• This topic has 871 odpovedí, 66 hlasov, and was last updated 16.03.2018/17:26 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 872 )
  • Autor
    Príspevky
  • #5560
      @psh11

      no ved si este pockam ze co mi napysu ostatny…ale ja fakt neviem bo pretym to bola presna vzduchovka….

      #5562
        @mk13

        Ak predtym strielala dobre, tak potom jedine vadne tesnenie, ale najskor to bude pruzina. Kolko to ma asi odstrielane?

        #5563
          @psh11

          okolo 4000 diaboliek som uz stoho vystrelil ale silu nestratil….

          #5565
            @mk13

            to je dost, skus vymenit tesnenie a pruzinu, budes vidiet co to bude robit, ta moja stratila vykon po 700 ranach,teraz je vyborna. Nova pruzina a este co to navyse. Ked si to nemal este rozobrate daj pozor, aby sa ti nevysypal spustovy mechanizmus, su tam iba koliky a nie su nicim zaistene.

            #5566
              @psh11

              nie este nemal dobre dam si nato pozor…ale ja neviem ci cesnenie lebo hovorim kazdra rana je taka ista silna…takze fakt neviem….

              #5567
                @tomcat

                podla toho co pise je to jednoznacne v konzistencii ten 1 cm vlavo vpravo je v pohode, to su ruky…

                WD40 do vnutra vzduchovky nepatri, sposobuje dieselovanie aj ked ho nehas odvetrat pol dna, nepomoze… ono to chce daco kvalitnejsie, co je urcene priamo na mazanie a nie na hrdzu… to WD40 tak na povrchovu ochranu.
                Do vnutra pouzi bud Konkor101 , ale opatrne, ak to prezenies dockas sa dieselingu
                alebo silikonovy olej, ma nizsi bod horenia, tak je menej nachylny na ten dieseling

                pruzinu menit nemusis ta by mala byt v pohode aj ked je originalna (nevadi ze ma nizsi vykon, blizi sa zima je tam skoda davat novu, nevyuzijes ju tak, das ju na jar az zacne sezona), ale to tesnenie si skontroluj, to je jedna z najdolezitejsich veci, je tobre ho troska naolejovat silikonovym olejom (nedavat priamo olej na tesnenie, ale vysuchat ho v handre do ktorej streknes silikonovy olej) to ho zvlacni a bude lepsie tesnit, iny olej ako silikonovy na tesnenie nepatri

                #5569
                  @drakonaut

                  No ten výškový rozdiel v nástrele bude podla mna spôsobený vplyvom WD. Ja som mal ten istý problém, nástrel do strán sedel ale výškovo to bola hrôza a tiež som hlaven vyolejoval Wd a myslel som si aké to budú rany a aj boli, no rozptyl strach a hrôza. Dochádzalo k dieselingu a aj som hlaven vytieral no nepomohlo, jednoducho Wd sa tak lahko neodstráni, musel som ho vystrielat, kým sa úplne nevypálilo. Na vnútorné vrtanie hlavne treba použiť kvalitný olej a vysokonehorľavý. Pretože vo vysoko výkonných vzduchovkách to dieselinguje.
                  Príčiny výškového rozptylu môže spôsobovať aj pružina, treba ju skúsiť vymeniť. pretože ak si už vystrielal okolo 4000 ran to je dosť a materiálovo niesu bohvieaké.

                  Ja som skúšal dieseling tak, že som do striešky diabolky kvapol trocha oleja, na moje počudovanie olej sa vznietil, čo znamená, že vo valci je dosť vysoký tlak a teplota.

                  #5570
                    @kb55

                    PSH11,

                    píšeš, že si strieľal z Hämmerli 750. Aký si z nej mal pocit v porovnaní s Hatsanom? Najmä čo sa týka tvrdosti spúšte, “kopania”, presnosti a vôbec ovládania. Na Hatsane (55, 90) mi napríklad vadilo aj to akú veľkú silu je potrebné vynaložiť na zaklapnutie hlavne. Bolo to u Hämmerli lepšie?

                    #5575
                      @mk13

                      Cawte. Jeden pise nemenit pruzinu, druhy skusit vymenit. Radsej skusit vymenit a samozrejme skontrolovat to tesnenie. Hatsan ma vecsi priemer piestu a slaba pruzina moze nerovnomernejsie stlacat vzduch, ak ho uz nestlaca viac menej iba vaha piestu. Po tolkych ranach bude urcite taka stlacena, ze uz bude drzat piest len tolko aby nehrkotal vo valci. Tie 2mm na priemere oproti inym vzduchovkam spravia svoje

                      #5576
                        @psh11

                        chlapci no teraz som skusal moj hatsan ze aky je silny no no taky silny je ako slavia 631 uz mam stoho dost velke nervy…..uz neviem fakt co stym…je to este v zaruke poslem to naspet alebo mam to dorobyt doma???
                        no tak hammarli je ovela jemnejsia vzduchovka lepsia spust vsetko ide ovela lahsie…a na 20 m je to velmi presna vzduchovka….takze je to proste kvalitna vzduchovka z nissej kategorii…

                        #5577
                          @tomcat

                          ja som odporucal pruzinu nemenit cisto z praktickeho dovodu, v zime bude strielat urcite menej a aj na mensie vzdialenosti, tym ze tam da novu, tak tam bude celu zimu stlacena a na jar to bude mat zas nizsi vykon aj bez pouzivania… aj ked nebude znizeny az natolko ako pri jej pouzivani… ale pokial to vyuzije tak prosim nech ju vymeni

                          to ci reklamovat treba zvazit podla toho ci si do nej uz zasahoval a zanechal si po sebe stopy, ci ti vobec reklamaciu uznaju, len co chces uviest ako dovod reklamacie?

                          #5578
                            @psh11

                            no este som neotvoril vzduchovky ani som ho nerozobral..v reklamacii chcem uviest ze napr: strata sily nepresnost……no takze nemal by som menit strunu…

                            #5581
                              @mk13

                              PSH11 napísal:

                              no este som neotvoril vzduchovky ani som ho nerozobral..v reklamacii chcem uviest ze napr: strata sily nepresnost……no takze nemal by som menit strunu…

                              tu stratu sily som bol reklamovat asi po 2,5-3 mesiacoch tvrdili mi, ze na pruzinu sa zaruka nevstahuje a tieto vykonnejsie vzduchovice stracaju vykon rychlejsie ako tie slabsie, ale ked predajkyna pochopila, ze mam mozno vecsie znalosti ako ona, tak volala k dodavatelovi a ten prislubil novu pruzinu zadarmo, prisla asi po 3 dnoch, a uplne ina ako tam bola. Vytiahol som odtial staru a mala 27cm z drotu 3mm. Poslali mi 32,5cm a 3,2mm drot, horsie sa natahuje ale striela silnejsie, len mam problem zo strelivom, potreboval by som tazsie diabolo ako Gamo Ts 18 – 1,16g, s tymto mi to striela na 20m kde namierim tam ide, lahsie diabolo idu aj 8-10cm nad a to mam stoceny cielnik dolu az na doraz, kolko to len slo.
                              Zalezi iba na tebe ci risknes vymenu doma, alebo to skusis vyreklamovat, ale ak mas moznosti urobit operaciu criev doma abo v praci tak…… Ak to das do servisu bude to tam nejake 3-4 tyzdne a nakoniec ti povedia aby si si tu pruzinu zaplatil a mozno este pridaju servisny poplatok za vymenu.
                              tomcat ma trochu pravdu, ze v zime je vzduchovica menej vyuzita, no ako u koho. Musis sa rozhodnut sam, ci skusis reklamaciu, ci to skusis vymenit sam doma teraz, lebo az na jar.

                              #5585
                                @tomcat

                                ale aj na pruzinu sa vztahuje, podobne ako na baterie, cize urcite minimalne 6 mesiacov, na druhu stranu on nemusi v reklamacii uviest ze pruzina je zla, on uvedie a reklamuje vzduchovku ako komplet a nech oni poriesia ten problem, ze kde je chyba
                                nenehajte si srat na hlavu od obchodnikov, staci ze si prihadzuju podaktori aj 100% marze, trocha drzosti… nastudujte si obchodny zakonnik…
                                nic neplatit, nech to napravia abo nech vratia peniaze, ak budu davat podpisat nejaky papier o zarucnej oprave alebo co, dajte si pozor, nepdpisujte im suhlas ze oprava moze trvat viac ako 30 dni (zakon stanovuje max 30 dni ze moze trvat oprava), ak bude trvat trebars co len o den dlhsie zo zakona mate narok na vratenie penazi… na tvojom mieste si neham vratit peniaze a kupim daco lepsie

                                #5587
                                  @psh11

                                  no chlapci dakujem za vase nazory….ale este sa opytam jedneho kamarata co robi v obchode polovnictvo..ze on co nato povie…a potom sa uvidi….potom vam napysem jak to dopadlo

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 872 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.