• This topic has 871 odpovedí, 66 hlasov, and was last updated 16.03.2018/17:26 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 826 až 840 (z celkového počtu 872 )
  • Autor
    Príspevky
  • #17391
      @papamobil

      Viem ze su z olova ale v com je medzi nimi potom rozdiel?

      #17392
        @stastaan

        Vieš čo znamená ráž 4,5mm?Pripočítaj si k tomu 0,02mm a dosiahneš 4,52mm a to je celá veda, ktorá sa učí už na základke.

        #17394
          @987654321

          cital som ze nektory vzduchovkari ked si kupa vzduchovku vymena na nej pruzinu a je omoc silnejsia skusal to niekto ?

          #17395
            @bigjoe

            Keby si si prečítal toto fórum, našiel by si odpovede na všetky otázky ktorými tu otravuješ. Ak niečo nenájdeš tu na fóre, potom sa pýtaj trebárs aj aký je rozdiel medzi 4,50 a 4,52.

            #17639
              @babo712

              chcel by som sa opitať pred dvoma tižnami som si kupil vzduchovku hatsan 90 stg quatro.Chcel bi som sa dozvediat nieco presnejšie .Lebo o nej toho vela neviem. A chcel bi som sa este opitať na nastrelovania puškohladu zos 4×32 na tejto vzduchovke ,a na aku vzdialenost bi bolo ju nastrelit. Dakujem za informacie o tejto vzduchovke.

              #17675
                @papamobil

                nema niekto nahodou nejaky manual ako rozobrat H85?

                #17676
                  @crusher

                  zdravim, nevie niekto, kde sa da kupit tesnenie a nova silna pruzina na hatsan 55 sas? diky-chcem to na tlmenie hlodavcov v sope-potrebujem velky vykon. diky za rady.

                  #17731
                    @stastaan

                    Dá sa zabezpečiť jedno aj druhé……….

                    #17732
                      @bigjoe

                      Zdravím, zaujímalo by ma ako sa meria úsťová rýchlosť a či sa dá odmerať aj v domácich podmienkach. Vymenil som totiž pružinu a piest, vyčistil som vzduchovku, premazal a teraz mám dojem, že sa dá prirovnať k slabšej malorážke.

                      #17733
                        @crusher

                        k malorazke sa vzduchovka prirovnavat neda…malorazka je super vecicka na trening-da sa aj vzduchovka, ale na mensie vzdialenosti. ja som tiez zacinal vzduchovkou….

                        #17734
                          @bigjoe

                          Neporovnávam, napísal som len že mám taký pocit alebo zdá sa mi…….. Keby som napísal, že po tých úpravách striela ako kanón, tiež by si reagoval že kanón sa nedá porovnať so vzduchovkou. Ja som to myslel obrazne.:unsure:

                          #17735
                            @m-kruty

                            V podstate som na jednom hatsanovy menil pružinu a musel som ju do valca pratať s prípravkami a pod mašinou. Ten hatsan bol v 5,5mm kalibri. Po tejto uprave dosahoval výkon .22-jky. Nemeral som rýchlosť cez rasošky ale porovnával som prieraznosť s malokalibrovkou cez bez bežné predmety- smrekové hranoly. Len moja malá skúsenosť. Ak by som však chcel dosahovať vyšší výkon určite siahnem po 22-jke. 😉

                            #17736
                              @bigjoe

                              Nerozumiem tomu ” Nemeral som rýchlosť cez rasošky”, rád by som sa dozvedel ako sa meria úsťová rýchlosť a či sa dá merať v domácich podmienkach.

                              #17737
                                @billy-igl

                                len medzi nami , ale nevravte to nikomu 5,5mm je .22jka. dosahovalo vykon .22jky – to znamena to iste alebo ten isty kaliber.

                                #17738
                                  @crusher
                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 826 až 840 (z celkového počtu 872 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.