• This topic has 912 odpovedí, 77 hlasov, and was last updated 16.03.2018/19:00 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 76 až 90 (z celkového počtu 913 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2835

      Takže podľa toho čo tu píšete bude asi dobré zostať len pri starej dobrej klasike CZ 631 a trosku ju sgenerálkovať.;) A keď by ste toreticky mali rozhodnút pre novú vzduchovku pre ktorú by ste sa royhodli? Okrem Hatsana 55 S.

      #2836
        @kubo-630

        Hatsan 55S nieje zly,neviem preco neprichadza do uvahy,ale ak nie on tak napr. Slavia 634, alebo velmi oblubena Norconia QB 78. Je to sice CO2 a podla nazbu dobre tusite oznacenie QB-cina, lenze je to kopia crossmanu, neviem presne model, a je dokonca vylepsena, diely ktore su u crossmana plastove su tu kovove. Cena ako slavka 631, vykon este vecsi, presnost velmi dobra, moznosti tuningu bezhranicne.
        Potom su dobre Umarex 850 Airmagnum, kvalitny Drulov, trebars Rada, diana Panther 31…
        Moznosti je vela, treba povedat na co to ma byt a kolko je clovek schopny investovat.

        #2879

        Ahoj Jakub vidim ze davaš riadne tym našim vzduchovkam ktore mame na stranke http://www.merkuria.net Ak ma niekto otazky na vzduchovky ktore su na stranke moze sa kludne spitat ak chce niekto sukromne http://www.lubosgeleta@azet.sk Pracujem v Merkurii sice len tyzden no zopar modelov som si uz vyskušal najsilnejšia a najpresnejšia bola prave zhadzovana Hammerli 900. Ma tichy chod strelby velmi lachko sa nabyja a strielal som s gamo pro magnum čo niesu zrovna najpresnejšie diabolky a na 50m som sa bez puškohladu zmestil do kruhu 15cm hovorim pravdu nehovorim to kvoli reklame. BMK 30 tu som na nešťasťie v rukach ešťe nemal ale do tizdna ju urciťe odskušam. Zatial som skušal len model 12 5.5mm a 19 4.5mm maju velmi tiche vystrely a nadherne opracovane pažby. Takťiež som strielal s Air Master 4.5mm je len o smietku slabšia ako H.900 a presnost s puškohladom na 50m pro magnum kruch priemer 10cm dobre nie. Pro magnum mam rad vdaka ich asi bezkonkurenčnej prieraznosťi no pilne pracujem na tom aby som objavyl ešťe niečo lepšie čo sa tyka prieraznosťi. Ahojte.

        #2880
          @kubo-630

          Nazdar Lubo. Pekne vysledky, len by to mozno chcelo zmenit strelivo. Pro Magnum maju v sebe vela antimonu, su tvrdsie. Lenze su lisovane, cize trochu trpi presnost vyroby. Ja sa s Hatsanom dostanem na 50m tesne pod 5cm, zalezi na strelive. RWS je spicka vo svete municie, ale za kvalitu sa plati.
          Este k tej prieraznosti, ak to chces do nejakeho mekeho materialu ako drevo a pod, tak je lepsie tazsie strelivo kvoli hybnosti. Ak to chces na tvrdy a tenky material(plech, sklo) tak potom diabolku s prieraznym spicom, ja mam odskusane Walther High Power http://www.merkuria.net/index.php?main_page=product_info&products_id=39
          ibaze u nas sa predavaju po 2,50,-Sk kus:angry: Nastastie uz nimi nestrielam, tak to neriesim. Taktiez mam oskusane Gamo Rocket http://www.pyramydair.com/blog/2006/04/gamo-rocket-pellets.html
          ktore som kupoval po 1,50,-Sk kus. Taktiez ich uz nestrielam. Len u tychto druhov streliva treba mat na pameti ze su dost nepresne kvoli technologii vyroby. Taktiez strelivo Hollow Point s dutinkou ma horsi balisticky koeficient a strelivo s plochou hlavou (Flat Head) znasa kvoli velkej ploche a odporu len rychlosti okolo 200m/s a potom prestava byt stabilne…..

          #2894
            @palomoto

            Nazdar rad by som vedel ake presne strelivo RWS si myslel?
            Ja som skusal pro magnum – nic moc presnost Crossman destroyer tiez nepresne ale doteraz mi majlepsie lietaju Premier hollow point.
            Strielam s Air Arms s410 clasic.
            Mam doma este Gammo viper express a gammo shadow1000- velmi sa neosvedcili a podla mna su nekvalitne shadow 1000 problem so spustou strielala kedy chcela , viper express prasklo tesnenie a servis na Slovensku VELMI slaby!!

            #2898
              @kubo-630

              Mam na mysli RWS Superdome. Je to spickove strelivo medzinarodnej kvality.
              Do S410 je hriech pchat pro magnum, vyskusaj RWS alebo velmi kvalitne JSB z ceskej produkcie. Momentalne sa na Slovensku nedaju kupit, jedine objednat postou, ale mozno by mohla nieco podniknut merkuria, co Lubo?B)
              S Gamom je vseobecne problem, servisna siet je slaba. Ja na Hatsana v podstate nezozeniem nic. Ja si to riesim po svojom, ale kazdy tuto moznost nema.
              Palomoto: mal by som pre teba nejake info o S410 a ine zaujimave veci, napis mi spravu.

              #2918

              Ahoj Jakub a ostatny ak som debre počul šefa tak do dvoch tyždnov budeme mať aj RWS aj JSB čo nato hovoriš dufam že to vinde a budeme mať najkvalitnejšie diabolky na Slovenskom trhu cha. Testoval som na plasteline napriklad JSB Predator ktore mame v ponuke no sila. Sposobuju užasne zvečšenie dieri asi na priemer 7 až 8mm v dlžke asi 11 až 13mm možno viac v sumernom tvare a potom pokračuju už z menšim priemerom dalej. Su učinejšie ako gamo expander a omnoho presnejšie. O kvaliťe sveči aj cena. Vtej plasteline sa dostali dalej o 5mm a ranivy učinok oproti expanderu bol vyditelne večši. Ahoj.

              #2919
                @kubo-630

                Nazdar, to s tymi JSB a RWS by bolo super, je po tom ozaj hlad, viem o ludoch co by to brali na kila. Predator je spickove strelivo, skoda ze ho nevyrabaju priamo cesi, bolo by dostupnejsie. Aj ja som si robil taky maly testik streliva http://album.volny.cz/kubo630/browse.php?album_id=94150&browse_page=0
                A este simulacia narazu Expandera do kosti http://album.volny.cz/kubo630/browse.php?album_id=94259&browse_page=0

                #2923
                  @raduzs

                  Kubko, Kubko:lol: tak takto tu ty sekas frajera a robis diletantom prednasky:cheer: hehe a dobre, dobre! je fakt, ze na slovensku je malo ludi, co sa ozaj vo vzduchovkach vyznaju… je fajn, ze mas nielen vasen, ale aj vedomosti a rozumne nazory. len tak dalej!

                  pre ostatnych, ktorych by to zaujimalo: pokial viem, BMK je cinsky vyrobca, aj ked sa puska tvari ako anglicky vyrobok. recenzie na ich vetrovku, ktora vyjde na cca 10000 SK, neboli priaznive, vlastne aby som bol uprimny, poliaci ju znosili pod ciernu zem. BMK som nikdy v ruke nedrzal, ale podla odoziev na nete by som vam odporucal: nebrat. pokial ide o Hamerli Combo, strielal som z nej pred par dnami, mal som v rukach dva kusy. je pravda, ze som rozmaznany svojou vybavou (AAS410 classic .22 a CZ200S .177), ale podla mna pruzinova vzduchovka musi strielat lepsie. nebolo to nic moc. na 25 m bol rozptyl tak 5-6 cm okolo stredu, a opakujem, ze som mal k dispozicii dve pusky tej istej znacky. (aj ked je pravda, ze tam bola pomerne slaba optika a ja tiez nie som nejaky super strelec). navyse jedna z nich casto menila zvuk vystrelu, raz supa ako z dela a potom zase len taky “prd”. nechcem nikomu kazit kseft, ale zaujemcom odporucam Hammerli sa vyhnite. urcite to nie je svajciarska kvalita, to je blbost.

                  kto si chce kvalitne zastrielat, musi invsetovat, bez toho to nejde. ak chcete za malo penazi vela muziky, kupte si bud QB78 (na CO2 bombicky), ktore sice robia cinania, ale je to kopia americkeho crossmana a kvalita je slusna za cca 3-3500 Sk, alebo Slaviu 634 alebo 631. to su overene vzduchovky za bagatel. zastrielate si slusne, aj ked necakajte zazraky. rozhodne to nie su shity a su overene praxou 🙂

                  niekto kupuje gamo a ma s nim dobre skusenosti. gamo som nikdy nemal, ale podla ohlasov a recenzii by som ho radsej neodporucal. to spracovanie predsa len nezodpoveda cene. o hatsanoch neviem nic, ale Kubo vam uz vela povedal a iste aj rad povie. ja osobne mam stale na mysli, ze to vyrabaju turci…

                  kto chce pruzinovu vzduchovku a kvalitnu strelbu, nech investuje napr. do weihraucha HW97k (da sa objednat z ciech, alebo cez internet z anglicka alebo doviezt z polska). cena je orientacne okolo 15000 SK, mozno menej. kto ma viac penazi, moze si kupit dianu Airking za 23000, maju ju aj v bratislave. je to sice pruzinova vzduchovka, ale ma nieco nevidane – a to zaklz (ako ked vystreli delo a hlaven sa posunie dozadu a vrati naspat). to znamena nulovy spatny raz, takze z nej mozete strielat ako z vetrovky. ma bocne natahovanie a je vraj velmi presna. skratka, kvalitne drahise pruzinovky bud weihrauch alebo diana. kto ma pristup do anglicka, neurobi chybu, ked kupi AirArms ProSport alebo nejaky Theoben. to su fantasticke pusky, samozrejme, so zodpovedajucou cenou.

                  ad vetrovky: ako uz pisal kubo, ak chcete nieco lepsie ako je CZ200S za porovnatelnu cenu, ponuka sa BSA. napr. ultra kupite uz za cca 11000 sk v anglicku. je to sice jednoranova puska, ale je velmi presna a sikovna. za opakovacku si uz priplatite, takze kto nechce CZ200S s nabijacim zariadenim, tak bud AirArms S410 alebo HW100 S/T, cena zacina od tych 25000 Sk. ale to su take pusky ze dovidenia. s tym je naozaj umenie netrafit. na 30 m vyhryziete do desiny desiatimi diabolkami dierku, cez ktoru to vsetko lieta. pouzivam ju aj na potkany, maximalna spokojnost. (ale chcem vyskusat aj dalsie, nove veci, takze ju ponukam na predaj, ako to uz avizoval kubo.)

                  co napisat na zaver? aj pri vzduchovkach plati, ze nie sme taki bohati, aby sme kupovali lacne veci. viete, niekto vam povie, mam gamo alebo hammerli a som super spokojny, je to fantasticka puska. ono sa to tak javi, kym sa nezacne porovnavat. potom pridem s vetrovkou a zrazu zistime,ze ja v lahu na 30 m urobim z bielej desiny ciernu dieru, a on ma problem udrzat rozptyl. iste, je to aj o kvalitach strelca, ale verte, je to presne ako s autom. mozte si kupit daciu alebo mercedes. ano, na oboch sa odveziete , ale ako…

                  #2924
                    @kubo-630

                    Nazdar Rado:) Vytaj!
                    Nikde som nenapisal ze som expert, ale ak mam info a mozem sa podelit, tak preco nie B)
                    Myslim ze sme pre toto forum ziskali dalsieho odbornika cez vzduchove zbrane, vdaka nemu ficim na RWS…
                    K tej Hamerli: ja som ju v ruke nemal, ale ked vravis ze na 25m rozpryl
                    6cm, takto je fakt dost. Mozno si videl na GS ten posledny tercik co
                    som daval, bolo to sice 23m ale aj so strhnutymi ranami rozptyl pod 17mm.
                    Ten tercik dam aj sem, tak pre orientaciu. Desat ran,posledne tri strhnute, priznavam sa. Desiatka ma priemer 10mm

                    #2925
                      @raduzs

                      slusna strelba, videl som. mas natrenovane 🙂 rozdiel medzi mnou a tebou je ten, ze pre teba je vzduchovka len prechodna stanica, zatial co ja sa ju nechystam opustit… urcite budes chciet dat tazko zarobene peniazky radsej do gulovnice nez do weihraucha, ze 🙂

                      Hammerli – ozaj nic moc. povedal by som, ze je to podobne ako gamo. strielal som z lahu a rozptyl bol desny. ale ako vravim – bola tam slaba optika. mozem povedat len to, ze chalan, co tam to hammerli mal, ho isiel tento tyzden vratit… natiska sa otazka – ked so Slaviou nastrielas to iste ako s gamom, naco platit o niekolko tisic navyse? za pevnu hlaven? alebo za silu? aj tak musia mat oficialne vsetky pod 15J, tak co. podla mna je to blbost. bud slaviu resp. QB na CO2 alebo nieco lepsie za viac penazi. problem je, ze nic kvalitne medzi 5-10000 sa kupit neda. okrem Kubovho hatsana 🙂

                      a este jednu vec som zabudol – optika. aj tu plati to iste co pri vzduchovkach. za dobru cenu je Delta Optical 4*32, do 2000 Sk. a potom uz len drahe veci, ako titanium alebo leupold atd. ale stoja za to. otazne je, ci su na slovensku ludia, ktori su – ako inde vo svete – ochotni si zaplatit za kvalitne strielanie…

                      #2927

                      Ahoj Jakub ten Raduzs ale mele ma pravdu ale len svoju ja si ziadnu vzduchovku nebudem zastavať ale ta Hammerli skorej som strielal ja je fajn a zajtra nanu nahodim jej optyku ktoru ma v baleni 6×42 a budem strielat na 40 a 50m. Vyskušam aj pro magnum aj JSB EXACT Heavy a napišem visledky budu určiťe lepšie ako pisal ….. a ty čo maš nove. A dnes som skušal aj BMK 30 upravenu do 15J zajtra budem vedieť viac a možno v piatok si ju skusim v jej skutočnej sile 400m/s v 4.5mm.

                      #2928
                        @raduzs

                        nikomu svoje nazory nevnucujem, nech sa kazdy zariadi podla svojho. ja som zastancom kvality, a preto hammerli neodporucam. poznam uz minimalne dvoch majitelov, ktori su s nou nespokojni. ale ak niekto tvrdi, ze je to dobra vzduchovka, nech si ju kupi, mne je to jedno.

                        mimochodom, neverim, ze BMK-30 .177 dosahuje ustovu rychlost 400 m/s. po prve by to bola jasne zbran na ZP, lebo energia sa blizi k 50J, po druhe, strielat takouto rychlostou nema absolutne ziadny vyznam, lebo diabolka uz pri 300 m/s straca stabilitu. pri 400 m/s sa uz bude tocit ako na ringispile a jedine, co dokaze, je niekoho zabit alebo nieco prestrelit. na 30 m by bola presnost v haji. a po tretie, taku rychlost proste nedosiahne. ale necham sa presvedcit o opaku, napr. vypisom z chrona. 400 m/s, to by som naozaj rad videl.

                        a ked uz hovorime o tych ustovych rychlostiach, predajca tvrdil, ze tie hammerli dosahuju 270 m/s. a chalani sa vytesovali, az kym sme sa nestretli a kym som im nepozical chrono, ktore ukazalo z opakovanych merani max. 236 m/s…

                        #2929

                          Rad by som vedel prečo radite vzduchovky značky GAMO medzi nekvalitne.
                          Dosť ma to šokovalo keďže som za tu svoju nedavno vysolil 9000sk.:ohmy:

                          #2930

                          Ahoj Raduzs ja si velmi rad vymenim stebou skusenosťi a ešťe radšej budem ked budeme spolu komunykovať ako rozumny dospeli ludia. Stou Hammerli bud dostali špatne vyrobene kusi alebo tam proste niečo povolilo nato mame zaruku. Mna ale skor zaujima ta AirArms na aky vykon sa da upraviť pri 4.5 a 5.5 tato večšia raz ma zaujima najviac lebo najťažšie diabolky som našiel na nemeckej stranke 1.944G vyzeraju ako projektyl s maloražky. Respektyve ake expanzne vlastnosťi ma vzduch Jakub mi pisal ze vzduch moze diabolku višlahnuť maximalnou rychlosťou 380m/s je to pravda vieš otom niečo a pri CO2 napisal maximalne 220m/s to dufam nieje pravda. A ešte ako je natom čisty kyslik ma lepšie expanzne vlastnosťi vopred dakujem ahoj.

                        Zobrazuje sa 15 príspevkov - 76 až 90 (z celkového počtu 913 )
                        • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.