšať aj HOWA 1500. Sú to prakticky rovnaké systémy. A aký kaliber máš vybratý ?

                              #18319
                                @lubco

                                Momentalne mam kaliber 30-06(ZKK)no je uz starsia.Pouzivam ju 5 rokov a nevidim dovod menit ten kaliber.Ako spominal Seki”U nás ešte funguje aj t.z.v. ľudové polľovníctvo s poľovníkmi “z ľudu”.Ja nepotrebujem pusku za 1000-1500eur ze ked ju vezmem do lesa budem na nu davat pozor aby som ju neposkriabal ale ako spominal”m.krutý”( veľké záverové vôle , zadrhávanie záverov a podobne.)-nechcel by som aby mi po 10-15 rokoch vyrazil zaver hlavu a som zvedavy ci po 20 rokoch prejdu tlakovymi skuskami.Kupil by som si CZ,ale tie pusky ma vobec nicim nezaujali(doslova).Trochu si budem teraz protirecit ale asi si dosporim a rozmyslal som nad gulovnicou Browning x_bolt hunter alebo Tikka T 3 hunter samozrejme v kalibri 30-06 uz nech to nieco vydzi,aky mate na nich nazor?.Tak co Vy na to???

                                #18320
                                  @varmint

                                  nazdar,ja mam rem.700 sps varmint tak mozem o nej povedat len tolko ze zaverova vôla je na nej o mnoho mensia ako na cz550-kach(dokonca novych),chod zaveru je “ako po masle” ,a hlaven je hrubostenna z uhlikovej ocele.(za material na NOVYCH puškach CZ vyroby dnes nikto asi neda ruku do ohna)
                                  ale aby som len nechvalil,z tej mojej plastovej pažby nemam dobre pocity,je to tym ze sps varmint je lacnejsia prave kvôly pazbe,kde sa predpoklada dalsie ladenie stavebnice tymto smerom,preto aj mne uz cestuje domov origo orechova pazba. Dalej mozem povedat ze spust nie je taka citliva ako na tom videu,naopak je tvrda ako kamen-da sa ale nastavit! Myslim ze REMINGTON ten spor vyhral lebo nebola spravne nastavena. Ja som v nej imbus klucik zalomil pretoze som sa to pokusil nastavit sam a nevedel som ze mechanizmus musim RIADNE nahriat kvôly zaliatiu srobikov v nejakom lepidle ci co to bolo.. Vyriesil som to kupou novej tercovej spuste Timney co boly dalsie peniaze do pusky vrazene.
                                  Ozaj,rozdiel medzi R700 a R770 je velky,neporovnatelny!

                                  Tak len tolko,a teraz ma pochovajte CZ-tári 😛

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.