Prihlásiť sa na odber
Upozorniť ma na
guest
4 x komentované
Inline Feedbacks
View all comments
MARTIN766
MARTIN766
7 months ...

Zdravim ake strelivo ste použivali
Ja som kupil ZKK601 243win neviem aky typ streliva zakupiť Ďakujem.

Ján Krnáč
Ján Krnáč
7 months ...

Dobrý deň, môj výber streliva by bol nasledujúci. Vybrať si min.3 výrobcov streliva, kúpiť po krabičke a na strelnici vystreliť min. po 3 výstreloch z každého streliva a ktoré budú mať najmenší rozptyl, s tým potom strieľať.

kiri
6 months ...

Každej hlavni iné strelivo chutí.
A voľakedy dávno platilo, že americkým rážam najlepšie americké strelivo chutilo. Kto mal možnosť a dostal sa k USAckemu, bol vždy spokojný. Európske nie že by bolo zlé, ale usácke tým hlavniam chutilo lepšie. A európskym rážam zase európske. Napriek tomu sa iste dá nájsť slušné aj európske strelivo – len treba pohľadať. Práve to býva dôvodom predaja inak dobrej pušky – vnútorná nespokojnosť…s niečím. A práve to sa kupujúcim neprezrádza. A preto mnohí radšej nepredvedú SVOJ výkon s predávanou puškou – lebo on sám s ňou nevie nastrieľať. Ale zase – aby som bol komplexný – mnohí kupujúci by ani za svet nechceli predviesť svoje strelecké umenie…lebo ja si tam dám inú optiku, lebo ja budem mať iné náboje a pod…skrátka potom je to alchýmia – a možno zase nejaká puška na predaj. A tak dokola…a zase dokola…a stále je tu nádej, že raz natrafíme na to ( pre mňa! ) dobré.

kiri
6 months ...

Ešte trošku k tej 243.
Ja osobne túto pušku nemám, ale poznám jej potenciál veľmi dobre – z dohľadávok po streľbe proti večer a v noci na splne. Najmä európske náboje. Chcem dôrazne pripomenúť, že úspech streľby týmto nábojom PRUDKO záleží na ROZUMNOSTI strelca. Oplašený dilino je katastrofa – rozvážny a rozumný strelec – je vcelku pohoda. Ísť s niekým na posliedke ktorý zbadá zver vo vysokej tráve a do toho prostredia vystrelí – je zábava na celú noc aj v troch revíroch. Ale vystreliť na pľúca z posedu na čistej dráhe strely – je robota len tam prísť a zobrať zvera. Chcem vám dať do pozornosti jeden článok od človeka, čo VIE. Je to z USA, ale veľmi zdôrazňuje kam s týmto nábojom MUSÍTE trafiť. A – samozrejme – sa to týka amerických nábojov. Ale takýto je reálny stav tejto ráže. Dokáže veľké veci – ale nie je pre HLUPÁKA ! A či si skutočný lovec, alebo to druhé zistíš pri dohľadávke. Príroda sama ukáže.

https://camocrew.com/best-deer-bullet-for-243-win/