Úvodná stránka › Diskusné Fóra › P O Ľ O V N Í C T V O › Právna poradňa – radíme si › Hospodár a poľovná stráž v revíri
- Toto téma obsahuje 11 odpovedí, 4 hlasy, a bola naposledny upravená 23.01.2013/08:12 od .
-
AutorPríspevky
-
28/12/2012 o 14:36 #18743
Každý poľovník čo ide do poľovného revíru sa musí zapísať do knihy. Sú od tohoto úkonu oslobodený hospodár a poľovná stráž ak idú do revíru výslovne za účelom poľovania ?
28/12/2012 o 14:48 #18744Každý kto ide do revíru ZA ÚČELOM POĽOVANIA sa MUSÍ zapísať do knihy návštev revíru,čiže aj hospodár a poľovná stráž.
28/12/2012 o 15:05 #18745Ešte raz si prečítajte zákon o poľovníctve !
§ 54
Evidencia návštevy poľovného revíru
Každý, kto sa nachádza v poľovnom revíri so zbraňou určenou na poľovné účely, okrem účastníka spoločnej poľovačky, musí byť pred vstupom do poľovného revíru zapísaný v knihe návštev poľovného revíru (ďalej len „kniha návštev“).
Člen poľovníckej stráže, ktorý v poľovnom revíri vykonáva ochranu a kontrolu sa do knihy návštev nezapisuje, ak vstup do revíru vopred oznámi poľovníckemu hospodárovi.
Knihu návštev zakladá a za jej vedenie zodpovedá užívateľ poľovného revíru. Za správnosť údajov v nej uvedených zodpovedá ten, kto zápis vykonal alebo mal povinnosť vykonať.28/12/2012 o 16:26 #18746Ďakujem za informácie, blúdil som po všetkom možnom a nevedel som sa k tomu dostať. Štve ma keď idem na čakanú na určité miesto a je tam niekto zo spomínaných bez toho aby boli zapísaný v knihe. Takto aj im čiastočne pokazím poľovanie, ale ide aj o ich a moju bezpečnosť. Keď idú spolu, tak sa dosť často nezapisujú. Poriešime….
Ešte raz ďakujem.29/12/2012 o 17:26 #18750Alexander,prečítajte si pozorne otázku a moju odpoveď.Keď ide niekto do revíru vyslovene za ÚČELOM POĽOVANIA !!!!.to znamená na poľovačku,MUSÍ SA ZAPÍSAŤ DO KNIHY NÁVŠTEV REVÍRU !!! Týka sa to aj hospodára,aj poľovnej stráže.Keď ide hospodár ,alebo poľovná stráž do revíru za účelom KONTROLY!!!,vtedy sa nezapisuje do knihy návštev revíru,lebo by tá kontrola nemala význam.
29/12/2012 o 18:10 #18751stempi , rozumiem tomu dobre ,že v prípade ak idú na kontrolu a nie sú zapísaný nemôžu poľovať, povedzme teraz na srnu.
V tom je totiž problém že ja sa zapíšem do knihy, kde nie je nikto zapísaný, idem na postriežku na určité miesto, ale tam je na postriežke hospodár a člen poľovnej stráže kúsok ďalej. Niekedy aj v trojici s jedným členom nášho PZ. Toto potom ale nie je o kontrole.29/12/2012 o 19:40 #18754Stempi a Tarok, uvedomte si,že je ťažko dokázateľné či polovná stráž ide na kontrolu,alebo za účelom lovu. Zákon nikde nezakazuje členovi polovnej stráže počas kontroly v revíri zver aj uloviť. Je už otázkou,či to čo popisujete nie je zneužitie právomoci člena polovnej stráže. Ak to viete dokázať,alebo ak sa takáto chovanie člena pol.str. opakuje pravidelne, máte právo na takéto konanie poukázať na členskej schôdzi, poprípade na oko,alebo na príslušnom lesnom úrade.
31/12/2012 o 00:06 #18758nemáš pravdu, kukni lepšie do zákona. a či a ako je postihnuteľný? myslím, že áno, stačí sa kuknúť, čo je za nezapísanie sa do knihy návštev.
02/01/2013 o 13:56 #18761[quote=“papo“ post=18579]nemáš pravdu, kukni lepšie do zákona. a či a ako je postihnuteľný? myslím, že áno, stačí sa kuknúť, čo je za nezapísanie sa do knihy návštev.[/quote]
Ako je teda postihnuteľný ? Neporozumel som tvojej odpovedi.
02/01/2013 o 18:37 #18762§ 54 definuje zapisovanie, teda ukladá povinnosť a následne uvádza výnimku pri výkone kontroly. teda myslím, že jasne vymedzuje, že ktokoľvek sa nachádza v revíri so zbraňou, musí byť zapísaný v knihe. nemusí byť len PS pri výkone kontroly. je zrozumiteľne napísané, že sa nezapisuje len pri výkone ochrany poľovníctva a kontroly. ochrana poľovníctva zahrňuje aj lov vymedzených druhov zveri. tie loviť nielenže môže, ale musí! nie však inú, pretože by sa pohyboval pri jej love po revíri mimo stanovených podmienok. postih upravuje § 77 a následne DP SPK v § 3 ods 2 písm h). rozumieme si?
02/01/2013 o 20:02 #18763Ale áno, to čo píšeš je v poriadku. Ja som napísal len,že žiadny zákon ani predpis nezakazuje členovi P.S. pri kontrole zver uloviť. Myslím si,že by to mohol urobiť len výnimočne a už tobôž nie pravidelne. Ako mu to však /členovi P.S. / dokážeš ? , keďže ako píše tarok, on sa do knihy nikdy nezapisuje.
23/01/2013 o 08:12 #18801neodpovedal si mi papo 🙁
-
AutorPríspevky
- Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.