• This topic has 912 odpovedí, 77 hlasov, and was last updated 16.03.2018/19:00 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 61 až 75 (z celkového počtu 913 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2727

    Tvoje znalosti su zaujimave stou CO2 si ma prekvapil nevedel som ze ta rozpinavost je takto ohraničena. A pri PCP je to inak skus mi to tiez takto rozpisat. A nenapisal si mi ktej AirArms s410 ako sa knej dostanem našiel som ju len na zahraničnych strankach predbezne kolko stoji ? No najradšej by som sa stebou stretol odkial si ja som z Banoviec nad Bebravou. Podla toho čo mi tu pišeš mi chyba skutočne moc informacii a nechcem spraviť nespravne rozhodnutie, stoji to dosť penazi. Moje telefonne čislo je 0949308406 budem rad ak mi daš čislo na ktore ťi budem mocť zavolať. Bude to mozne velmi mi stym pomozeš pekny den prajem ahoj.

    #2731
      @heke

      Zdravím,
      nemá náhodou niekto skúsenosti so vzduchovkou Hämmerli Hunter Force 900 Combo s optikou Hämmerli 6×42, kaliber 4,5mm – predáva sa za cca 6500,- SKK – alebo sa dá za tie peniaze zohnať niečo lepšie?
      Uvažujem ešte nad Hatsanom 100 Hightech:( , ale ten asi s kalibrom 5,5mm a ešte by bolo k nemu treba kúpiť nejakú optiku, takže cena asi rovnaká… ktorá z týchto dvoch spomenutých by mohla byť lepšia??? Prosím, poraďte !!!

      Podarilo sa mi na nete nájsť aj nových Hatsanov radu Torpedo 150,155 – majú super úsťové rýchlosti, ale nepodarilo sa mi zistiť cenu, ani to, či ich niekto v SR predáva.

      #2734
        @kubo-630

        Nazdar.
        CO2 ma mnoho specifik, napr. okolota teplota robi obrovske vykonove zmeny. Ked je teplota okolo nuly, klesa tlak CO2 a s tym aj ustova rychlost a energia. Medzi letom a zimou moze byt kludne rozdiel aj 4-5J.
        A este jedna zaujimava vec, u Co2 aj u vetroviek je znami jav ze kal.22 ma mensiu spotrebu plynu ako kal.177 logicke to nieje ale je to tak.

        Funkcia vetrovky je jednoducha.
        Ma tlakovy zasobnik v ktorom je cisty vzduch pod tlakom (bezno okolo 180-200atm, extremisti plnia az 220-250atm) ktory je vedeny potrubim k ventilu. Na ventil udiera udernik spusteny spustovym mechanizmom a prepusta tlak zo zasobnika do hlavne. Takto jeto u vecsiny modelov. Este vymakanejsie vetrovky (weichrauch HW 100 S/T) maju regulator ktory presne reguluje tlak prepustany do hlavne. Ide o velmi presne davkovanie a umoznuje omnoho viac vystrelov na jedno plnenie a konzistencia dosahuje rozmedzie 1m/s:blink: co je vynikajuce, s takou konzistenciou je mozne kazdou ranou trafit kocku cukru na vzdialenost 50m. Neviem aky je pristup k AA S410, viem o dvoch cechoch co to maju a jeden slovak. Ty cesi to maju z polska, nechcem kecat cenu ale oni za to dali 25 000 korun ceskych co je ozaj dost. Skusim sa skontaktovat so slovenskym majitelom a zistim odkial ju ma a kolko kostovala. Ale regulator nema.
        Len sa pytaj, ak budem vediet tak rad pomozem. Nepokladam sa za ziadneho odbornika, len ma to bavi.

        S tym stretnutim to nevidim realne, poslem spravu.

        #2735
          @kubo-630

          2heke:
          O tych Hämmerli viem o dvoch majiteloch, lenze dost cerstvych, zatial skusenostia ohlasy dobre, lenze skutocnost ukaze az cas.
          Ta optika je neoskusana, prilis by som sa na nu nespoliehal. Niekde kolovala fama ze len cena optiky presahuje 300eur. To je hlupost, bezna cena je okolo 65eur.
          Hatsany niesu zle vzduchovky, lenze , akoby som to povedal, su nevhodne pre zacinajuchich strelcov a menej zrucne osoby. Tym sa nechcem nikoho dotknut lebo vas nepoznam, ale pocas prevadzky sa vyskytnu mensie zadrhle a tym treba celit. K tomu vhodna optika, to je tazke, oblubena je Delta 4x32AO v cene okolo 2600,-Sk stavana na 2600J pre palne zbrane. Viem o takych 35-40majiteloch a zatial bez jedineho problemu. Vyzera to na dobru optiku.

          Nepostrehol som ze by sa na Slovensku predaval Hatsan 150-155, najvyssiu radu co som tu videl bola 135ka.

          #2739
            @kubo-630

            Tak som zistoval ako je to s Tou S410 a ten majitel co to ma si ju objednal z Anglicka. Cize pravdepodobne sa u nas zohnat neda. Ale dobra sprava je ze je na predaj. Je stara 3 mesiace, vystrelene 800 diaboliek. V podstate nova. Ak bude zaujem posli spravu, dam info.

            #2740

              tak, pani dnes sme testovali novu Gamo CF 30. Na takých cca 15 az 20m plavajuca podlaha 7mm – cisty priestrel kazda rana.

              #2756

              Ahoj Jakub tak mi pošli kontakt ja mu zavolam inak dakujem. Neskor ťi zavolam, dnes som skušal Air Master 400 5.5mm usťovu r. na troch došťičkach o celkovej hrubke od 30 do 32mm diabolka Gamo pro magnum a prestrelila ich uctihodny vysledok čopovieš. Pekny den ahoj.

              #2758
                @kubo-630

                Cau. Vysledok pekny, len sa spytam ci boli dosticky pri sebe tesne stlacene alebo boli medzi nimi medzery. Je v tom poriadny rozdiel. Pro Magnumom som strielal dost aj ja. Myslim ze ma vecsie percento antimonu v olove, cize su tvrdsie. Taktiez maju zaujimavy tvar, je to akysi prechod medzi spicatou a polgulatou hlavou. Lenze su vyrabane lisovanim a presnost je dost podpriemerna.
                Kontakt poslem.

                #2793

                  skuste si pozriet tutu stranku….hammerli je asi fakt “svajciarsko”

                  http://www.airguns.pl/encyklopedia-wiatrowek/hammerli-hunter-force-900-combo-10j

                  a pise sa tam o nej aj na iných stránkach …len treba hladat.

                  Tiez som uvazoval o tejto vzduchovke. telefonoval som do Merkurie, mali mi ju priniest…dvakrat to odlozili a potom mi uz ani nedvihali mobil. Ani si nechcem predstavit, ako “lahko” by sa mi asi riesila pripadna reklamacia…

                  #2794
                    @kubo-630

                    Hämmerli Hunter Force 900 nieje Svajciarsky vyrobok. Firma Hämmerli ho vo svojom katalogu produktov nema. Je to cina, kopia cinskej QB 36. To vsak neznamena ze nieje dobra, ale ak by bola ozaj zo svajciarska tak by sa o tom nediskutovalo, bolo by to popisane po celej krabici.
                    Aj na tom odkaze co dal arsen je jasne napisane krajina povodu China, QB36

                    #2825

                      Ahojte! Chcel by som sa opýtať. Mám Slaviu CZ 631 ale je už dosť stará (predat ju ale nechcem) ale mal by som zálusk na Hämmerli Hunter Force 900 Combo len neviem či sa mi to oplatí? Vedeli by ste mi dáko poradit či sa mám do toho pustit alebo kašlat na to?? Dík za odpoveď.

                      #2829
                        @kubo-630

                        Ten Hämmerli Hunter Force 900 Combo je cinska vzduchovka QB 36. Na tie cinske vzduchovky nieje privela chvaly, ja by som to nechcel. Ta optika 6x42AO je tiez cinska kopia, vraj shit.

                        #2830

                          Takze vravíš, že je to shit?A čo hovoríš BMK-30 TG? Myslíš že ten bočný náťah je nejaká hlúposť?Alebo AirMaster 300 4,5mm?

                          #2831
                            @kubo-630

                            Bocny natah urcite nieje hlupost, je to dobra vec pretoze nedochadza k zlamovaniu hlavne a tym sa predchadza nepresnostiam s pohyblivymi castami. Neviem, ale tie BMK i Hämmerli namna posobia nedovercivo.
                            Trochu Vam to osvetlim. Zrejme kazdy z nas chce znackovu zbran za dobru cenu. A presne to robi firma Umarex. Odkupuje mensie firmy, nechava im obchodne meno ale vyrobu presuva do ciny aby dosiahli tu vytuzenu nizku cenu. Takze firma ako Walther kedysi vyrabajuca spickove zbrane, Hämmerli zo svedska, Cinske shanghaje, to vsetko sa robi v jednej fabrike, ostava len obchodne meno. Jeden znami ma doma origo Hämmerli zo svedska a drzal v ruke aj ten Hunter Force 900 Combo a vravel ze to je neporovnatelne, a to z toho ani nemusel strielat. Apropo, ten Hunter
                            Force 900 Combo ani skutocna firma Hammerli v katalogu nema. Ak mozem poradit, tak by som sa drzal osvedcenych znaciek. Este k tym cinskym kompiam, maju obrovsky problem s bezpecnostou, na fore som videl cele vlakno s fotkami urazov. U tych s pevnou hlavnou a bocnym alebo spodnym
                            natahom sa stavalo ze prave ked ste do otvoreneho okienka vkladali diabolku, spust povolila a okienko sa zavrelo ako gilotina. Manikovi to odseklo dva prsty!!!
                            Alebo so spodnym natahom pricviknute prsty k hlavni ziadna novinka. Rozmislite si, co kupujete.

                            #2832
                              @kubo-630

                              Este ten airmaster na mna posobi ako kopia Gamo, ta poistka pred spustou a gumove celo piestu, to je jasny Gamo Hunter. Aj tie s pevnou hlavnou su dost podobne CF20-30. Len neviem ci to su ozaj kopie, alebo zbrojovka predava zelezo a kazdy vyrobca si spravi vlastnu pazbu a uz to ma novy nazov.

                              A nedajte sa oklamat tymi ustovimi rychlostami, na slovensku je v kal.177 dovolenych maximalne 240m/s, ale v skutocnosti davaju tak 220-230m/s. Tie rychlosti su udavane vyrobcom ak by bola zbran neskrtena. Ale napr. taky Gamo Hunter 440 (4,5) daval novy 230m/s, po uprave s original dielmi od dealera daval tak 285m/s, vyrobca udava 305m/s.
                              Od predajcu je to trochu nezodpovedne, poprve to je zavadzanie a podruhe ak by to bola pravda tak ide o nedovolene ozbrojovanie.

                            Zobrazuje sa 15 príspevkov - 61 až 75 (z celkového počtu 913 )
                            • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.