Strelnica Horáreň Nový Tekov – Aktualizácia

Priatelia, stále mi chodia dotazy na tento článok, ktorý bol uverejnený ešte v roku 2009.  Medzi tým však pretieklo veľa vody a mnohé sa zmenilo. Bol som preto pre vás zistiť ako strelnica funguje.

Takže dobrá správa je, že strelnica funguje, horšia správa je, že reštaurácia bohužiaľ nie. Aj tu sa pod situácia podpísalo nešťastné menežovanie pandemických opatrení za Matovičovej vlády. 

Z reštaurácie je už len závodná kuchyňa, ktorá pripravuje stravu pre ubytovaných pracovníkov blízkej Jadrovej elektrárne. Aj to len v pracovné dni. V sobotu či nedeľu si nemôžete zakúpiť ani len minerálku na občerstvenie.

Strelnica funguje s odhodlaním nových zanietených ľudí každý deň, vrátane soboty a nedele, okrem štvrtku.

Dá sa strieľať guľová zbraň na 100m, krátka na 50 m alebo 25 m, bokovnica sa môže strieľať ako americký trap, alebo skeet.

Na strelnici bol veľmi milý a ústretový pán (Peťo), ktorý mi vysvetlil všetky novoty čo tam teraz fungujú. Dajú sa požičať zbrane aj zakúpiť strelivo, či terče.

Na strelni sa usporadúvajú aj strelecké preteky a súťaže.

Viac informácií, ceníky, ako aj rezervácia konkrétneho stanovišťa na strieľanie sa robí cez modernú internetovú stránku. Link na stránku strelnice 

Alebo si môžete zavolať na tel. číslo: 0903/945541

 

Bol som tam v nedeľu, cítil som sa veľmi príjemne a super som si zastrieľal a oddýchol.

Strelnicu doporučujem.

 

Autor: Volodo. 

 

 

———————-Neaktuálne info v staršom článku som dal do tmavého rámiku ————

Neďaleko od atómovej elektrárne v Mochovciach, na ceste medzi Zlatými Moravcami a Levicami sa nachádza strelnica. Návštevník tu nájde príjemné prostredie a aktívny relax ako aj ubytovanie a chutné jedlo.

Areál je viac účelový. Sú tu možnosti strieľania na asfaltové holuby, ale aj možnosť zastrieľať si z pištole, alebo z guľových zbraní. Zbrane sa dajú aj zapožičať, alebo si môžete priniesť svoje. Na strelnici je vždy k dispozícii inštruktor ktorý dbá na bezpečnosť pri streľbe, pomáha a radí začiatočníkom. Pre mladších návštevníkov, alebo aj pre celé kolektívy je tu možnosť “vyšantiť” sa s paintballom, alebo zajazdiť si v terénnych autách, alebo na štvorkolkách. Po príjemne strávenom dni si návštevník môže odpočinúť v útulnej reštaurácii s príjemnou obsluhou a vynikajúcim jedlom. Strelnica ponúka aj možnosť ubytovania v útulných izbičkách. Chodím na túto strelnicu pravidelne, cítim sa tam naozaj veľmi príjemne. Ak náhodou pôjdete okolo, nájdite si zopár minút a zastavte sa tam na chvíľku. Sami si potom urobíte názor na toto príjemné miesto.

www.stránka strelnice: http://www.horarennovytekov.sk/

 

Na záver ešte zopár fotiek zo strelnice.

horaren1r izba2r horaren2r
strelnica2r izba4r offroad1r
strelnica1r   offroad2r

 

 

Subscribe
Notify of
guest
5 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
bloodhound
bloodhound
15 years ago

Strelnica-Horáreň
Viac krát som navštívil spomínané zariadenie a musím konštatovať,že sa vždy stretnem s ochotným a pozorným personálom.Nachádza sa na menej frekventovanom a odľahlom mieste ,čo zaručuje súkromie a pohodu.

308Wilo
308Wilo
15 years ago

otvaracie hodiny
neviete niekto ake maju prevadzkove hodiny?

volodo
volodo
15 years ago

pre 308Wilo
pozri sem, tu to najdes.:-):-)

http://www.horarennovytekov.sk/

ingeee
ingeee
11 years ago

pohodová streľba
Minulý týždeň som bol služobne v okolí Mochoviec a ubytovanie sme mali v Horárni. Od kolegov som sa náhodou dozvedel, že je tu strelnica, tak som si “pre istotu” pribalil aj “kačenku”. Moje pracovné povinnosti mi síce nedovolili využiť strelnicu v čase oficiálnych otváracích hodín (9:00-18:00), ale nebol problém dohodnúť si tú hodinku aj tesne “po záverečnej”. Páni zo strelnice ako aj personál Horárne sú milí a ústretoví, už sa teším na budúci týždeň – prídem zase.

Akela
Akela
5 years ago

Bol som tam asi 6x a vzdy som bol maximalne spokojny a aj dobre varia. To ze sa tam da 10m od strelnice najest a napit je super vyhoda tohto miesta. Personal v pohode. Vzdy som prehral sampus, asi musim viac trenovat.