Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #17400
      @john

      Nedávno som si kúpil novú PCP Hatsan Ranger AT44S-10 kal. 5,5 s optikou Delta Entry 4x32AO S IR. + originál ručnou pumpou od Hatsana pre túto PCP.
      Budem rád, ak sa niekto podelí so svojimi skúsenosťami s touto PCP, prípadne poradí vhodné úpravy a na čo si prípadne treba dávať pozor…
      Doposiaľ som z tejto PCP vystrielal cca 300 rán.
      Zatiaľ spravila na mňa celkom slušný dojem. Žiaľ, nikde som sa nedopátral k serióznemu údaju o jej skutočnej úsťovej rýchlosti. Rôzni predajcovia uvádzajú rôzne údaje. Od 200m/s až po 295m/s u tureckého výrobcu. Rád by som si aj túto vec nejako upresnil, prípadne v budúcnosti upravil ak by to bolo vhodné, potrebné a možné na maximálnu povolenú hranicu (?15J -koľko je to m/s pri kal. 5.5?) aby splňovala štatút voľnopredajnej zbrane, prípadne či má význam ju doplniť o regulátor tlaku.
      Ďakujem

      #17433
        @thomas32

        Pri 5,5mm je 15 J okolo 170 – 180 m/s viac nie. Čiže na úsťovku 200 m/s a viac môžeš zabudnúť,ak nechceš porušiť zákon alebo si urob zbrojný preukaz a môžeš ísť aj na 370m/s (tak približne má už .22 lr úsťovku).

        #17441
          @john

          Ďakujem za informáciu – maš pravdu.Podarilo sa mi to medzičasom aj odmerať. Na merači úsťovej rýchlosti mi to pri 1,03g diabolke a cca 100 bar. v kartuši ukázalo v priemere cca 167 m/s t.j.cca 14,5 J
          Tak to bude O.K.
          Máš aj skúsenosti s regulátorom tlaku? Má vôbec význam pri rekreačnej streľbe, prípadne pri streľbe na drobných škodcov?
          Ďakujem

          #17930

          cavko ja mam tiež zálusk na at44 lwll maju vmerkurii to za 400 e cital som všelijake fora o kvalite ale tato ma hlaven loater wallter a majitel hovoril že sa to vyrovna at 410 a ta stoji 650 e Na at sa da robit dobry tunink teraz mam 850 air magnum na co2 je to velice presna na 30 m bez problemov vrchnaky z pt fliaš ale neda sa tam zvyšit vykon tak uvidim až to bude doma

          #18677
            @john

            Dlhšiu dobu som nebol na tejto stránke. Ak si medzičasom kúpil AT44, tak posielam nekoľko mojich postrehov a skúseností. Mám ju cca 1rok. Nemá hlaveń lothar, ale pri použ. optiky (ja mám Optikal Delta Entry 4×32 AO S IR) a pevnej opory, nieje žiaden problém trafiť na 30m vrchnáčik z pet flaše a dá sa s ňou strielať celkom slušne aj na 50 m
            Pri zabudovanom reglátore tlaku (nastavený na 11O bar) sú výstrely konštantné – úsťová rýchlosť má rozptyl cca 1m/sec (cca171-172m/sec)
            Na plnenie kartuše stl. vzduchom používam originál pumpu Hatsan. Trochu si pri tom človek musí “zacvičiť” ale dá sa to vydržať. Na jedno naplnenie sa dá vystreliť cca 1OOx (pri nastavenom regulátore tlaku) konštantými strelami + cca 2O výstrelov neregulovaných kde je už väčší rozptyl úsťovej rýchlosti.
            vzduchovku som nijako neupravoval Na hlavni mám dodatočne namontovaný moderátor čo považujem na dobrú vec. 10-ranový zásobník som si označil tak, aby som mal prehľad keď v ňom ostane poslená diabolka. Vzhľadom k cene či už k PCP alebo iných typov vzdchoviek som s ňu veľmi spokojný.
            Problémy: mal som2x problém s plniacim ventilom na kartuši, ele v Merkurii (TO) mi to vždy v rámci záruky vymenili na počkanie – dali mi novú kartušu. Som spokojný s ich prístupom k riešeniu problémov.
            Na tejto stránke nájdeš komplet tech. výkresy a zoznam súčiastok.:
            http://www.sharg.pl/images/download/AT44-10%20exploded%20view-revision%20June%202009.pdf
            Prajem veľa presných zásahov.

          Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
          • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.