Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane seadler 1,5-6×42

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #5035
      @marusko

      Este ani flintu nemam a uz som dostal do daru puskohlad…Co hovorite na tuto znacku? Nieco som uz na forach cital, ale nezdala sa mi to ziadna vyhra…Vraj s nimi byvaju problemy. A co zblizenie?
      Dik!

      #5036
        @lovec

        No ja sa radsej zblizujem s opacnym pohlavim,pri optike tohto druhu skusme hovorit o priblizeni alebo zvacseni.
        1,5-6×42 je pomerne univerzalny puskohlad,aj ked slovo “univerzalny” nemam prilis v oblube.Vies to vyuzit tak na spolocnej, ako aj na posed,kym nepadne sero.Predsa 42mm objektiv nema az taky vykon,ako by si potreboval za znizenej viditelnosti,na druhej strane by som ja osobne bol tomu radsej,ako mat nejaky Tasco/Edenberg/CZ China klon za par korun.Bez urazky.

        Tvoj model sa uz asi nevyraba,ale vseobecne patri Seeadler medzi lepsiu strednu triedu.Myslim si,ze z ich sucasnej produkcie by si vedel vybrat skoro kazdy polovnik.Oni su stredna trieda aj cenovo a predsa len,je to fabrika v Norimbergu v Nemecku a davaju 15 rokov zaruku,tak by som sa toho nebal.

        Ze s nimi byvaju problemy-neexistuje znacka,ktora by vyrabala s 0% chybou.Kvoli tomu existuje zaruka.Zamrzi vsak,ked ti odide nieco,co by malo byt kvalitne (ak bude chciet Belson,povie ti nieco Kahlese Multizero,ja viem o niekolkych Zeissoch a nielen puskohladoch,co isli po par mesiacoch spat do fabriky na opravu-sice v ramci zaruky a teda bezplatne,ale rozhodne to nepotesi.)
        A ak uz vyberies nejaku flintu,tak k tomu aj slusnu montaz-a poriadne skontrolovat po tom,kto to montoval – bol som si zastrielat z 223R,vedla mna chlapi nastrelovali novu CZ550 7×64 s optikou 6×42.Montaz jednodielna,nasuvna ocelova,proste vyhovujuca,lenze chyba lavky.Pol krabice nabojov fuc a k stredu terca sa nemohli dostat.Tak reku,ze ci sa mozem pozriet: zoberiem flintu do ruky,prejdem prstami po montazi a aha ho-bocne skrutky,ktore drzia montaz a kuker v drazke na puzdre zaveru boli uplne volne,dali sa povolit a dotiahnut dvomi prstami.A ze vraj im to aj majster “zaistil” nejakym lepidlom…no to urcite.Tak pozor na to.

        #5117
          @kleco

          mozem len potvrdit seadler mam tiez a som spokojny a co sa tyka kvality asi pred troma mesiacmi som nevedel nastrelit gulovnicu osadenu meostarom R1 3-12×50 vsetko bolo ok az na puskohlad ,nedržal nastrel isiel na zarucnu opravu ale aj tak nedrzal tak som ho musel vymenit za docter .ten je ok

        Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
        • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.