Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #14936

    prosim vas mohol by my niekto poradit neake dobre strelivo do 223rem na lisky -presne,ucinne a aby neposkodilo kozuch.Rozmyslal som nad SB strela sierra hpbt alebo hornady v-max dakujem

    #16878
      @walter

      Najlepšie na líšku sú prebíjané s redukovanou navážkou a mäkkou strelou, ktorá sa deformuje aj pri menšej dopadovej rýchlosti a dobre odovzdá energiu.Väčšina nábojov s poloplášťovou strelou sériovo vyrábaných, má vysokú dopadovú rýchlosť ako aj energiu. Pri bežných streleckých vzdialenostiach sú tieto náboje na líšku predimenzované. Poloplášte robia veľké výstrelné otvory, taktiež celoplášť keď “chytí” kosť značne devastuje kožušinu. Heandler&Naterman ponúka čisto olovené pomedené strely, avšak tie si vyžadujú navážku tak do 500m/s úsťovej rýchlosti.Pri týchto rýchlostiach je to však horšie s balistikou na väčšie vzdialenosti.Ja si vyrábam náboje s vlastnou odskúšanou laboráciou a som s nimi spokojný.

      #16880

      Ja mam oskusane norma oryx 3,6 g 223 rem dierka dnu a dierka von kozuch ma len 2 dierky aj na väčšiu vzdialenosť okolo 150, 200m raz som drafil cca 150 krokov lisku do hlavy som cakal ze bude rozbita ale som bol prekvapeny minimalne len 2 dierky strela sa nerozbija je pokope skusal som aj SB 3,6 g aj RWS 3,6g , prvy partizan 3,6g , nebol som spokojny ako s normou oryx len odporučam

      #17530
        @walter

        S tými dvomi malými dierkami od tvrdej strely -jedna dnu a jedna von, sa to pekne počúva, ale v praxi je to poväčšine tak, že líštička s tými dierkami väčšinou zabehne hóóódne ďaleko, a stáva sa, že ju strelec nenájde.
        V poslednej dobe sa mi osvedčili strely Hornady V-Max s vlastnou laboráciou. Sú veľmi presné, po vniknutí do tkaniva ihneď fragmentujú a črepiny si urobia vo vnútri hrudnej dutiny “svoje”, málokedy líšku prestrelia, a keď,tak len malý zbytok olova z jadra strely. Zo začiatku som strieľal za lopatku, vtedy sem-tam prestreľovali, vyskúšal som na lopatku , alebo na “štich”, líšky padajú na fleku, bez priestrelu, len dierka dnu.

        #45155
          @kiri

          Jedno zaujímavé videjko – nielen o tejto téme, ale aj o prebíjaní v ozaj domácich podmienkach – ako stačí využiť stojanovú vŕtačku ! A tiež o využití výplne prázdneho priestoru. Asi by som sa po každej rane pozrel do hlavne…ale chlapovi to – zdá sa – funguje. Je to spôsob výroby redukovaných nábojov – sú na to aj iné spôsoby, ale toto je naozaj domáca výroba…na videjko ma upozornil kamarát Voloďa Vrbík. Je to spôsob, ako z 223 urobíš silnú 22LR – aby si do 100m nerozbíjal. A tichšia streľba je len vedľajší produkt. strela 3,5g celoolovo Lyman,  V0 – 370 – 400m/sec. Zaujímavé je, ako vybíja kapsľu – júúúj – zimomriavky?..ok – teda zápalku…na domáckom zariadení..celkovo sa tým baví. Na prípravu zopár “ostrých” to asi stačí.
          <h1 class=”title style-scope ytd-video-primary-info-renderer”>Как из 223Rem сделать мелкашку?!! </h1>
          https://www.youtube.com/watch?v=N0tzoS1cW88&feature=youtu.be

           

        Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
        • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.