• This topic has 871 odpovedí, 66 hlasov, and was last updated 16.03.2018/17:26 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 61 až 75 (z celkového počtu 872 )
  • Autor
    Príspevky
  • #5590
      @psh11

      cawte no skusal som moju hatsan 80 zo zufalosti a zase striela silno …to neviem co ma byt?? vcera dobre ze zostala diabolka v dreve a dneska to je 8-9mm….takze fakt neviem co to ma byt??

      #5593
        @majki

        Tak ako ti uz tomcat odporucal.Nedaj sa.Bud slusny knemu a ak bi sa skusal vykrucat tak mu povedz ze chces len to,naco mas zo zakona pravo a ak nie tak ze to das na obchodnu inspekciu.Myslym ze sa dohodnote potom urcite.

        #5594
          @psh11

          no a co kebyze zozenem si diley na tu vzduchovku bo to by som mohol zohnat uz buduci tyzden…

          #5709
            @daweo

            Serus Drakonaut,som na stranke novy a vopred prosim o pochopenie,ze pisem bez makcenov a dlzok ja som si tiez kupil Hatsana este v Oktobri Mod.125 4,5mm ,>16J , pazba- plast,magic wood,cena 4200Sk,este som ju poriadne nevyskusal, ale silou a presnostou ma na tych par okamihov prekvapila.Svetlovodive vlakna,dobra vyvazenost,slusna spust,silny piest a gumova botka ma prekvapili,len dufam,ze to nebol len prvy dojem :).Chcel by som vsak poradit s montazou optiky pre tento typ zbrane.Neviem presny rozmer veaver listy(sirku) a neviem ani aka vysoka montaz sa na nu hodi aby nebolo vidiet musky,ale aby nedola prilis vysokaProsim preto o radu,pripadne o navrh kombinacie s optikou do priemeru 40mm.Za pochopenie vopred dakujem.

            #5717
              @psh11

              cawte…..no moj problem sa vyriesil…neposlal som naspat vzduchovku rozobral som to doma…vycistil som to dal som to dokopy a je velmi presny takze vsetko je vyriesene..len troksa mi vadi ze uz nie je az taka silna a struna ma len 26 cm….to je malo alebo staci?

              #5720
                @tomcat

                Daweo: rybina je standardna 11mm , aku montaz to zalezi od puskohladu, to znamena ake oka montaz ma mat ci 2,54cm (1″ ) alebo 3 cm – podla priemeru tubusu, no a potom este ci vysoku, strednu alebo nizku zavisi zas podla priemeru objektivu… cize najprv kup puskohlad a podla toho montaz

                PSH11: takze stacilo v podstate zbavit starych mazadiel aj s bordelom ktory sa casom miesto mazadla stal lepidlom :laugh: cize presne postup ktory kazdemu odporucam, zastrielat a po 2 krabickach rozobrat, vycistit a premazat. Ake mazadlo si pouzil nakoniec? Dufam ze nie WD40 🙂 dufam ze si namazal aj pruzinu nejakou vazelinou, tam olej nepatri. Inak ked si to uz mal rozobrate mohol si sa pozriet aj na spust … pekne by si videl opotrebenie sticnych ploch, tie by stacilo vylestit, premazat a bolo by to este lepsie
                ta pruzina by ma netrapila, ide zima nevyuzijes to tolko, na jar das novu

                #5738
                  @drakonaut

                  K tej montáži: niečo už napísal Tomcat a má pravdu. Rybina je klasická 11 mm. hatsan je vzduchovka, ktorá dosť kope, preto jednoznačne by som odporúčal jednodielnu montáž. Predtým som aj ja mal dvojdielnu no tá každým výstrelom pochodovala po rybine. Jenodielna montáž má vzdadu aj červíka, ktorý zapadne do otvoru na tele vzduchovky. Odporúča sa oceľová, no ja mám duralovú a zatial žiadny problém. optiku treba kúpiť kvalitnejšiu, večšinou sa používa merítko kolko stojí vzduchovka tolko aj optika. Je to pravda, lebo lacná optika po pár výstreloch sa rozsipe alebo bude sa ti zdať všetko ok a každá rana inam a vôbec sa ti to nebude dať nastreliť. Teda optiku už nie na vzduchovku ale na niečo silnejšie, niektorý predajcovia aj udávajú do kolko joule sa optika odporúča. Najlepšie je AO, napr Deltu.
                  Odporúčam ti pozri sa na http://www.pkhuntingstore.com a http://www.dalekohlady.sk a tiež po niektorých E-shopoch. Mne sa osobne pozdáva aj Nikko Stirling 3-9x40AO – Mountmaster, niektorý si ho chvália a používajú ho aj na gulovniciach, no neviem či znesie hatsana.

                  #5759
                    @drakonaut

                    Pripájam niekolko obrázkov Hatsana 75. Mám k nemu urobený aj tlmič. No teraz nieje namontovaný, samozrejme, že ten tlmič neplní žiadnu funkciu, je len dekoračný.

                    #5787
                      @daweo

                      Tomcat: Dakujem za velmi uzitocne rady:)Ja som sa uz po nejakej optike poobzeral a patri to do cenovej kategorie vzduchovky.Napr. Bushnell Sportsman 3-9×40 Fomei Heavy 4×32 a nasiel som aj jednu zaujimavu firmu o ktorej som este necital ziadne prispevky Hawke Optic a paci sa mi ponuka HD Sport 3-9x40AO s osnovami 30/30 a Mil Dot podla vyberu a super ceny.Nemam vsak s tymito produktami skusenosti a prosim o radu.Ja som skor bral krizovu osnovu,lebo chcem strielat hlavne na rozne vzdialenosti a za rozneho pocasia.A zalezi mi na parametroch optiky:relat.svetelnost,zorny uhol a pole,plnenie dusikom a odolnost.Nevyberam si pre strelbu len pekne pocasie a moja stara Slavia 620 by toho povedala urcite dost:),ale tesi sa pokojnemu dochodku u mojho brata.Som trochu narocnejsi a nechcel by som kupit optiku,ktora sa mi rosype po tisicke vystreloch alebo sa zahmli pri zimnej strelbe.Za odpovede vopred dakujem:)

                      #5791
                        @tomcat

                        pevne zvecsenie znesie viac ako variabel… cim viac pohyblivych prvkov tym vecsia sanca ze daco odide…
                        ak budes strielat tak do 30m, tak ti postaci 4x zvecsenie… a urcite nech ten puskohlad ma korekciu paralaxy
                        ten fomei je moc drahy… neni hodno tolko
                        z tych dalekohladov co si spomenul nemam ziadnu osobnu skusenost, o tom Buschnele co spominas som daco cital ze nie je vhodny na velmi kopajuce vzduchovku, ze skor tak na jemne az stredne kopajuce

                        #5805
                          @rolo1

                          caute ma niekto dake skusenosti s optikou fomei red point 6×42

                          #5808
                            @duduel

                            caute: kde sa daju zohnat diabolky norica killer 4.5. dajte vediet diky.

                            #5816
                              @caco
                              #5819
                                @duduel

                                caco: mas nejake skusenosti coje to zac

                                #5849
                                  @rolo1

                                  duduel napísal:

                                  caco: mas nejake skusenosti coje to zac

                                  ako to myslis co je to zac co

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 61 až 75 (z celkového počtu 872 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.