Upozorni ma  
Upozorniť na
novacik90
Host
novacik90

Čo sa to stalo? Je zbraňou či strelivom?

mitik
Host
mitik

Ta take niečo som ešte nevydel

..
Host
..

To čo je ?
Veď to je hrozné. Čím to bolo ?

mdok1
Host
mdok1

Re
Možno mal prekážku v hlavni..

totem
Host
totem

Takéto čosi môže spôsobiť niekoľko vecí: buď je to nejaké cudzorodé teleso v hlavni-ubitá hlina, môže to byť aj nevyhovujúci pušný prach v nábojnici – vysoko prevyšujúci kompaktnosť hlavne, alebo použitie nevyhovujúceho náboja – ktorý môže spôsobiť takéto katastrofálne následky- môže sa skončiť buď ťažkým poranením, alebo smrťou samotného strelca.

iboo
Host
iboo

….
tu sa jedná s najväčšou pravdepodobnosťou o chybu materiálu hlavne. Nestraš tu ludí s tým, že si môžu kúpiť náhodne pretlakované strelivo !

totem
Host
totem

Rozhodne som nemal v úmysle nikoho strašiť, skôr som mal na mysli nesprávny prach použitý na prebíjanie nábojov – stretol som sa stým, že jeden poľovník použil vysoko rýchlostný prach do guľového náboja a zničil si tým svoju zbraň!

iboo
Host
iboo

miera
No a ? ja rom rovnako nasypal do 7×64 rýchlo horiaci prach, síce bola nábojnica skoro prázdna (zaplnená na cca 55% a so starou Zetkou to nakladalo do 2 cm/ 100m. Všetko s mierou a hlavne „viem čo robím“. pokial je neikto expert a preháňač tak mu nepomôže ani zákon. Pri kúpe fabrického náboja je vysoká pravdepodobnosť, že to bude OK. Pri kúpe prebíjaného streliva zohráva veľkú úlohu kvalita práce jednotlivca. A ono ten prach môže byť správny, ale môže ho byť menej/viac a potom to začne byť zaujímavejšie 😉

totem
Host
totem

Dík za podrobný komentár, ja mám ZKK-600-ku rovnakého kalibru, ale zatiaľ som do nej používal fabrické strelivo a nemám skúsenosti s prebíjaním nábojov, rád si prečítam názor niekoho, kto takého strelivo už použil.Hovoríš , že si dosiahol rozptyl cca 2cm Z-kou? To je super!

archer
Host
archer

ak dovolíte reagovať
pred nedávnom som videl test zbraní kde sa snažili docieliť aby hlaven roztrhlo presne týmto spôsobom.. a viete na čo prišli?? že to nie je možné :-).. k takémuto roztrhnutiu sa nikdy nedopracujete.. a to do hlavne vtlačili skutočne rôzne veci aby to vyskúšali.. hlaven bud len praskla alebo sa s nou vôbec nič nestalo .. a to skúšali aj na skutočne starých zbraniach.. myslím že toto bolo video čisto skonštruované za cielom pobavenia diváka.. ako zlá komédia..

mirik
Host
mirik

Chalan moze byt rad ze ho to nezabilo,prip.nerozbilo hlavu puskohladom. Zazil som to na spolocnej,susedovi na stande utrhlo brokovu kozlicu,tiez ziadna sranda. Dovod? Asi 15cm konar v hlavni,nestastne zasunuty pri predchadzajucom pohone…..

mirik
Host
mirik

ale ako spravne poznamenal Archer myslim ze na gulovnici je nemozne az take otvorenie hlavne…..

volodo
Host
volodo

Archer a mirik, skúste sa pozrieť po internete. Rotrhnutých hlavní gulovníc je tam hafo… -a toto videiko ste videli ???? http://www.youtube.com/watch?v=e4AqMl1A4aQ&feature=related

archer
Host
archer

Nie nevidel
nie veru nevidel.. inak v tom teste do hlavne napchal všeličo.. bolo to na discovery.. a tam sa im nič takéto nepodarilo.. vždy len trochu praskla…. ale súhlasím… taká zapchatá hlaven je v každom prípade nebezpečná.. či už ju roztrhne úplne alebo len praskne..

schill
Host
schill

Máte pravdu hlaveň môže prasknúť vyduť ju aj roztrhnúť ale len vnajslabšom mieste.Videl som ako prebýjané náboje tiež od odborníka po výstrele vyrazili z SVT mieridla aj piest

lovecdusov
Host
lovecdusov

kde sa stala chyba?
Moj nazor je ze to skorej bol unáhlený krok lovca a v nadseni a plný adrenalínu pichol hlaven do zeme.teda upchanie hlavni , víkonnejsie strelivo,voda v hlavni pripadne iný ludskí faktor mohli sposobit to co stalo v tomto pripade bez nasledkou na zdravý, avsak uznavam mohlo sa to stat aj technyckov vadou hlavne,ale ak si pozriete to video viac krat badat na lovcovy jeho nerozvaznost urychlenost a cato je to dvosledok naslednej katastrofi.Ak sa jedna o lov teda o ukoncenie zivota ziveho tvora malo by to byt podla mna prave naopak. Neunahlene rozvazne premyslene a patricnou predvidavostou. Tazko posudit v tomto pripade kde nastala chyba je to len moj nazor a mozno ponaucenie pre iných v podobných situaciach.Mozno chcem poukazat aj na to ako lahko sa da dostat k polovným lístkom a zbrojným preukazom ak ma clovek peniaze a znamosti.A ako je to v praxi? Nehadzem vsetkých do jedneho vreca ale je to katastrofa stretnut sa v pohone na diviakou s takými ktorým adrenalím v opojení nedockavosti a chamtivosti casto krat zalepi oci a stane sa to co nik neocakava.Ale to uz je asy ina tena ale za povsimnutie to azda stoji.s pozdravom lovecdusou

schill
Host
schill

Súhlasím stebou ale takto roztrhnúť hlaveň sa nedá.Mám kamaratov na balistike aj zbrojárov ale takto hlaveň nevideli vživote roztrhnúť.AJ mne sa pár krát podarilo vystreliť zo zeminou v hlavni ale našťastie sa nič nestalo.Pri bežnom nosení zbrane sa nikdy nedostane tolko zeme do hlavne jedine keby ju niekto naschvál zapichol donej.Ale v dnešnej dobe je všetko možné.Ktým poľovníkom a zbrojákom stebou úplne súhlasím.

rasto38
Host
rasto38

roztrhnuta hlaven 🙂
tiez sa mi nechce verit ze by az k takemu rozkladu mohlo dojst.ale nevylucujem to..prebyjam si naboje poznam chovanie zapalky,nabojnice a zbrane po vystrele..ale toto bola sila:-)

schill
Host
schill

Ukazal som to aj kamaratom čo už maju niečo odstrielane ale tak isto to nikto ešte nevidel a neveria tomu.Mne prebíja náboje kamarát a prebíja kopu ráži a je strašný puntičkár poriadne sa vyhrá kym spraví par nabojou prepočítava všetky veličiny aby naboj išiel tak ako má ale toto sa ani jemu nepozdáva.čo mne robí náboje tak používa rôzne strely síce si počkám na náboje ale nikdy sa mi nezmenil nástrel.

Yules
Host
Yules

Je to mozne
Ako chlapci sme mali vzduchovku predvrtanu na tkz.“poplašňaky, nasypali sme do hlavne pušny prach a makove=drobne broky a upchali to ešte vatou, potom uviazali šnurku na spušt a poza rohu domu to odpálili. Z hlavne ostali štyri droty.