Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #1372

      Chcem si kúpiť Sauer202, chcel by som ju v 8. Aký kaliber mi doporučíte na srnčiu?

      #1514
        @horarik

        Chceš to len na srnčiu? Až áno tak ti kľudne stačí 5,56 alebo 308, ten je dokonca skoro univerzálny skoro na všetkú zver, nielen na srnčiu. Skôr by som uvažoval o strelive ako o kalibre.:laugh:

        #1626
          @lovecc

          mam Sauer 202 Clasik .270Winchester 🙂
          strelil som uz niekolko diviakov aj cez 100kg, mam dvoch jelenov a niekolko srncej. nic viac nepotrebujes.

          8ckovy kaliber na srnciu je blbost. alebo budes lovit medvede?

          #1630
            @jager68

            Sam vies,ze nie je vsetko priemer strely. Kludne s 8ckami na srnciu poluju.Ta tazka strela nema takmer ziadny odpor /pri srncej/ a teda dovod sa deformovat. Ale ja osobne by som ju volil len vtedy,ak by som pre vazne poloval len na diviaky a jeleniu zver.

            #1632
              @lovecc

              Bubi napísal:

              Sam vies,ze nie je vsetko priemer strely. Kludne s 8ckami na srnciu poluju.Ta tazka strela nema takmer ziadny odpor /pri srncej/ a teda dovod sa deformovat. Ale ja osobne by som ju volil len vtedy,ak by som pre vazne poloval len na diviaky a jeleniu zver.

              bubi, ale on chcel prevažne na srnčiu. 🙂 preto som mu napísal, že 8cku by som nebral. načo so sebou vláčiť kanón?

              #1650
                @jager68

                Lovecc napísal:

                Bubi napísal:
                [quote]Sam vies,ze nie je vsetko priemer strely. Kludne s 8ckami na srnciu poluju.Ta tazka strela nema takmer ziadny odpor /pri srncej/ a teda dovod sa deformovat. Ale ja osobne by som ju volil len vtedy,ak by som pre vazne poloval len na diviaky a jeleniu zver.

                bubi, ale on chcel prevažne na srnčiu. 🙂 preto som mu napísal, že 8cku by som nebral. načo so sebou vláčiť kanón?[/quote]

                Suhlasim.Najlepsie je mat asi viac flint.Ja len vravim,ze s tym v poho ulovi srnciu a nerozbije ju. 8cka je celkom fajn.Videl som uz par ks.srncej ulovenej 8ckou a velmi pekne a cisto ulovene.Minimalne poskodenie.

                #1652
                  @jager68

                  No aj ta 270W je slusny kanon. 950m/s atd.A ked to nema dobry a vhodny druh strely tak….aku asi pri kazdom kal. inak bol to moj favorit,ked som kupoval gulovnicu.Dobra balistika,minimalny spät.raz atd. A skoncil som pri 7RM. Mam este Savage, a 7x65R.

                  #1655
                    @lovecc

                    Bubi napísal:

                    No aj ta 270W je slusny kanon. 950m/s atd.A ked to nema dobry a vhodny druh strely tak….aku asi pri kazdom kal. inak bol to moj favorit,ked som kupoval gulovnicu.Dobra balistika,minimalny spät.raz atd. A skoncil som pri 7RM. Mam este Savage, a 7x65R.

                    no bubi pozeram ze mas celkom slusnu vybavu.B)

                    #1658
                      @jager68

                      ,,Roky setrenia” a vymyslania roznych dovodov preco prave teraz potrebujem novu a dalsiu pusku a preco nekupim:radsej novu pracku ale nejaky leupold z Ameriky-slova mojej manzelky- atd.:) 😉 😆

                      #1660
                        @heron35

                        Bubi napísal:

                        ,,Roky setrenia” a vymyslania roznych dovodov preco prave teraz potrebujem novu a dalsiu pusku a preco nekupim:radsej novu pracku ale nejaky leupold z Ameriky-slova mojej manzelky- atd.:) 😉 😆

                        ako keby som počul moju manželku :laugh: :laugh: :laugh:

                      Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
                      • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.